"Moje córki krowy" z kolejnymi nagrodami

„Moje córki krowy” z kolejnymi nagrodami. Hit polskiego box office'u najlepszym filmem Prowincjonaliów.

Multimedia

Ciąg dalszy festiwalowych sukcesów „Moje córki krowy”! Zbierający doskonałe oceny widzów i krytyków film Kingi Dębskiej uhonorowano nagrodą główną na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej – Prowincjonalia. Poza statuetką dla najlepszego filmu fabularnego wyróżnienia za kreacje aktorskie otrzymali odtwórcy głównych ról – Marian Dziędziel i Agata Kulesza.

„Moje córki krowy” weszły na ekrany 8 stycznia i z miejsca podbiły serca widzów. Hit Kingi Dębskiej do dziś utrzymuje się w topie box office i był pierwszym tytułem, który w 2016 roku uzyskał w polskich kinach frekwencję 0,5 miliona widzów. Tak doskonałym wynikiem film cieszył się już po trzecim weekendzie obecności na ekranach, wcześniej notując wzrost oglądalności po drugim weekendzie. W tym czasie wyróżnione w ramach 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni: Nagrodą Dziennikarzy, Nagrodą Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagrodą Publiczności, „Moje córki krowy” pokonały m.in. nowy film Quentina Tarantino. Co więcej – poradziły sobie znacznie lepiej, niż często przywoływane w kontekście „Krów” inne czarne konie box office'u – „Jak zostać królem” i „Nietykalni” (odpowiednio 380 000 i 250 000 widzów po trzecim weekendzie).

Zwycięskie dla „Moich córek krów” Prowincjonalia, są festiwalem, którego głównym celem jest prezentacja filmów wartościowych o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej. To również przegląd kina oryginalnego i artystycznego, w którym dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości. W programie znalazło się ponad 50 produkcji z Polski i zagranicy; filmów fabularnych, dokumentów i animacji. O nagrodach, drewnianych statuetkach Jańcia Wodnika, duchowego patrona imprezy, wiejskiego filozofa i uzdrowiciela – jak co roku – decydują widzowie.

MOJE CÓRKI KROWY już w kinach

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×