Pogrzeb Wiesława Gołasa. Wybitny aktor spoczął na Powązkach. Uroczystości pogrzebowe aktorskiej legendy odbyły się w kościele św. Karola Boromeusza

Wiesław Gołas zmarł w czwartek 9 września 2021 po drugim wylewie w wieku 90 lat. By go pożegnać, na powązkowski cmentarz przybyło wiele znanych osobistości świata kultury i polityki w tym m.in. Wiktor Zborowski, Janusz Gajos i Daniel Olbrychski. Pogrzeb Wiesława Gołasa odbył się w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Aktor spoczął na cmentarzu powązkowskim. Zamieszczamy zdjęcia z ostatniej drogi wybitnego artysty.

Multimedia

Pogrzeb Wiesława Gołasa

W Warszawie, 14 września 2021 odbywały się uroczystości pogrzebowe Wiesława Gołasa. Rozpoczęły się o godzinie 14 mszą w kościele św. Karola Boromeusza. Potem aktor spoczął w rodzinnym grobie na Powązkach. W tym artykule zamieściliśmy zdjęcia z ostatniej drogi wybitnego artysty:

Zobacz galerię

Wiesław Gołas przeszedł udar w 2020 roku. W sobotę 4 września 2021 z Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie trafił do szpitala po drugim wylewie. Zmarł w czwartek 9 września 2021.

Wybitny aktor wykreował ponad 120 ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych. W Kabarecie Dudek i Kabarecie Starszych Panów zaśpiewał popularne utwory - m.in. "W Polskę idziemy", "No co ja ci zrobiłem?", "Upiorny twist".

Wiesław Gołas nie żyje. Wybitny aktor miał 90 latZobacz więcej

Debiutem filmowym Wiesława Gołasa była wcielenie się w postać patrolującego, niemieckiego żandarma w przełomowym dla polskiego kina powojennego "Pokoleniu" Andrzeja Wajdy w 1954 roku, natomiast pierwsza większa rola to Wawrzon Rzepa w ekranizacji "Szkiców węglem" Antoniego Bohdziewicza w 1956 roku. Aktor wystąpił również m.in. w "Prawie i pięści" Jerzego Hoffmana, "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa i wielu komediach, takich jak "Żona dla Australijczyka", "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia", "Hydrozagadka", "Dzięcioł" oraz znakomitych serialach - m.in. "Kapitan Sowa na tropie", "Czterej pancernych i psie", "Czterdziestolatku".

Ostatnią rolą filmową Wiesława Gołasa na dużym ekranie był Ignatko w "Szabli od komendanta" Jana Jakuba Kolskiego w 1995 roku. W lutym 2015 r. zdecydował się ostatecznie zakończyć karierę.

Razem z Wiesławem Gołasem występowała w Kabarecie Dudek oraz w Teatrze Polskim w Warszawie.

Był charyzmatycznym, wspaniałym aktorem, cudownym, ciepłym kolegą i po prostu pięknym człowiekiem. Cieszę się, że mogłam spotkać Wiesia na swojej drodze. Dał nam tyle radości i tyle wzruszeń - powiedziała dla RMF FM aktorka Grażyna Barszczewska, która występowała w Kabarecie Dudek oraz w Teatrze Polskim w Warszawie razem z Wiesławem Gołasem (źródło cytatu: RMF24.pl).

Widzowie pokochali go za rolę Grigorija! Dziś Włodzimierz Press ma 83 lata i zachwyca formą!Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×