"Ojciec Mateusz". Piotr Polk musiał przejść przeszczep nerki. Stan zdrowia aktora był fatalny! "To była prawie dwuletnia walka, żeby stanąć na nogi"

Piotr Polk, doskonale znany widzom z takich seriali jak "Ojciec Mateusz" i "Przyjaciółki", skrywał cierpienie powodowane przez chorobę. - Czułem, że jestem coraz słabszy, a mój organizm jest coraz bardziej zatruty - wspominał trudny okres, który zakończył się poważną operacją. Aktor musiał poddać się procedurze przeszczepienia kluczowego dla organizmu organu.

Multimedia

Piotr Polk musiał przejść przeszczep nerki

Piotr Polk to polski aktor, który może się pochwalić ogromnym dorobkiem zawodowym. Dla wielu to jednak inspektor Możejko z serialu "Ojciec Mateusz", choć występuje także w "Przyjaciółkach" i zagrał w polskiej komedii "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach".

"8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Fajna komedia czy 95 minut nudy? Film już na Netflix!Zobacz więcej

Niewielu jednak wie, że w ostatnich latach na jego życiu długim cieniem położyła się wyniszczająca go choroba. Aktor przez dwa lata cierpiał z powodu chorych nerek, o czym opowiedział na kanapie "Dzień Dobry TVN", gdzie zasiadł obok swojego lekarza Jacka Bickiego.

To była prawie dwuletnia walka, żeby stanąć na nogi. Ta walka odbywała się co rano między mną a mną, żeby wstać z łóżka. Czułem, że jestem coraz słabszy, a mój organizm jest coraz bardziej zatruty. To był bardzo ciężki okres dla mnie - cytuje jego słowa m.in. Plotek.

Niecodzienna historia miłości Piotra Polka i Joanny GajewskiejZobacz więcej

W rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem wyznał, że musiał poddać się przeszczepowi nerek. - Inna forma leczenia nie wchodziła w grę. Stan moich nerek bardzo szybko się pogorszył, co stawiało mnie pod ścianą, jeśli chodzi o dializę - cytuje słowa aktora serwis.

Redakcja Telemagazyn.pl życzy dużo zdrowia!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×