Najbardziej oczekiwane premiery polskich filmów 2015 roku

Krzysztof Połaski
Krzysztof Połaski
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Jesień oraz zima będą bardzo atrakcyjne dla miłośników polskiego kina. Już od września na ekranach niemal co tydzień będziemy mieć do czynienia z chociaż jedną polską premierą filmową.

CZYTAJ TAKŻE:

NAJBARDZIEJ OCZEKIWANE POLSKIE FILMY 2016 ROKU. CO BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ W KINACH?

Trudno w tym momencie oceniać te obrazy, które pokażą w jakiej kondycji jest nasza kinematografia, ale oczekiwania się ogromne. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno widzowie uwielbiający kino głównego nurtu, jak i ci, którzy cenią sobie kino artystyczne. Swoje projekty filmowe zaprezentują uznani twórcy, ale gorsi nie chcą być również debiutanci. I to właśnie w debiutantach pokładane są największe nadzieje, w końcu to właśnie oni za kilka lat będą tworzyli polskie kino.

"Mur" - od 4 września w kinach

"Mur" to debiutancki film Dariusza Glazera, który do tej pory dał się poznać jako współscenarzysta obrazu "Chrzest" Marcina Wrony. Scenariusz tego filmu został uhonorowany główną nagrodą w konkursie HBO Script Pro. Produkcja opowiada o podziale współczesnej Polski na biedną i bogatą, co symbolizuje zaniedbane mieszkanie w starym bloku oraz apartament na strzeżonym osiedlu. W głównej roli, bohatera, chcącego przejść z jednego świata do drugiego, pojawił się Tomasz Schuchardt. Partneruje mu Marta Nieradkiewicz, a na drugim planie pojawili się m.in. Rafał Maćkowiak oraz Aleksandra Konieczna.

"Karbala" - od 11 września w kinach

Trzeci pełnometrażowy film Krzysztofa Łukaszewicza. Urodzony w Szczecinie reżyser postanowił zobrazować bitwę o City Hall w Karbali, podczas której polscy i bułgarscy żołnierze bronili się przed irackimi bojówkami. Data premiery oraz nośny temat mogą spowodować, że film będzie frekwencyjnym sukcesem. Do seansu na pewno zachęca obsada: Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Piotr Głowacki, Michał Żurawski, Piotr Żurawski, Zbigniew Stryj, Mikołaj Roznerski oraz Leszek Lichota.

Warto dodać, że pierwsze przymiarki do filmu, jak i pierwsze zdjęcia, zrealizowano w 2012 roku. Wówczas główną rolę miał zagrać Marcin Dorociński, a obsadzie znajdowali się także Andrzej Chyra oraz Maciej Stuhr, z czego ten ostatni miał wcielić się w postać archeologa. Za zdjęcia miał być odpowiedzialny Łukasz Bielan. Niestety, kłopoty z budżetem zmusiły ekipę do zawieszenia projektu. Do "Karbali" powrócono w ubiegłym roku, jednak zmianom uległ scenariusz, z którego usunięto wątek archeologa, z obsady zniknęli Dorociński, Chyra i Stuhr, a nowym autorem zdjęć został Arkadiusz Tomiak.

"Anatomia zła" - w kinach od 18 września

Jacek Bromski zawsze bardzo dobrze czuł się w kinie gatunkowym, dlatego jego "Anatomia zła" wydaje się być niezwykle interesującym projektem. Autor "Zabij mnie glino" w swoim najnowszym obrazie postanowił pokazać powiązania pomiędzy światami polityki, biznesu i służb specjalnych, gdzie rywalizacja o pieniądze oraz wpływy odbywa się za wszelką cenę. Osoby niewygodne zostaną zgładzone. W rolach głównych Krzysztof Stroiński, Andrzej Seweryn, Marcin Kowalczyk oraz Piotr Głowacki. Na drugim planie Michalina Olszańska, Łukasz Simlat oraz Krzysztof Czeczot.

"Noc Walpurgi" - w kinach od 25 września

Odkrycie koszalińskiego festiwalu Młodzi Film. Debiutancki obraz Marcina Bortkiewicza, na który pieniądze zbierano m.in. poprzez crowdfunding. Opłaciło się, na taką rolę jak kreacja Nory Sedler Małgorzata Zajączkowska czekała chyba całe życie. Partnerujący jej Philippe Tłokiński również pokazał wielką klasę. Oparty na dramacie "Diva" Magdaleny Gauer scenariusz to niezwykle emocjonująca rywalizacja pomiędzy dwoma silnymi jednostkami - divą a dziennikarzem, próbującym zrobić z nią wywiad. W tle seks oraz holocaust. To nie mogło się nie udać, takiego debiutu można życzyć każdemu filmowcowi.

"Król życia" - w kinach od 25 września

Czterdziestoparoletni Edward, nielubiący swej pracy, jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie niemający czasu dla ojca. Pewnego dnia los odmienia jego życie. Nagle zaczyna być szczęśliwy, dostrzegać ludzi i rzeczy, które go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo Edward roztacza taką pozytywną aurę. Co ważne - nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inaczej. Odzyskuje miłość oraz radość bycia tu i teraz… Ktoś powiedział, że najpiękniejsze fotografie można zrobić tuż za rogiem twojej ulicy, obok.

Wielka niewiadoma. Obraz, który może okazać się komediodramatem na miarę filmów Marka Koterskiego, albo banalną komedią. Odtwórcom głównych ról: Robertowi Więckiewiczowi, Magdalenie Popławskiej oraz Bartłomiejowi Topie życzymy tej pierwszej opcji. W pozostałych rolach m.in. Jerzy Trela, Jaśmina Polak, Paulina Gałązka, Krzysztof Czeczot, Katarzyna Dąbrowska, Anna Grycewicz oraz Piotr Głowacki.

"Pilecki" - w kinach od 25 września

Fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego, króry powstał ze składek croudfunding'owych. Laureat w plebistycie Wydarzenie Historyczne Roku 2014. Długo oczekiwany obraz. W roli tytułowej Marcin Kwaśny. Oprócz tego, w filmie pojawi się Piotr Głowacki.

"Wołanie" - w kinach od 25 września

Męska wyprawa ojca i syna w dół górskiej rzeki daje początek tej prawie pozbawionej słów historii. Nieśpieszna, poetycka opowieść o wyjątkowych chwilach w życiu dziesięcioletniego chłopca, kiedy to coś nieuchwytnego, a jednak przeczuwanego odsłania przed nim swoje znaczenie. Niepojęta dla niego samego ciekawość i pragnienie nowych doznań stają się silniejsze niż strach przed wciąż nie do końca rozpoznanym światem. Poczucie samotności i braku bezpieczeństwa, pomimo obecności ojca, staje się dla chłopca doświadczeniem zapowiadającym jego przemianę. Długie, statyczne ujęcia ukazują, zdawałoby się, zwyczajną wakacyjną wędrówkę. Wszechogarniająca przyroda, w której dominuje obraz płynącej rzeki, wnosi coraz bardziej wyczuwalne, choć trudne do uzasadnienia napięcie. Kiedy zagrożenie staje się realne i konkretne, chłopiec zdaje się być na nie przygotowany, jednak nic nie będzie już dla niego takie, jakie było przedtem.

Film, w którym natura jest równorzędnym głównym bohaterem. Sebastian Pawlak, aktor zespołu TR Warszawa, ma w tej kreacji ogromne pole do popisu.

"Chemia" - w kinach od 2 października

Jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów tego sezonu. To opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci. Pomysłodawczynią filmu była zmarła w roku 2012 Magda Prokopowicz, prezes fundacji Rak'n'Roll. Choć film inspirowany jest wydarzeniami z jej życia, to jak zastrzegają twórcy nie jest to film biograficzny, jego scenariusz ewoluował w uniwersalną historię o miłości, która nie jest dokumentalnym zapisem życia Magdy. Za kamerą stanął Bartosz Prokopowicz, dla którego jest to reżyserski debiut. W rolach głównych Tomasz Schuchardt oraz Agnieszka Żulewska.

"Panie Dulskie" - w kinach od 2 października

Filip Bajon wziął na tapetę "Moralność pani Dulskiej", lecz historię postanowił umieścić na trzech planach czasowych. Patrząc na obsadę, całość zapowiada się fantastycznie - Katarzyna Figura, Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Katarzyna Herman, Władysław Kowalski, Olgierd Łukaszewicz, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Małecki, Mateusz Kościukiewicz, a także nadzieje polskiego kina, czyli Sebastian Fabijański, Marianna Zydek oraz Barbara Wypych.

"Intruz" - w kinach od 9 października

Debiutancki pełny metraż Magnusa von Horna, Szweda, który swojego filmowego fachu nauczył się w łódzkiej Filmówce. Von Horn kontynuuje wątki, jakie poruszał w swoich wcześniejszych etiudach oraz których echo pobrzmiewało w obrazie "Obietnica", gdzie był współautorem scenariusza. John wychodzi z poprawczaka pragnąc rozpocząć życie na nowo. Niestety w lokalnej społeczności, do której powraca, jego zbrodnia nie została ani zapomniana, ani wybaczona. Jego powrót wyzwala we wszystkich to, co najgorsze, atmosfera linczu wokół niego narasta. John czuje się opuszczony przez dawnych przyjaciół oraz tych, których kocha i zaczyna tracić nadzieję. Opanowuje go ta sama agresja, która niegdyś wtrąciła go do więzienia. John nie potrafiąc zostawić przeszłości za sobą, postanawia się z nią zmierzyć.

"Performer" - w kinach od 9 października

"Performer" to opowieść o Oskarze Dawickim (grającym samego siebie), jednym z najbardziej oryginalnych i najbardziej interesujących współczesnych artystów. Tematem przewodnim jego sztuki jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy Oskar Dawicki…w ogóle istnieje. W filmie poznajemy Dawickiego w momencie przełomowym, gdy jego Mistrz jest umierający. Warpechowski jest także mistrzem Najdroższego, przyjaciela Oskara z dzieciństwa, a obecnie także rywala, który postawił na bardziej komercyjną sztukę i odniósł ogromny sukces finansowy. Skomplikowane relacje łączą Dawickiego również z Galerzystką, która jest jego marszandką oraz kochanką. Tak jak w przypadku całej twórczości Dawickiego, tak i tutaj normy społeczne i moralne zostają podważone.

Poprzez obsadzenie Dawickiego w roli samego siebie "Performer" oddaje specyficzną podwójność tego artysty: jego balansowanie pomiędzy byciem sobą a graniem siebie, pomiędzy rzeczywistością a performensem, pomiędzy życiem a sztuką, możliwością oddania prawdy o człowieku w filmie, a niemożliwością jej uchwycenia. Mieszanka performensu i gry aktorskiej oraz zdjęć dokumentalnych z fabularną narracją dają zaskakujący obraz świata sztuki współczesnej. W pozostałych rolach m.in. Andrzej Chyra, Agata Buzek, Anna Maria Buczek, Bodo Kox oraz Jakub Gierszał.

"Demon" - w kinach od 16 października

Marcin Wrona powraca z trzecią pełnometrażową fabułą, którą zapowiada się doskonale. Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Piotr, nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. W trakcie oględzin dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety - Jasnym dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego. W rolach głównych Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Herman, Adam Woronowicz, Tomasz Ziętek, Anna Smołowik oraz Cezary Kosiński.

"Obce niebo" - w kinach od 16 października

Nowy film Dariusza Gajewskiego, autora m.in. "Warszawy" oraz "Lekcji pana Kuki". Na północy Szwecji, w małym miasteczku, mieszka para polskich emigrantów, która w nowym kraju szuka spokoju i dobrobytu. Jednak nie umieją odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tylko ich siedmioletnia córka mówi po szwedzku i zaadaptowała się do nowych warunków. Pewnego dnia w ich domu pojawia się Anita z Urzędu do spraw Społecznych. Kolejne nieporozumienia i różnice kulturowe sprawiają, że mała Ula, podobnie jak 30 tysięcy innych dzieci w Szwecji, zostaje odebrana rodzicom. Za miesiąc ma odbyć się rozprawa sądowa, w wyniku której nieodwołalnie trafi do adopcji. Zaczyna się dramatyczna walka o przetrwanie rodziny, o wolność i o miłość. W rolach głównych Bartłomiej Topa oraz Agnieszka Grochowska.

"11 minut" - w kinach od 23 października

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona-aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, niefrasobliwy handlarz narkotyków, dziewczyna z ukochanym psem, sprzedawca hot dogów z niejasną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista myjący hotelowe okna, sędziwy malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem i grupa głodnych zakonnic. Przekrój mieszkańców współczesnego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

Nowy film Jerzego Skolimowskiego, który trafił do konkursu głównego festiwalu filmowego w Wenecji. W rolach głównych Richard Dormer, Paulina Chapko, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Agata Buzek, Piotr Głowacki, Jan Nowicki, Mateusz Kościukiewicz, Anna Maria Buczek.

"Agnieszka" - w kinach od 23 października

Po pięcioletniej odsiadce Agnieszka wyjeżdża do Niemiec. Trafia pod skrzydła Madame prowadzącej agencję towarzyską domin. Dziewczyna pracuje jako ochroniarka i staje się dla Madame jak córka. Do czasu, kiedy zakocha się w dużo młodszym chłopaku. Madame nie znosi konkurencji.

Film w reżyserii niemieckiego reżysera polskiego pochodzenia, Tomasza E. Rudzika. Sam obraz pozostawia wiele do życzenia, ale dla Karoliny Gorczycy jest to w końcu rola na miarę jej możliwości.

"Listy do M. 2" - w kinach od 13 listopada

Kontynuacja hitowej komedii, ponownie z gwiazdorską obsadą. Tym razem na fotelu reżyserskim zasiadł Maciej Dejczer. Wszystko wskazuje na to, że to będzie frekwencyjny hit.

"Czerwony pająk" - w kinach od 27 listopada

Bardzo długo oczekiwany reżyserski debiut Marcina Koszałki, który na zagranicznych festiwalach zbiera bardzo entuzjastyczne recenzje. Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy – nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

W obsadzie m.in. Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Julia Kijowska, Wojciech Zieliński, Małgorzata Foremiak, Marek Kalita, Przemysław Bluszcz, Piotr Głowacki, Rafał Mohr oraz Andrzej Konopka.

"Sprawiedliwy" - w kinach od 27 listopada

Debiut reżyserski Michała Szczerbica, autora scenariusza do "Róży" Wojciecha Smarzowskiego. Uważany za mruka i dziwaka Pajtek zaprzyjaźnia się z 6-letnią, osieroconą dziewczynką Hanią. Więź, która ich połączy pozwoli przetrwać okrucieństwa wojny, ludzką zawiść i samotność. Na końcu długiej drogi, która ich czeka, odnajdą jednak w sobie sprawiedliwość i dobro.

W rolach głównych Jacek Braciak, Aleksandra Hamkało, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Dąbrowska oraz Anna Karczmarczyk.

"Córki dancingu" - w kinach od 25 grudnia

Dwie syreny – Srebrna i Złota – lądują w środku świata warszawskich dancingów lat 80., tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i blaskiem cekinów. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Debiutancki film Agnieszki Smoczyńskiej, będący musicalem grozy o syrenach. Brzmi nieprawdopodobnie? Owszem, ale właśnie takiej odwagi brakowało do tej pory twórcom. W obsadzie m.in. Marta Mazurek, Michalina Olszańska, Kinga Preis, Magdalena Cielecka, Roma Gąsiorowska, Katarzyna Herman oraz Jakub Gierszał.

NA SWOJE PREMIERY CZEKAJĄ TAKŻE:

"Baby Bump"

Mickey House (Kacper Olszewski) sprzedaje własny mocz kolegom zagrożonym wpadką na teście narkotykowym, żeby zarobić na operację odstających uszu. A wygląd to i tak najmniejszy z problemów 11-latka. Dojrzewanie atakuje go w najmniej spodziewanym momencie. Rzeczywistość i wyobraźnia mieszają się, a zdarzenia w domu i w szkole urastają do rangi ostatecznych. Mickey House musi znaleźć w sobie siłę, żeby skończyć to, co się zaczęło. W filmie wystąpili także m.in. Agnieszka Podsiadlik, Caryl Swift, Sebastian Łach, Andrzej Szeremeta oraz Rafał Maćkowiak.

"Berlin Diaries""

W filmie Przemysław Wojcieszek opowiada o sobie, używając konwencji filmowego dziennika, równocześnie gatunek ten kwestionując i przekraczając. Wojcieszek staje się ekshibicjonistą, próbuje szokować, ale tylko on wie, ile tak naprawdę o sobie opowiedział.

"Letnie przesilenie"

Rok 1943. Polska prowincja. Wojna trwa już cztery lata. Po klęsce pod Stalingradem coraz młodsi Niemcy trafiają do armii. Tak w Polsce znalazł się Guido, wrażliwy siedemnastolatek. W obcej rzeczywistości próbuje stworzyć sobie azyl przed brutalnością wojny i prostackim światem jego starszych kolegów, żandarmów. Na zapomnianym przez wszystkich strychu słucha zakazanej muzyki - jazzu i oddaje się marzeniom.

W tym samym czasie jego rówieśnik Romek po stracie ojca pomaga matce, pracując na kolei. Marzy o dwóch rzeczach: samodzielnym poprowadzeniu lokomotywy i zdobyciu Franki, córki bogatego gospodarza. Jako pomocnik maszynisty codziennie na bocznicy widzi rzeczy odebrane Żydom, wywożonym do obozów zagłady. Znaleziony w żydowskiej walizce gramofon z płytami jazzowymi doprowadzi do spotkania Guida z Romkiem i Franką. Ten moment odmieni ich życie.

Nowy film Michała Rogalskiego. W obsadzie m.in. Bartłomiej Topa, Agnieszka Krukówna oraz Krzysztof Czeczot.

"Nowy świat"

Historia trójki młodych imigrantów, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie… w Polsce. Po opuszczeniu męża, białoruskiego opozycjonisty, Żanna mieszka z córką u siostry w Warszawie. Chce się jak najszybciej wyprowadzić i stworzyć normalny dom ze swoim chłopakiem. Jej plany się skomplikują, kiedy mąż zostanie ponownie aresztowany.
Afgańczyk Azzam, pracujący dla polskiej armii jako tłumacz, w ojczyźnie jest traktowany jak zdrajca. Po ewakuacji do Polski nie potrafi się otrząsnąć z wojennych przeżyć. Czy odnajdzie się w świecie, w którym zawsze będzie obcy? Ukrainka Wera ucieka do Polski, aby w tajemnicy przed rodziną poddać się operacji zmiany płci. Niespodziewana wizyta jej ojca i małego synka sprawia, że musi na nowo zmierzyć się z pytaniem o własną tożsamość.

Za każdą z historii odpowiada jeden z trójki reżyserów - Elżbieta Benkowska, Łukasz Ostalski oraz Michał Wawrzecki. W obsadzie m.in. Irena Melcer, Katarzyna Dąbrowska, Magdalena Czerwińska, Paulina Gałązka oraz Barbara Wypych.

"Śpiewający obrusik"

Pierwszy w historii szkolnictwa artystycznego pełnometrażowy film fabularny, będący dyplomem studentów czwartego roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Film składa się z czterech niezależnych nowel: "Kazan" o bolesnym procesie inicjacji; "Narkolovestory" o ucieczce w narkotyki i o miłości, która pozwala przejść przez najgorsze; "Naleśniki (z cukrem)" o trudzie bycia rodzicami pod presją rzeczywistości; "Śpiewający obrusik" o sile miłości - wizyjna, poetycka adaptacja greckiej baśni. Nowele spięte są fragmentami dokumentalnymi z castingu i frenetycznym, surrealnym tanecznym finałem, inspirowanym kinem bollywoodzkim.

Na fotelu reżyserskim Mariusz Grzegorzek. W obsadzie m.in. Kaja Walden, Alicja Juszkiewicz oraz Barbara Wypych.

"W spirali"

Para trzydziestoparolatków żyjąca w toksycznym związku postanawia spędzić kilka dni za miastem. Dla Krzysztofa ta wycieczka jest rodzajem pożegnania z Agnes. W czasie podróży wybucha między nimi awantura. By zniwelować napięcie, Krzysztof decyduje się zabrać autostopowicza, Tamira. Tamir dzieli się z nimi historią swojego życia, opowiada jak znalazł się w Polsce i został szamanem. Obiecuje odsłonić przed Krzysztofem i Agnes prawdę za pomocą ayahuaski - rytualnego napoju halucynogennego stosowanego przez południowoamerykańskich Indian.

Reżyseruje Konrad Aksinowicz, w rolach głównych Katarzyna Warnke oraz Piotr Stramowski.

"Welser"

Na obrzeżach cywilizacji żyje zagubione plemię Conteheli – ludzie o błękitnych oczach, fantazyjnie upiętych płowych dreadach i twarzach pomalowanych w tribal wzory. Ich ciała są giętkie a gesty płynne. Kiedy grają, a właściwie tańczą całym ciałem, na etnofuturystycznych, ulepionych z patyków i sznurków instrumentach, łączą się z kosmosem. To chwila transcendencji: czas się zawiesza, a las zamienia w porośnięty paprociami park jurajski. Conteheli są piękni, młodzi i nieśmiertelni. Do tego idealnego świata wdziera się cywilizacja w osobie urzędnika kolejowego Walsera. Kulawy, niechlujny, wbity w mundur Walser jest absolutnym przeciwieństwem leśnych ludzi. Mimo że za wszelką cenę próbuje wniknąć w ich sielankowy świat i nauczyć się niezrozumiałego języka, niesie ze sobą tylko chaos i destrukcję.

Reżyserski projekt Zbigniewa Libery.

#5 najlepszych nowych komedii

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn