Polsat Viasat History w listopadzie 2022. Te dokumenty trzeba znać! Co oglądać?

Listopad 2022 na kanale Polsat Viasat History to dokumenty, które po prostu trzeba znać! Przedstawiamy produkcje, z którymi wręcz wypada się zapoznać! Sprawdźcie, co oglądać na Polsat Viasat History.

Multimedia

Polsat Viasat History - co warto oglądać w listopadzie 2022?

„Sekrety dawnych budowniczych”

Inspiracją dla drugiego sezonu programu są kolejne wybitne osiągnięcia starożytnej inżynierii. Dowiemy się w nim, jak na rozwój cywilizacji wpływały zasoby naturalne, takie jak złoto czy woda; zobaczymy, w jaki sposób starożytne cywilizacje pokonywały przeszkody i wykorzystywały swoje otoczenie; przyjrzymy się także historii broni i temu, jak kształtowała ona działania wojenne, jak nauczyliśmy się zatrzymywać czas, prowadzić nawigację w czasie podróży i rozwijać coraz bardziej wyrafinowane technologie. Cofnijmy się w czasie i poznajmy historię niezwykłych budynków i konstrukcji — od pomysłowego igloo po cud rzymskiej architektury: Koloseum.

„Tajemnice hieroglifów”

Dwieście lat temu młody francuski uczony, Jean-François Champollion, dokonał rzeczy pozornie niemożliwej: złamał kod hieroglifów, które pozostawały nieodczytane przez ponad tysiąc lat. Dzięki temu cała cywilizacja pogrzebana pod piaskami Egiptu mogła znów ożyć. W tym dwuczęściowym dokumencie spotykamy się z zespołem egiptologów pracujących na południu Egiptu, w pobliżu Luksoru. Naukowców intryguje bogato zdobiony grobowiec, najbardziej monumentalny w Egipcie i większy od grobowców faraonów: miejsce pochówku kapłana o imieniu Padiamenopet. Uzyskamy bezpośredni dostęp do wszystkich najnowszych odkryć tej misji archeologicznej; poznamy tajemnice kapłanów, skrybów, malarzy, zdobników i budowniczych, którzy stworzyli tę niezwykłą budowlę.

Nieznana historia wyjątkowej jednostki pancernej. Dokument na Polsat Viasat HistoryZobacz więcej

„Czarne Pantery II wojny światowej”

Film dokumentalny ukazujący historię pierwszej afroamerykańskiej jednostki pancernej walczącej podczas II wojny światowej. Był to 761 Batalion Pancerny, znany jako Czarne Pantery, który szybko udowodnił, że dobrze rozumie swoje motto „Come Out Fighting" („Stańcie do walki!"). Żołnierze ci musieli walczyć nie tylko z wrogiem na pierwszej linii frontu, ale także z dyskryminacją we własnym kraju. W Ameryce wciąż obowiązywały tak zwane „prawa Jima Crowa", ograniczające prawa Afroamerykanów. Żołnierze 761 batalionu odpowiadali wyłącznie przed białymi generałami, a ich szkolenie wojskowe przebiegało w warunkach segregacji rasowej: często okazywało się, że nazistowscy jeńcy wojenni mają większe prawa niż oni. Zobaczymy dramatyczne rekonstrukcje, usłyszymy wywiady z weteranami i ich rodzinami — i poznamy niesamowitą i mało znaną historię tych odważnych ludzi.

„Tajne akta nazistów”

Potworne zbrodnie Trzeciej Rzeszy od dawna są przedmiotem wnikliwych badań — teraz dostęp do zamkniętych wcześniej archiwów ujawnia jeszcze mroczniejsze aspekty dążenia nazistów do władzy. W tej niezwykłej serii odkrywamy tajne akta i prezentujemy najnowsze badania, które zmienią nasze spojrzenie na II wojnę światową. Przyjrzymy się zaskakującym przekonaniom i działaniom, które miały zapewnić nazistom globalną dominację. Od mrocznej prawdy o micie aryjskim po mesjanistyczne przekonania Hitlera i tyranię nazistowskich islamistów, którzy do dziś terroryzują świat: ujawniamy nikczemne idee, które były paliwem hitlerowskiego reżimu — a które do tej pory pozostawały nieznane.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×