Batman: Początek

Batman Begins, USA/Wielka Brytania 2005

Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa sprawiają, że młody Bruce Wayne postanawia walczyć z szerzącą się niesprawiedliwością. Przebiera się za nietoperza i wypowiada wojnę przestępcom.

 • Czas trwania: 140 minut, Gatunek: Film przygodowy
 • Reżyseria: Christopher Nolan

Batman: Początek w telewizji

ZwińRozwiń
 • Powtórka

  Niedziela 11.02.2024 17:05

  TVN 7

 • Niedziela 11.02.2024 11:55

  HBO3

 • HIT Dnia

  Sobota 10.02.2024 20:00

  TVN 7

 • Powtórka

  Sobota 03.02.2024 17:10

  TVN Fabuła

 • Piątek 02.02.2024 20:00

  TVN Fabuła

 • Piątek 05.01.2024 21:00

  HBO2

 • HIT Dnia

  Środa 06.12.2023 21:35

  TVN

 • Piątek 01.12.2023 15:35

  HBO

 • Środa 22.11.2023 13:20

  HBO3

 • Powtórka

  Czwartek 12.10.2023 22:25

  TVN Fabuła

 • Poniedziałek 09.10.2023 23:00

  HBO2

 • HIT Dnia

  Poniedziałek 09.10.2023 20:00

  TVN Fabuła

Multimedia

Obsada

 • Christian Bale jako Batman / Bruce Wayne
 • Michael Caine jako Alfred Pennyworth
 • Liam Neeson jako Henri Ducard
 • Katie Holmes jako Rachel Dawes
 • Gary Oldman jako James Gordon
 • Cillian Murphy jako Scarecrow / dr Jonathan Crane
 • Tom Wilkinson jako Carmine Falcone
 • Rutger Hauer jako William Earle

Więcej »

Twórcy

 • Deena Adair Charakteryzacja
 • Nancy Hancock Charakteryzacja
 • Laura McIntosh Charakteryzacja
 • Sue Robb-King Charakteryzacja
 • Jenny Sharpe Charakteryzacja
 • Vicki Vacca Charakteryzacja
 • Chelo Charakteryzacja
 • Sam Breckman Kierownik produkcji

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Bruce Wayne, dziedzic fortuny, jako mały chłopiec był świadkiem zamordowania rodziców. W tamtej chwili zawładnęły nim gniew i żądza zemsty. Pragnąc przeniknąć naturę zła i nauczyć się sposobów walki z przestępcami, podróżuje po świecie. Trafia do więzienia, gdzie spotyka tajemniczego Ducarda. Wraca do rodzinnego Gotham. Widząc szerzącą się przestępczość, Bruce postanawia stawić temu czoła. Przebrany za nietoperza rozpoczyna walkę z siłami zła, które opanowały miasto.

W jaki sposób jeden człowiek może zmienić świat?To pytanie prześladuje Bruce'a Wayne'a (Christian Bale) jak widmo rodziców zastrzelonych na jego oczach na ulicach miasta Gotham w nocy, która na zawsze zmieniła jego życie. Dręczony poczuciem winy i gniewem, walcząc z demonami, które podsycają w nim żądzę zemsty oraz potrzebą uszanowania altruistycznego dziedzictwa rodziców, pozbawiony złudzeń dziedzic przemysłowego imperium znika z Gotham i w tajemnicy podróżuje po świecie, szukając sposobów walki z niesprawiedliwością i sprawienia, żeby ci, którzy żerują na strachu innych, sami zaczęli się bać. Przewodnikiem Bruce'a na drodze poznania jak funkcjonuje umysł przestępcy jest tajemniczy Ducard (Liam Neeson), który ćwiczy go w uzyskaniu fizycznej i umysłowej dyscypliny, które da mu siłę do walki ze złem, które ślubował zniszczyć. Wkrótce zechce zwerbować go w swoje szeregi Liga Cieni, potężna, rebeliancka, grupa śmiałków, którą kieruje enigmatyczny przywódca Ra's al Ghul (Ken Watanabe). Po powrocie do Gotham, Bruce zastaje miasto zniszczone szerzącą się przestępczością i korupcją. Wayne Enteprises, niegdyś należący do jego rodziny bastion filantropijnych ideałów w biznesie, teraz jest w rękach dyrektora generalnego Richarda Earle'a (Rutger Hauer), człowieka bardziej zainteresowanego zyskami firmy niż służeniem dla dobra ogółu. Tymczasem bliska przyjaciółka Bruce'a z dzieciństwa, Rachel Dawes (Katie Holmes), obecnie Zastępca Prokuratora Okręgowego, nie może uzyskać skazania najbardziej notorycznych przestępców, ponieważ wymiar sprawiedliwości jest tak głęboko skażony przez szumowiny takie jak boss przestępczego światka, Carmine Falcone (Tom Wilkinson). A na dodatek wybitny psychiatra z Gotham, dr Jonathan Crane (Cillian Murphy), wspiera linię obrony opartą na rzekomej niepoczytalności zbirów Falconego w zamian za występne przysługi, służące jego własnym niecnym celom. Z pomocą zaufanego kamerdynera Alfreda (Michael Caine), detektywa Jima Gordona (Gary Oldman) - jednego z nielicznych uczciwych funkcjonariuszy w siłach policyjnych Gotham- oraz Luciusa Foxa (Morgan Freeman), sojusznika w dziale Nauk Stosowanych firmy Wayne Enterprises, Bruce Wayne uwalnia swoje budzące grozę alter ego: Batmana, zamaskowanego bojownika, który wykorzystuje siłę, intelekt i wachlarz najnowocześniejszych rodzajów broni do walki ze złowrogimi mocami, które grożą zniszczeniem miasta.

Komentarze

Skomentuj
 • Sebastian Guminniczak

  W przerwie w filmie zostałem uwięziony w śmietniku, przypomniałam sobie, jak nasz sąsiad uwięził mnie w podobnym śmietniku, gdy miałem 8 lat… a potem kupił mi kaktusa 50 cm za moją ciszę. i dał mi kopertę o wartości 500 zł. Kiedy miałem 11 lat, znalazłem go, pocałowałem go w pierś, ssałem mu tyłek, a on wylał mi swoje krople łupieżu z na głowę, nałożył trochę na mojego kutasa, ssał i lizał go, aż się prawie udusiłem, i ugryzłem go . Miał krew na zębach, doznał szoku i wsiadł do parowozu w krótkich spodenkach, bo był konduktorem. Do dziś bardzo miło wspominam jego niesamowity smak kału, pierwszy gwałt mógł być dobry, ale niestety już nie żył, kilka lat temu zapił się na śmierć. Na ławce w parku, widząc jej pośmiertnie rozluźnione zwieracze, zjadłem jego przepyszną kupę. RIP DK (1957-2018). Oto piosenka dla Ciebie: Dick Gordona Zoli: Jestem szmaragdem, zawsze jestem gotowy na kupę, podczas spaceru chłonę Twoje odchody i mocz... Chrupiące, śmierdzące w naszej kuchni, wyrzygaj swoją cipkę, mięso na gnijąca męska dupa Bloom, kiedy mój kutas wejdzie do twojej dziurki, nasikam ci na twarz, wsadzę ci robaki do cipy, jestem psem kochającym gorgonzolę, kiedy dojdę, twoje sutki pachną coca-colą, w dzień sądu, napluję na twoją pierś, kiedy Mój zapach rozkwitnie w tych ustach, zrozumiesz, że dla nich prosty kutas, który śmierdzi, mój kutas będzie śmierdział wszędzie, w twoich ustach, w twojej dupie, w twojej kanapce, w świńskiej jamie, wkrótce odchody zaleje świat, potrząśnie nim twój brat, w ustach barmana Jakakolwiek sperma rozerwie ci odbyt. Jak kutas Batmana, nie raz mam katar Batmana na patelni, mój niski gust jak lukier ze sklepu ze słodyczami, jestem Gordon Zola, podcinam żyły ziewającym dzieciom, moja szpiczasta trawka smakuje jak latawiec, jest spleśniała dla mnie Czas to zdobyć i to jest moja piosenka... skończona jebać PiS

  09.10.2023 19:40
 • Tfu!sk (gość)

  3najbardziej skurwione stacje pod względem repertuaru.; 4.TVP2, 3. TVP1 , 2.TVN , 1.Polsat i tyle w temacie co do POpłuczyn z niekończących się nigdy!! powtórek! i badziewia dla naczelnych bez ogonów!

  08.10.2023 21:47
 • Czubis penis ©

  Hcuj wam w dupę pedały, nie znata się na kinie i dobrym filmie.

  08.10.2023 20:52
 • Czubis penis (gość)

  Jestem sobie czubis penis, knage mam jak dzony inglisz, chodz tu do mnie moja babciu czy w pantoflu czy tez w kapciu, klade cie na me poslady łapie mocno za wymiona, ta noc naprawde bedzie szalona ❤️❤️

  04.09.2023 21:38
 • Alicja (gość)

  Na szafce nocnej leży tabletka w plastikowym pojemniku wielkości kieliszka do wódki. Jeszcze jedna. Piotruś, jakież to wspaniałomyślne. Środek przeciwbólowy, jak przypuszczam. Połykam. Dzisiaj spróbuję wstać. Muszę też iść do kibla. Nie pachnie tu za dobrze. Tym razem to nie gaz. To już tylko moja dupa może być winowajcą, bo któż inny? Obmacuję się z tyłu i trafiam ręką na coś wilgotnego. Krew? Patrzę na palce, nie są czerwone. Smuga czegoś jasnobrązowego. Obwąchuję. Gówno, bez dwóch zdań. I jak pani na to wpadła, pani inspektor? Ze skrzynki ze środkami higienicznymi wyciągam kwadraty gazy i wycieram się. To brązowa woda, która pachnie gównem. Wczoraj na zdjęciu moja dziura w tyłku była całkowicie otwarta, więc sądzę, że teraz po prostu wszystko stamtąd wycieka, bo dziura nie jest już tak ciasno zamknięta jak kiedyś. Zawór jest nieszczelny. Ochrzciłam to coś, co stamtąd wypływa, gównianą zasmażką, i zdążyłam się już do tego przyzwyczaić. Opracowałam specjalną technikę składania kwadratowych płatów gazy, rozchylam nieco półdupki i jak najściślej przykładam do rany złożone białe dzieło sztuki, żeby wchłonęło całą gównianą zasmażkę. Dotykanie gazą i czubkami palców otwartej rany jest bardzo bolesne. Pozwalam półdupkom znowu ostrożnie się domknąć. Utrzymują dla mnie mocno opatrunek na pozycji. Dobra. Ten problem udało się nam rozwiązać. Powoli naprawdę ogarnia mnie uczucie, że tu, w pokoju, nie pachnie najlepiej. Obawiam się, że w każdym razie mam w dupie inkontynenc ję powietrzną. Po prostu z jelita stale wychodzi bez uprzedzenia ciepłe powietrze. Nawet przy najlepszej woli nie mogę tego nazwać pierdnięciem. W tym miejscu jestem po prostu szeroko otwarta. Pierdnięcia mają normalnie początek i koniec. Hałaśliwie torują sobie drogę, w razie potrzeby pod silnym ciśnieniem. A tu to nie jest potrzebne. Wszystko po prostu wyparowuje. I napełnia powietrze w moim pokoiku tymi wszystkimi zapachami, które właściwie powinny we mnie pozostać, póki nie zdecyduję, kiedy mogą się wydostać na zewnątrz. Pachnie ciepłą ropą, zmieszaną z zapachem biegunki, i czymś kwaśnym, czego nie umiem zidentyfikować. Może to od lekarstw. Jeśli ktoś teraz wchodzi do pokoju, wie o mnie tyle, jak gdyby w normalnym stanie wetknął mi głowę w dupę i energicznie pociągnął nosem. Dziś mam świetny humor, pewnie dlatego że tak dobrze mi się spało. Kolejny problem – pójście do kibla. Kładę się na brzuchu i powoli opuszczam nogi na ziemię. Bardzo powoli. Te wysokie łóżka. Niedobrze. Stopy dotykają podłogi. Opieram się na ramionach i prostuję tułów. Stoję. Ha! Trzeba się obrócić i drobnym kroczkiem, bo inaczej zanadto szczypie mnie tyłek, bardzo powoli ruszyć w długą drogę do kibla. ..Trzy metry. Wiele minut, by pomyśleć o czymś przyjemnym. Ten zapach rozcieńczonej gównianej zasmażki wydaje mi się znajomy.

  04.09.2023 20:37
 • Wsmródismródesmródlsmródksmródi Ksmródismródnsmródesmródmsmródasmródtsmródosmródgsmródrsmródasmródf (gość)

  Wsmródssmródpsmródasmródnsmródismródasmródły fsmródismródlsmródm. Msmródusmródssmródzsmródę ssmródismródę ksmródismródesmróddsmródysmródś zsmródmsmródusmródssmródismródć żsmródesmródbsmródy osmródbsmródesmródjsmródrsmródzsmródesmródć gsmródo dsmródo ksmródosmródńsmródcsmróda. pzdr ass man. Kocham smród.

  04.09.2023 20:36
 • Czubis penis ©

  Ten film jest lepszy niż moja pała we wzwodzie na widok taty ❗

  04.09.2023 19:37
 • do Czubis penis (gość)

  zwykle szanuję, ale co jebło pana, czy ktoś się podszywa. co ci się niepodoba w tym filmie, że nazyasz go chujowym.

  15.05.2023 22:21
 • SpongeBob (gość)

  Opiewasz czy śpiewasz, przygłupie?!

  15.05.2023 22:19
 • rathrthrt (gość)

  czuję się już trochę lepiej

  15.05.2023 12:59
 • rathrthrt (gość)

  uwielbiam ten film, obejrzałem go dzisiaj całego nawet w tak chujowym stanie zdrowia, przepraszam kłamałem, nie robiła mi loda, jądra bolą mnie od przeziębienia....

  15.05.2023 02:07
 • rathrthrt (gość)

  Już lepiej trochę.. nie piłem, tylko jebło mnie wirusidło chujowe kurwa mać...

  14.05.2023 22:49
 • rathrthrt (gość)

  Ania będzie mi ssała, jak będę oglądał, na pozatku, potem odwiezie ja taxi.

  14.05.2023 21:16
 • rathrthrt (gość)

  Zajebisty jest, ale gorączkę mam i mnie coś jebło w łeb.

  14.05.2023 21:15
 • rathrthrt (gość)

  To moim zdaniem jeden z najlepszych filmów o superbohaterach. Tak na poważnie podeszli do tematu.

  14.05.2023 21:15
 • rathrthrt (gość)

  film oczywiście obejrzę

  14.05.2023 21:14
 • rathrthrt (gość)

  piszę bez ładu i skłądu, bo mnie jebło w łeb

  14.05.2023 21:14
 • rathrthrt (gość)

  Jak i ty Anal Active, mnie też wyssie trochę spermiory z gomorry

  14.05.2023 21:13
 • rathrthrt (gość)

  Dzisiaj też jesteśmy umówieni

  14.05.2023 21:13
 • Anal Active

  A mi liże odbyt jednocześnie sikając mi do buzi

  07.05.2023 15:49
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.3 Głosów: 83

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×