„Na Wspólnej”. Barbara Radecka nie żyje. 85-letnia aktorka odmówiła leczenia

Smutne wiadomości ze świata polskiego kina, telewizji i teatru. Nie żyje Barbara Radecka. 85-letnia aktorka zmagała się z nowotworem, jednak odmówiła leczenia.

Multimedia

Barbara Radecka nie żyje. 85-letnia aktorka odmówiła leczenia

Nie żyje Barbara Radecka. Miała 85 lat. O śmierci polskiej aktorki jako pierwszy poinformował serwis filmpolski.pl, a następnie jej odejście potwierdził wnuk zmarłej, Michał Bernard Radecki, który w mediach społecznościowych napisał:

Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie - wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię - jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie.

Wkrótce 20-lecie serialu! Aktorzy w wyjątkowej sesji zdjęciowejZobacz więcej

Barbara Radecka zmarła 21 stycznia 2023 roku. Udzielała się teatralnie, natomiast na srebrnym ekranie można było zobaczyć ją w takich produkcjach jak m.in. „Dziady”, „Plebania”, „Pitbull”, „W rytmie serca”, „Na sygnale”, „Przyjaciółki” oraz „Na Wspólnej”.

Aktorka niedawno dowiedziała się, że ma nowotwór. Odmówiła leczenia i jak poinformował jej wnuk, wolała odejść „na własnych warunkach”.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Ela (gość)

    Niech odpoczywa w pokoju amen

    23.01.2023 22:35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×