"Violetta i dzięcioł". Natasza Ubrańska zagra Violettę Villas? Syn gwiazdy byłby zachwycony

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
fot. Prończyk/AKPA
fot. Prończyk/AKPA
Film o Violetcie Villas miał powstać kilka lat temu. Niestety, ze względu na szereg problemów, nie udało się stworzyć produkcji o jednej z najgłośniejszych gwiazd polskiej estrady. Po wielu latach powrócono do planów a fani artystki wyczekują filmu "Violetta i dzięcioł". Co więcej, pojawiają się pierwsze przypuszczenia, kto miałby wcielić się w słynną postać.

Natasza Ubrańska zagra Violettę Villas?

Film "Violetta i dzięcioł" ma opowiadać losy Violetty Villas widziane oczami jej syna - Krzysztofa Gospodarka, którego Villas nazywała "dzięciołem". Jak podaje Super Express, prace nad produkcją już ruszyły i pojawiają się pierwsze informacje dotyczące ewentualnej obsady aktorskiej.

Według dziennikarzy "SE" syn artystki widziałby w głównej rol, musicalową piosenkarkę - Nataszę Urbańską. Przypomnijmy, że artystka oddawała hołd zmarłej ikonie podczas tras koncertowych "Tribute to Violetta Villas", gdzie wraz z innymi wykonawcami, wykonywała najpiękniejsze utwory z repertuaru Villas.

Wcześniej, w roli Villas widziano m.in. Katarzynę Figurę czy Annę Ilczuk. Czy według Was to właśnie Urbańska sprawdziłaby się w roli Violetty Villas?

Trudne życie Violetty Villas

Violetta Villas, a właściwie Czesława Cieślak urodziła się w Belgii, jako Mieczysława i wychowała wśród rodzeństwa: siostry Wandy i dwóch braci: Jerzego i Ryszarda. W 1946 roku z całą rodziną przyjechała do Polski i zamieszkała w Lewinie Kłodzkim. Obdarzona sopranem koloraturowym o rozszerzonej skali, posiadaczka słuchu absolutnego zmarła 5 grudnia 2011 roku w wieku 73 lat.

Pierwszym wielkim hitem artystki była piosenka "Dla ciebie, miły"- uznana za przebój roku przez czytelników Expressu Wieczornego. Utwór był przepustką do występu Villas na festiwalu w Sopocie. To właśnie wtedy wielki świat stanął przed artystką otworem. Zaczęła występować na największych koncertach i festiwalach: w Opolu, RFN, Szwajcarii, Francji, ZSRR, Rumunii, Bułgarii, Czechosłowacji i Las Vegas. Występy we Francji tak zaskoczyły publiczność, że doczekały się recenzji zatytułowanej: "Nasze wielkie gwiazdy variete w starciu z Polką mają problem". W prasie francuskiej i niemieckiej była określana jako "głos ery atomowej" oraz "biały kruk wokalistyki światowej". Nic dziwnego, że Violettą Villas zachwycał się cały świat.

Piosenkarka z łatwością potrafiła ogarnąć cztery oktawy, przechodząc w jednym utworze od sopranu koloraturowego do barytonu. Na przestrzeni swojej kariery wydała osiem albumów studyjnych, jeden koncertowy, osiem minialbumów i 27 singli. Tworzyła i wykonywała muzykę z gatunku tradycyjnego popu, ale nie były jej obce także jazz i muzyka rozrywkowa, filmowa, poezja śpiewana, piosenki dramatyczne czy kompozycje klasyczne - arie, tanga, piosenki musicalowe i sakralne. Villas była honorową obywatelką Lewina Kłodzkiego i New Britain.

Życie prywatne artystki nie należało do kolorowych. Była dwukrotnie zamężna, ale zmarła w samotności. Jej pierwszym wybrankiem został porucznik wojsk pogranicza Piotr Gospodarek, z którym doczekała się syna Krzysztofa. Para rozwiodła się po dwóch latach. Jej drugim mężem był przedsiębiorca polskiego pochodzenia mieszkający w Chicago - Tadeusz Kowalczyk. Ich wesele trwało pięć dni, a zaproszonych zostało 1500 gości. Villas zaprezentowała się wówczas w 21 kreacjach. Jednak i ten związek nie potrwał zbyt długo, gdyż po 10 miesiącach Kowalczyk złożył pozew rozwodowy, zarzucając Villas m.in. "wielogodzinne modły i większe zamiłowanie do zwierząt niż do seksu". W przerwie między dwoma małżeństwami artystka związana była z Januszem Ekiertem, a niektóre źródła donoszą o jej romansie z Frankiem Sinatrą.

Villas słynęła z zamiłowania do zwierząt. Po przeprowadzce do Lewina Kłodzkiego założyła schronisko dla zwierząt "Moi bracia mniejsi", które nie cieszyło się dobrą sławą. Według niektórych poszlak Violetta Villas była uzależniona od alkoholu, morfiny i innych używek oraz cierpiała na zaburzenia urojeniowe. Na przełomie 2006 i 2007 roku ponad miesiąc przebywała w szpitalu psychiatrycznym. Ostatnie lata życia spędziła w domu rodzinnym w Lewinie Kłodzkim, gdzie według doniesień prokuratury żyła w złych warunkach sanitarnych, a jej opiekunkę Elżbietę Budzyńską oskarżono o znęcanie psychiczne i fizyczne nad artystką. Po śmierci Villas powstało wiele dzieł biograficznych o artystce, m.in. filmy: "Violetta Villas", "Sen o kopciuszku", książki: Tygrysica z Magdalenki", "Cena sławy" czy spektakli: "Kallas", "Las Villas" oraz "Violetta Villas/Melancholia".

Autor: AKPA

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn