"Stawka większa niż życie". Pogrzeb Jerzego Treli. Pojawiły się najnowsze informacje o dacie i miejscu pochówku legendarnego aktora

Jerzy Trela zmarł 15 maja 2022 roku w wieku 80 lat. Słynny aktor od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. Krakowski magistrat ujawnił właśnie informacje dotyczące tego, o której godzinie i w jakim kościele odbędą się uroczystości pogrzebowe legendarnego artysty.

Multimedia

Pogrzeb Jerzego Treli. Najnowsze informacje o dacie i miejscu pochówku legendarnego aktora

W niedzielę 15 maja 2022 r. media obiegła tragiczna wieść - w wieku 80 lat zmarł Jerzy Trela, ceniony aktor, reżyser oraz w latach - 1985–1989 - poseł na Sejm PRL IX kadencji. Informację o śmierci artysty przekazał jego syn Piotr. Legendarny Aktor zmarł po długiej chorobie w Krakowie, z którym to miastem był związany od wielu lat.

Niedawno pojawiły się pierwsze informacje związane z uroczystościami pogrzebowymi Jerzego Treli. Z informacji przekazanych przez Krakowski magistrat można się dowiedzieć, że Jerzy Trela zostanie pochowany w poniedziałek, 23 maja. Aktor ma spocząć w rodzinnym grobowcu w Leńczach.

Prochy aktora mają zostać wystawione o godz. 9:00 w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów, a godzinę później ma rozpocząć się msza żałobna. Z kolei pochówek Jerzego Treli ma się rozpocząć o godz. 14:00 na cmentarzu w Leńczach, gdzie znajduje się rodzinny grób artysty.

Zobacz galerię

Nie żyje Fred Ward. Jego role znali wszyscy fani kinaZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • P.g (gość)

    Był wielkim człowiekiem,romantykiem zagrać mógł wszystko człowiek renesansu a jednocześnie prezentował normalny świat słynne chcesz w ryja z Anioła w Krakowie niech kiedyś jeszcze do nas zagada..

    18.05.2022 20:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×