"Wojenne dziewczyny" odcinek 56. Ewka nie umie ukryć swojej niechęci do Magdy. Nie pomaga fakt, że między spadochroniarką, a Witkiem iskrzy [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Wojenne dziewczyny" streszczenie odcinka 56. Spadochroniarka Magda wyjawia swoją misję. Wraz z oddziałem wybiera się na obserwacje. Dziewczyny są świadkami jak Niemcy zabijają sowieckiego jeńca. Ewka nie kryje oburzenia i niechęci do Magdy.

Multimedia

"Wojenne dziewczyny" odcinek 56. w niedzielę 2.10.2022, o godzinie 20:15 w TVP1!

Cichociemna spadochroniarka z Londynu, Magda, ujawnia swoje zadanie. Ma dowiedzieć się jak najwięcej o tajnej, niemieckiej bazie wojskowej pod Warszawą. Dowództwo zarządza obserwację. Magda wraz z odziałem rozpoczyna zadanie. Podczas obserwacji dziewczyny widzą, że do ośrodka przywożeni są sowieccy jeńcy. Jeden z nich próbuje uciec i na oczach dziewczyn zostaje zastrzeleni przez Niemców.

To najlepszy serial 25-lecia! Wspominamy początki produkcji o losach mieszkańców WilkowykZobacz więcej

Ewa ma pretensje do Magdy, że na to pozwoliła. Widać, że nie darzy jej sympatią. Nie pomaga fakt, że Ewka widzi, że pomiędzy Witkiem a Magdą wyraźnie iskrzy. Tymczasem w Złoczewicach częstym gościem jest pan Odrowąż. Przyjaciel gospodarzy sprzed lat adoruje Nitkę, a jednocześnie próbuje namówić rodzinę na świetny interes. Z dużym zainteresowanie obserwuje posiadłość, w związku z czym jego obecność mocno utrudnia ukrywanie Chaima i jego bliskich, nie mówiąc o produkcji broni.

"Wojenne dziewczyny" - o czym jest serial?

Zobacz galerię

"Wojenne dziewczyny" to historia opowiedziana z perspektywy trzech młodych Polek, w trudnych latach hitlerowskiej okupacji. Marysia, Ewa i Irka to młode kobiety, na progu dorosłego życia, które muszą zmagać się z jednym z najgorszych okresów w historii kraju. Do tej pory żyjące normalnym, spokojnym życiem, postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i stanąć do walki ze złem, które niszczy ich kraj. Żeby tę walkę wygrać, muszą jednak się zmienić...

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×