„Złotopolscy". Wspominamy aktorów serialu, których nie ma już wśród nas. Niektórzy odeszli w tragicznych okolicznościach

Serial „Złotopolscy" zagrało wielu wspaniałych aktorów, a produkcja przez lata była ulubioną dla wszystkich Polaków. Niestety rok po roku odchodzili na zawsze kolejni aktorzy, zostawiając po sobie pustkę. Dzisiaj wspominamy tych, których nie ma już wśród nas.

Multimedia

Tych gwiazd "Złotopolskich" nie ma już wśród nas

"Złotopolscy", czyli serialowa opowieść o dwóch skłóconych od pokoleń gałęziach rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę bliźniaczkę Eleonorę Gabriel, była wielkim hitem TVP.

Ciekawych postaci w "Złotopolskich" nie brakowało, a aktorzy byli jakby "skrojeni" do swych ról. Oprócz Henryka Machalicy i Aliny Janowskiej, w serialu grali także: Anna Przybylska, Magdalena Stużyńska, Andrzej Nejman, Jerzy Turek, Ewa Ziętek, Anna Milewska, Paweł Wawrzecki, Leon Niemczyk i inni. Niestety, części z nich nie ma już wśród nas.

Najgorętsze, serialowe wątki 2022 roku! Zobacz więcej

Złotopolscy - nie żyje spora część obsady

W ostatnich latach pożegnaliśmy wielu wybitnych artystów, którzy występowali w "Złotopolskich". Odszedł także Jan Purzycki - scenarzysta serialu. W mediach bardzo głośno było o przedwczesnej śmierci Anny Przybylskiej, czyli serialowej Marylki. Widzowie opłakiwali też Alinę Janowską i Henryka Machalicę.

Gwiazdy serialu "Złotopolscy" umierały z przyczyn naturalnych, a także z powodu chorób, głównie nowotworów złośliwych oraz nieszczęśliwych wypadków. Kogo z obsady "Złotopolskich" nie ma już z nami?

Zagubiona Mandaryna i młodziutki Jakub Wesołowski. Tak kiedyś wyglądała obsada serialu TVNZobacz więcej

W galerii przypominamy sylwetki nieżyjących gwiazd "Złotopolskich".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Ania (gość)

  Nie bardzo wiem o co tu chodzi

  01.12.2022 18:37
 • Gość (gość)

  NIedawno odszedł również Wiesław Wójcik który wcielał się w postać Leona Borowego, ponadto nie żyją Wojciech Siemion (dyrektor banku Wolski), Jan Kociniak (bezdomny Wolny), Jerzy Łapiński (poseł Gromosław Jemioła)

  03.08.2022 21:57
 • Przemysław Pogorzelec (gość)

  Grzesia Komendarka szkoda najbardziej. Odszedł niespodziewanie a nie miał go kto pochować

  25.06.2021 23:55
 • Gość (gość)

  Dlaczego 3 ostatnie slajdy są puste

  25.06.2021 15:54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×