"Wiedźmin”. Henry Cavill nie będzie grał już tytułowej postaci. Nowym Geraltem w produkcji Netfliksa zostanie Liam Hemsworth

Henry Cavill chce skupić się na karierze kinowej. Co za tym idzie, zrezygnował z dalszej gry w serialu Netfliksa "Wiedźmin". W 4. sezonie tytułową postać zagra Liam Hemsworth.

Multimedia

Nowy Geralt

Czytelnicy Sapkowskiego zarzucają twórcom serialu Netfliksa głównie zbytnie odejście od materiału źródłowego. Ich zdaniem poskutkowało to między innymi niską jakością drugiego sezonu. Jak czytaliśmy w The Direct, Beau DeMayo, scenarzysta serialu, twierdził, że jego koledzy wręcz nienawidzili książek Andrzeja Sapkowskiego oraz gier od CD Projekt.

Pracowałem przy serialu – mianowicie przy "Wiedźminie" – gdzie niektórzy scenarzyści (...) wręcz aktywnie nie lubili książek i gier (nawet jawnie kpili z materiału źródłowego)

To nic w porównaniu do tego co, zadzieje się przy 4. sezonie serialu! W Geralta z Rivii wcieli się zupełnie inny aktor. Henry Cavill tak skomentował sytuację na swoim Intagramie:

Moja podróż w roli Geralta z Rivii była pełna potworów i przygód, ale przyszła pora odwiesić medalion i odłożyć miecze na okoliczność czwartego sezonu, czytamy w oficjalnym oświadczeniu, jakie wystosował Henry Cavill. Zamiast mnie rolę Białego Wilka przejmie pan Liam Hemsworth. Jak to bywa z największymi literackimi postaciami, przekazuję pałeczkę pełen szacunku dla czasu, jaki spędziłem wcielając się w Geralta. Z chęcią zobaczę tę fascynującą i skomplikowaną postać w wersji Liama.

Liam Hemsworth także już się ustosunkował:

Jako fan Wiedźmina jestem wniebowzięty, że dostałem szansę wcielenia się w Geralta z Rivii. Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że przekazał mi lejce i pozwolił podnieść miecze Białego Wilka w następnym rozdziale jego przygód. Henry, jestem twoim fanem od wielu lat i jestem zainspirowany tym co dałeś tej ukochanej postaci. Może i muszę wejść w za duże buty, ale jestem szczerze podekscytowany tym, że trafię do świata Wiedźmina.

Liam jest australijskim aktorem. Największą rozpoznawalność przyniosła mu dotąd postać Gale Hawthorne w serii "Igrzyska śmierci".

Mogliśmy go oglądać również w:

  • "Ostatnia piosenka" (2010)
  • "Niezniszczalni 2" (2012)
  • Miasteczko Cut Bank" (2014)
  • "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" (2016)
  • "Poker Face" (2022)
Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×