„Och, Karol”. Co się stało z Danutą Kowalską? Aktorka skończyła 68 lat i nadal olśniewa. Tak dziś wygląda żona filmowego Karola

Danuta Kowalska, czyli panna Jola z serialu „Alternatywy 4” i żona tytułowego Karola z „Och, Karol” kończy 68 lat. Aktorka od początku swojej kariery wyróżniała się urodą i talentem. Niestety jej życie prywatne nigdy nie szło w parze z udanym życiem zawodowym. Oto historia Danuty Kowalskiej.

Multimedia

Danuta Kowalska - kim jest?

Danuta Kowalska urodziła się 19 stycznia 1955 r. Piękna aktorka jest córką córką hrabianki Zofii de Virion i Zbigniewa Kowalskiego. Kilka lat temu na księgarskim rynku ukazał się wyjątkowy album „Ocalić od zapomnienia...” autorstwa aktorki, który przedstawia historię jej rodziny.

Danuta Kowalska uczęszczała do stołecznej Państwowej Szkoły Baletowej i przez pewien czas występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W mediach zaistniała najpierw jako modelka. W 1974 roku odkrył ją Janusz Morgenstern - reżyser zaproponował jej rolę w serialu „S.O.S.” i tak zaczęła się jej kariera. Danuta Kowalska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła 1978 roku.

Sławę zdobyła dzięki roli Joli w serialu „Alternatywy 4”. Była też jedną z dziewczyn porucznika Borewicza z „07 zgłoś się” oraz żoną tytułowego bohatera z filmu "Och, Karol”. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w serialu „Barwy szczęścia”, w którym wcieliła się w matkę Sebastiana i babcię Angeli.

Była wielką gwiazdą PRL-u, lecz szybko wycofała się z życia zawodowego Dziś ma 80 lat i zachwyca!Zobacz więcej

Danuta Kowalska w serialu „Alternatywy 4” zagrała kochankę Winnickiego

Rola Joli w kultowym polskim serialu przyniosła jej ogromną popularność - aktorka zdobyła sympatię publiczności i uwielbienie mężczyzn. Aktorka nie miała jednak szczęścia w miłości. Jeszcze na studiach Danuta Kowalska związała się z Bogdanem Drągowskim. Małżeństwo z przystojnym rajdowcem nie przetrwało próby czasu. W latach 90. Danuta Kowalska spotykała się z Czesławem Langiem, ale i ten związek się rozpadł. Powodem miała być młodsza o trzynaście lat kobieta.

Na trzecim roku studiów zaproponowano mi angaż w Teatrze Powszechnym u Zygmunta Hübnera. To była wielka nobilitacja. Od razu grałam główne role... Potem urodziłam syna Krzysztofa, ale dyrektorowi wydawało się, że wiecznie chodzę w ciąży, więc miałam karę i nie grałam prawie 1,5 roku. Z jednej strony cenił mnie i lubił, ale później z powodu ciąży popadłam w niełaskę. Po kilkunastu latach pracy w teatrze i w filmie postanowiłam odejść. Rozstaliśmy się z mężem, zostałam sama z małym synem, mamą i domem na głowie, który trzeba było utrzymać. Z aktorstwa się nie dało... - wspominała w rozmowie z „Super Expressem”.

Szybko okrzyknięto ją seksbombą, co stało się jej przekleństwem. Tragedia przerwała wszystkoZobacz więcej

Danuta Kowalska w wieku 30 lat odkryła, że ma dryg do biznesu i postanowiła zmienić branżę. Po zakończeniu nauki we Francuskim Instytucie Zarządzania, aktorka rozpoczęła nowy rozdział w swoim życiu. Była m.in. dyrektorem marketingu w The Coca-Cola Company oraz dyrektorem ds. rozwoju i komunikacji Polskiej Fundacji Olimpijskiej. W 2008 założyła własną firmę, współpracowała z klubem piłkarskim Legia Warszawa.

Jak dziś wygląda serialowa panna Jola? W galerii publikujemy zdjęcia Danuty Kowalskiej.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×