„Paryż 1900: policja” odcinek 3. Jeanne postanawia pomóc policjantowi w sprawie Joséphine Berger [STRESZCZENIE ODCINKA]

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
"Paryż 1900: policja" odcinek 3. Jeanne postanawia pomóc policjantowi w sprawie Joséphine Bergermateriały prasowe Epic Drama
"Paryż 1900: policja" odcinek 3. Jeanne postanawia pomóc policjantowi w sprawie Joséphine Bergermateriały prasowe Epic Drama
Epic Drama prezentuje nowy, rozgrywający się w mrocznym okresie historii Francji, serial, który ukazuje świeżą perspektywę na Paryż z początków XX wieku. Co wydarzy się w trzecim odcinku serialu „Paryż 1900: Policja”?

„Paryż 1900: Policja” na Epic Drama

Inspektor Antoine Jouin kocha Jeanne, młodą prawniczkę, która choć nie może praktykować, współpracuje z Maître Weidmann w dzielnicy żydowskiej. Kobieta postanawia pomóc policjantowi w sprawie Joséphine Berger.

O serialu

Paryż, 1899 rok. Właśnie zmarł francuski prezydent Félix Faure. Francja, okaleczona przez skrajną prawicę, grupy antysemickie i rosnącą anarchię, nigdy nie wydawała się tak słaba. Szef policji Louis Lepine zostaje pilnie wezwany z emerytury, aby przywrócić porządek w Paryżu. Z kolei tragiczne odkrycie torsu młodej kobiety w walizce płynącej w dół Sekwany mobilizuje młodego, ambitnego detektywa Antoine'a Jouina do podjęcia działań.

Serial śledzi również losy Josepha Fiersi, skorumpowanego oficera znanego z szantaży, który dorabia jako płatny zabójca dla tajnej policji. Zaczyna interesować się głośnym śledztwem i werbuje Meg Steinheil – kurtyzanę oskarżoną o zabicie prezydenta – do pracy w charakterze szpiega. W Paryżu, gdzie zbrodnia i grzech mieszają się z bogactwem i purytanizmem, wszystkie te postaci przypadkowo spotykają się ze sobą i łączą siły, by ocalić Francję.

Ta niezwykła seria z mocną obsadą jest mieszanką dramatu kryminalnego, thrillera politycznego i czarnego humoru. Ekscytujące sceny łączą się z mrocznymi, pełnymi napięcia momentami, tworząc społeczną satyrę i serwując dramat w stylu koreańskich filmów Bonga Joon-Ho i Parka Chan-Wook. To pogłębiony i autentyczny portret – nie tak pięknej – Belle Époque. Scenariusz oparty został na rzeczywistych wypowiedziach z tamtych czasów i wiernie odtwarza narodziny kryminalistyki, ukazując śledztwo inspirowane prawdziwą zbrodnią, która wstrząsnęła ówczesnym społeczeństwem.

Twórca Fabien Nury, znany ze „Śmierci Stalina”, tak skomentował tę epokę:

Na początku XX wieku we Francji panowała surowa, patriarchalna dyktatura. Było to społeczeństwo bojące się zmian i podlegające rosnącym nacjonalistycznym, antysemickim i mizoginicznym postawom”. Pomimo mroku ukazanego w serialu, Nury znajduje powody do nadziei: „Od początku XX wieku dokonał się znaczny postęp polityczny i społeczny. Oczywiście mogło być lepiej – ale wtedy sytuacja na świecie nie sprzyjała rozwojowi. Kiedy spojrzymy wstecz na mroczną przeszłość i zauważymy, że nasze ideały przetrwały nawet tak okrutne czasy, możemy znaleźć podstawy do optymizmu.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn