"Zenek". Pogrzeb Jana Hryniaka. Zenek Martyniuk i Borys Szyc żegnają zmarłego reżysera. To on nakręcił film o Martyniuku

Śmierć Jana Hryniaka była szokiem dla wszystkich. Ceniony polski reżyser zmarł w wieku zaledwie 52 lat! W czwartek, 3 marca 2022 roku, odbył się jego pogrzeb. Publikujemy zdjęcia z ceremonii.

Multimedia

POGRZEB JANA HRYNIAKA

Jan Hryniak zmarł 19 lutego 2022 roku po walce z ciężką chorobą. 3 marca 2022 roku reżyser spoczął w rodzinnym grobie na Starych Powązkach w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się od mszy świętej, która odbyła się w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Podczas nabożeństwa przemawiali m.in. młody aktor, Jakub Zając, który zagrał młodego Zenka Martyniuka w filmie "Zenek", oraz Rafał Królikowski.

W ostatniej drodze Janowi Hryniakowi towarzyszyli rodzina oraz najbliżsi. Na pogrzebie pojawili się też filmowcy oraz ludzie, z którymi Jan Hryniak miał przyjemność pracować. Pojawił się m.in. Zenek Martyniuk z żoną, aktor Borys Szyc, który zagrał Tadeusza Kantora w niedokończonym filmie Jana Hryniaka pt. "Kantor. Nigdy tu już nie powrócę", producent filmowy Michał Kwieciński, operator Paweł Edelman, aktorki Hanna Mikuś, Maria Sobocińska, Olga Borys czy operator Arkadiusz Tomiak oraz reżyserka Agnieszka Holland.

Pogrzeb Jolanty Krzywańskiej. Anna Lewandowska razem z Robertem Lewandowskim pożegnała swoją ukochaną babcięZobacz więcej

Jan Hryniak był cenionym reżyserem filmowym. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1997 roku za sprawą filmu "Przystań", w którym jedną z głównych ról grał Rafał Królikowski. W 2004 roku swoją premierę miał głośny film "Trzeci", natomiast w 2010 roku pojawił się trzeci pełny metraż Jana Hryniaka pt. "Trick", który później doczekał się serialowego rozwinięcia.

W 2020 roku premierę miał "Zenek", który był szeroko dyskutowany w całej Polsce. Niestety, do tej pory nie doczekaliśmy się premiery filmu "Kantor. Nigdy tu już nie wrócę". Do tego Jan Hryniak reżyserował seriale; na swoim koncie miał odcinki "Samej słodyczy" czy "Czasu honoru. Powstanie", natomiast w ostatnim czasie dla Polsatu realizował "Miasto długów" oraz "Tatuśków".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×