"Pamięć absolutna" - hollywoodzki blockbuster obliczony na żeńską widownię zakochaną w Colinie Farrellu [RECENZJA]

Douglas Quaid poddaje się procedurze wszczepienia wspomnień. Niestety, nie idzie ona zgodnie z planem - Quaid staje się poszukiwanym przez policję renegatem. Musi odzyskać prawdziwą tożsamość.

Multimedia

NASZA OCENA: 7/10

W niedalekiej przyszłości Ziemia zniszczona jest przez wojny chemiczne i cała ludzkość mieszka jedynie w dwóch skupiskach: Zjednoczonej Federacji Brytanii i podległej jej Kolonii w której działa tajna organizacja walcząca o niezależność. Douglas Quaid (Colin Farrell) jest robotnikiem, który ma dobrą pracę, dom i kochającą żonę (Kate Beckinsale). Jedynym mankamentem są dręczące go nocne koszmary oraz nuda i monotonia życia. Zgłasza się więc do firmy Recall, by ta wszczepiła mu przyjemne wspomnienia. Jednak podczas zabiegu dzieje się z nim coś dziwnego i wkracza tajna policja. Okazuje się, że Quaid ma już wszczepione wspomnienia, nie jest tym za kogo się uważa, a całe jego życie to fałszywka. Więcej – jest zagrożeniem dla władz, które chcą go zabić. Ucieka więc, aby odkryć kim naprawdę jest...

To druga ekranizacja znakomitego opowiadania „Przypomnimy to panu hurtowo” Phillipa K. Dicka. Pierwszą Paul Verhoeven nakręcił ćwierć wieku temu zatrudniając do roli głównej Arnolda Schwarzeneggera. Film okazała się wielkim hitem z jedną z najlepszych ról wczesnego Arniego i dzisiaj zachował swój retro urok. Niestety, podejrzewam, że za 25 lat nie da się tego powiedzieć o tej wersji. Film Wisemana jest owszem solidny, ma gwiazdorską obsadę, jednak nic poza tym nie oferuje. Brakuje w nim przede wszystkim powiewu nowości, zaskoczenia – to hollywoodzki blockbuster obliczony na żeńską widownię zakochaną w Colinie Farrellu i męską dla której atrakcją są Jessica Biel oraz Kate Beckinsale. Co ciekawe film dostał sześć nominacji do różnych nagród i tylko jedną wygrał: Alliance of Women Film Journalists w kategorii „Sequel albo remake, który nie powinien powstać”. Znamienne.

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×