Tomasz Wołek nie żyje. Ceniony dziennikarz miał 74 lata

Dziennikarski świat jest w żałobie. Nie żyje Tomasz Wołek. Ceniony dziennikarz, który przez lata współpracował z TOK FM, miał 74 lata.

Multimedia

Tomasz Wołek nie żyje. Ceniony dziennikarz miał 74 lata

Tomasz Wołek nie żyje. Informacje o śmierci 74-letniego dziennikarza potwierdziła jego rodzina. Jako jeden z pierwszych o jego śmierci poinformował były poseł Unii Demokratycznej Piotr Fogler, który napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych:

Dziś rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz... Tomku bardzo smutno, okropna wiadomość, Grażynko współczujemy !!!

Pogrzeb Edwarda Hulewicza. Bliscy pożegnali gwiazdora estradyZobacz więcej

Tomasz Wołek był cenionym dziennikarzem i publicystą. W swojej karierze był m.in. redaktorem naczelnym dziennika "Życie", a także wice naczelnym "Życia Warszawy". Współpracował także z "Gazetą Wyborczą", "Polityką" oraz "Rzeczpospolitą". W ostatnich latach znany był ze współpracy z TOK FM.

Jak informuje portal i.pl, Wołek z wykształcenia był historykiem. W 1972 roku ukończył Uniwersytet Gdański. Cztery lata wcześniej brał udział w masowych protestach studenckich. Należał do Solidarności. Jedną z jego pasji była piłka nożna, więc w swojej karierze zaliczył także epizod współpracy ze sportową redakcją Telewizji Polskiej. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×