Najbardziej beznadziejny polski film obchodzi urodziny! "Wiedźmin" kończy 20 lat. Przypominamy, o czym był film i zastanawiamy się, czy faktycznie był tak zły

Zmiany zachodzące w popkulturze pokazują nam, jak szybko leci czas i jak wiele pojawia się nowości czy trendów. Jednym z najlepszych praktycznych przypadków jest “Wiedźmin”, polski film, który zebrał swego czasu bardzo skrajne opinie. Przeczytaj cały artykuł i dowiedz się, czy naprawdę jest tak źle. Koniecznie zobacz galerię, znajdziesz w niej niezbędny do zrozumienia treści kontekst.

Multimedia

O czym jest filmowy "Wiedźmin"

TVP VOD trafnie opisuje film:

Geralt z Ryvii (Michał Żebrowski) to wiedźmin, który przez skomplikowany proces przemian i mutacji został przygotowany do zabijania potworów zagrażających ludziom – potworów motywowanych żądzą zabijania, bądź magią. Przeciwnicy wiedźminów to strzygi, wilkołaki, wampiry, bazyliszki i inne stwory. Geralt po eksperymentach z mutacjami, zamiast stać się maszyną do zabijania potworów, okazuje się wrażliwy na krzywdę. Jak normalny człowiek czuje, kocha, cierpi, staje w obronie pokrzywdzonych... Jest to przyczyna jego wewnętrznego konfliktu. Inni wiedźmini go nie akceptują, a ludzie zwyczajnie się boją.

Netflix Tudum 2022, czyli wielkie święto platformy. Jakie atrakcje przygotowano dla widzów?Zobacz więcej

Mamy tu do czynienia z adaptacją jednej z najpopularniejszych polskich serii książek fantastycznych. Chodzi tu oczywiście o serię "Wiedźmin" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

Kto wystąpił w "Wiedźminie"

"Wiedźmin" stoi znanymi Polskimi aktorami: Michał Żebrowski (Geralt z Rivii), Zbigniew Zamachowski (Jaskier), Maciej Kozłowski (Gwido / Falvick), Grażyna Wolszczak (Yennefer), Ewa Wiśniewska (królowa Calanthe), Andrzej Chyra (Borch Trzy Kawki), Anna Dymna (kapłanka Nenneke), Agata Buzek (królewna Pavetta), Dorota Kamińska (Eithne), Wojciech Duryasz (jeden z wiedźminów), Józef Para (Druid z Kaer Morhen), Daniel Olbrychski (Książę elfów), Mirosław Zbrojewicz (Sorel), Jerzy Nowak (Vesemir).

Będzie 3. sezon "Wiedźmina"! Co szykują twórcy?Zobacz więcej

Czy warto oglądać "Wiedźmina"

"Wiedźmin" zebrał wiele opinii. Dużo osób krytykuje film, inni go bronią. Warto obejrzeć galerię i dowiedzieć się, jak wygląda serial, i wyrobić sobie własną opinię. Można go też obejrzeć na platformie TVP VOD.

Zobacz galerię

Henry Cavill i Elizabeth Olsen w serialu HBO Max? Są pierwsze przecieki!Zobacz więcej

Zwiastun filmu "Wiedźmin"

Warto obejrzeć zwiastun filmu przed jego obejrzeniem. Musimy pamiętać, że film ma swoje lata.

Duża zmiana w obsadzie! Fani będą zaskoczeni!Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×