Polsat Viasat History w styczniu 2023. Najlepsze dokumenty na antenie! Co oglądać?

Styczeń 2023 na antenie Polsat Viasat History to seanse najlepszych dokumentów. Każdy znajdzie coś dla siebie! Sprawdźcie, co warto oglądać!

Multimedia

Polsat Viasat History - co warto oglądać w styczniu 2023?

„Wojenne fabryki”

W II wojnie światowej walczyli nie tylko generałowie i żołnierze na froncie, ale także naukowcy, inżynierowie i wynalazcy. Kluczem do zwycięstwa była umiejętność gromadzenia zasobów, konstruowania nowych maszyn i broni oraz ich szybkiej i efektywnej produkcji. Ta wojna została wygrana nie na polach bitwy, ale w fabrykach. Kontynuujemy ich historię. W kolejnych odcinkach tej serii dowiemy się więcej o holdingu Rolls-Royce i silniku Merlin, o Ferdynandzie Porsche i jego pancernych pojazdach, a także o Oplu i jego ciężarówce Blitz. Zobaczymy współczesne i archiwalne materiały filmowe, eksperymenty i pokazy, grafiki i wywiady z ekspertami.

Cykl: „Czas na teorie spiskowe”

Czy to, w co uczono nas wierzyć, jest prawdą? Czy wszystko opiera się na rzetelnych badaniach naukowych — czy może w grę wchodzą także cuda natury i zjawiska, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć? Czy istnieją zbiegi okoliczności czy też wszystko jest częścią o wiele większej sieci spisków? Pomoże nam odpowiedzieć na te pytania między innymi premiera programu „Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego". Skupimy się także na innych tematach, zagłębiając się w historie największych spisków ostatniego stulecia.

Nowe sezony uwielbianych seriali. Co warto oglądać?Zobacz więcej

„Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego”

Program badający jedną z największych zagadek współczesnego świata – tajemnicę obszaru na Oceanie Atlantyckim znanego jako Trójkąt Bermudzki, gdzie bez śladu znikają statki i samoloty. W trzech odcinkach prezenterzy Rick Edwards i Ortis Deley zapraszają nas na spotkania ze znakomitymi ekspertami z obu stron Atlantyku, którzy próbują w naukowy sposób wyjaśnić najbardziej tajemnicze historie związane z Trójkątem Bermudzkim.

„Ruch oporu w Mauthausen”

Do obozu koncentracyjnego Mauthausen trafiło łącznie ponad 300 tysięcy ludzi, prawie połowa z nich nie przeżyła. W tym piekle garstka więźniów dokonała rzeczy niemożliwej – wykradła i przemyciła na zewnątrz 2 tysiące fotografii, aby w przyszłości mogły one posłużyć jako dowód przeciwko nazistowskim zbrodniarzom. W 1944 roku można już było przewidzieć bliską klęskę III Rzeszy, a rozkazy z Berlina były jednoznaczne – nikt nie mógł wiedzieć, co naprawdę działo się w obozach koncentracyjnych i obozach zagłady. Od Warszawy po Pragę, od Hamburga po Wiedeń z dymem puszczono setki tysięcy raportów, protokołów i fotografii z obozowych urzędów. Ostatnich ocalałych mordowano — jednak nazistom nie udało się całkowicie ukryć swoich zbrodni. Przez pięć lat w obozie koncentracyjnym Mauthausen garstka mężczyzn usiłowała zrobić coś więcej, niż tylko przeżyć. Wykradali dowody zbrodni wojennych, ukrywali je, a nawet szmuglowali poza obóz i poza zasięg SS. Dzięki nim do dziś zachowało się 2000 fotografii z tego strasznego miejsca.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×