"Nowy Świat". Zobacz zwiastun filmu o imigrantach [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Nowy Świat" to film fabularny w reżyserii Elżbiety Benkowskiej, Łukasza Ostalskiego oraz Michała Wawrzeckiego, opowiadający o imigrantach, którzy przybyli do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Obraz właśnie bierze udział w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni, jednak już dzisiaj możecie obejrzeć jego zwiastun.

Multimedia

"Nowy Świat" nie jest filmem fabularnym w klasycznym tego słowa znaczeniu. Tak naprawdę składają się na niego trzy etiudy, które zrealizowali absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. Każdy z twórców opowiada o innym bohaterze i tak historią Żanny zajęła się Elżbieta Benkowska, Wiera to część za którą jest odpowiedzialny Łukasz Ostalski, natomiast historię Azzama opowiada Michał Wawrzecki.

W podróży ku lepszemu, w uciecze od złego przyglądamy się losom trzech młodych bohaterów z Białorusi, Ukrainy i Afganistanu, dla których Polska stała się tytułowym „nowym światem”. Historia trójki młodych imigrantów, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie… w Polsce. Po opuszczeniu męża, białoruskiego opozycjonisty, Żanna mieszka z córką u siostry w Warszawie. Chce się jak najszybciej wyprowadzić i stworzyć normalny dom ze swoim chłopakiem. Jej plany się skomplikują, kiedy mąż zostanie ponownie aresztowany. Afgańczyk Azzam, pracujący dla polskiej armii jako tłumacz, w ojczyźnie jest traktowany jak zdrajca. Po ewakuacji do Polski nie potrafi się otrząsnąć z wojennych przeżyć. Czy odnajdzie się w świecie, w którym zawsze będzie obcy? Ukrainka Wiera ucieka do Polski, aby w tajemnicy przed rodziną poddać się operacji zmiany płci. Niespodziewana wizyta jej ojca i małego synka sprawia, że musi na nowo zmierzyć się z pytaniem o własną tożsamość.

W filmie zagrali m.in. Olga Kawalij Aksjonowa, Julian Świeżewski, Dariusz Majchrzak, Żora Leszczenko, Stanislav Boklan, Karina Minaeva, Hassan Akkouch, Irena Melcer, Magdalena Czerwińska, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska, Barbara Wypych oraz Katarzyna Dąbrowska.

Data ogólnopolskiej premiery filmu jeszcze nie jest znana.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×