Polskie sitcomy. "13 posterunek" czy "Miodowe lata" - te produkcje bawiły nas do łez! Który sitcom najlepszy?

Choć sitcom powstał w Stanach Zjednoczonych, Polska również może poszczycić się wieloma takimi produkcjami, które bawiły do łez. Który z nich najlepszy? Zobacz nasz ranking polskich sitcomów!

Multimedia

Polskie sitcomy

Sitcom to termin pochodzący z języka angielskiego, który powstał ze słów situation comedy i oznacza komedię sytuacyjną. Takie produkcje wyróżniają się kilkoma cechami: akcja przez większość czasu rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, odcinki trwają zazwyczaj krócej niż pół godziny i często występuje w nich śmiech publiczności. Sitcomy opowiadają historię tych samych bohaterów, ale każdy odcinek jest tak zbudowany, że przedstawione w nim wątki są skończone i rozwiązane.

Cezary Pazura był gwiazdą kultowego sitcomu. Przypominamy, co wydarzyło się w pierwszym odcinkuZobacz więcej

Choć sitcom wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, to także w naszym kraju możemy poszczycić się takimi produkcjami, choć może nie wszystkie są równie udane. Pierwszym polskim sitcomem był "13 posterunek", który zadebiutował w 1997 r. Po jego emisji powstawało wiele tego typu produkcji jak: "Miodowe lata", "Niania" czy "Kasia i Tomek". Większość tych polskich seriali opartych na komediach sytuacyjnych zakończyło już swoją emisję, choć są wyjątki jak "Świat według Kiepskich", który oglądamy do dzisiaj.

W naszej galerii możecie zobaczyć ranking naszych polskich sitcomów. Który najlepszy?

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Marcin Lewandowski i Klaudia Wojtas (gość)

  Od 1 marca 2021 roku w Polsat Seriale zadebiutują „Miodowe lata” (poniedziałek-piątek 18:00, z powtórką następnego dnia o godz. 6:00), „13 posterunek” (poniedziałek-piątek 19:20, z powtórką następnego dnia o godz. 7:15 w Polsat Seriale, od 6 marca także emisja weekendowa w Polsat Seriale od 7:00, a także emisja w Polsacie, w soboty i niedziele o godz. 17:15), „W rytmie serca” (poniedziałek-piątek 14:00, z powtórką następnego dnia o godz. 13:00), „Pensjonat pod Różą” (od 6 marca, w soboty od godz. 8:00) i „Jednostka 19” (od 7 marca, w niedziele od godz. 8:00). Natomiast „Nianię” damy w weekendy od godz. 6:00, przed „13 posterunkiem”.

  18.01.2021 10:25
 • pola (gość)

  Z sitcomów najlepszy to MIODOWE LATA Wracam do niego ,by poprawić sobie nastrój

  20.07.2020 19:17
 • Uhy (gość)

  Miodowe lata! Szkoda ze nie ma juz takich seriali zamiast ułomnych dlaczego ja itp

  07.04.2020 22:54
 • Anabeth (gość)

  MIODOWE LATA! MIODOWE LATA ! NAJLEPSZY SERIAL

  02.04.2020 09:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×