Epoka lodowcowa II - Odwilż

Ice Age 2: The Meltdown, USA 2006

Epoka lodowcowa ma się ku końcowi. Temperatura wzrasta, co grozi powodzią. Mamut, leniwiec i tygrys szablozębny wyruszają na poszukiwanie łodzi, która mogłaby uratować mieszkańców lodowej doliny.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Film animowany
 • Reżyseria: Carlos Saldanha

Epoka lodowcowa II - Odwilż w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 08.10.2010 20:00

  Polsat

Twórcy

 • Gerry Swallow Scenariusz
 • Peter Gaulke Scenariusz
 • Jim Hecht Scenariusz
 • Carlos Saldanha Reżyseria
 • Harry Hitner Montaż
 • Will Edwards Muzyka
 • John Powell Muzyka
 • Lori Forte Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Trójka przyjaciół - mamut Manfred, leniwiec Sid i tygrys szablozębny Diego, wiedzie szczęśliwy żywot w lodowej dolinie. Epoka lodowcowa ma się jednak ku końcowi. Co prawda dolinę otaczają góry lodowe, ale wzrasta temperatura, co grozi powodzią. Jedynym ratunkiem dla wszystkich mieszkańców jest wielka łódź, na poszukiwanie której wyruszają trzej przyjaciele. Podczas wyprawy marzący o żonie i dzieciach Manfred poznaje samicę Elę, która dołącza do poszukiwaczy. Tymczasem odhibernowane prehistoryczne potwory czyhają w wodzie na coś do zjedzenia.

Trójka przyjaciół - mamut Manfred (głos Wojciech Malajkat), nieco tępawy leniwiec Sid (głos Cezary Pazura) i szablozębny, ale zaprzyjaźniony z roślinożercami tygrys Diego (głos Piotr Fronczewski) - wiedzie szczęśliwy żywot w lodowej dolinie. Niektórzy próbują się nawet ustatkować: Sid na przykład, choć bez sukcesów, prowadzi przedszkole. Epoka lodowcowa, do której nadejścia - jak wiadomo - przyczyniła się niebagatelnie złakniona orzechów Wiewiórka, ma się już jednak ku końcowi, a wraz z nią beztroskie życie. Co prawda dolinę otaczają jeszcze lodowe góry, ale temperatura systematycznie wzrasta, co grozi rychłą powodzią. Jedynym ratunkiem dla wszystkich mieszkańców jest wielka łódź (Arka Noego? ), o której zwierzaki dowiadują się od stada wygłodniałych sępów. Nie jest to więc informacja pewna, ale trzeba podjąć wyzwanie i spróbować ją znaleźć. Przyjaciele wyruszają na kolejną wyprawę. Od czasu do czasu przecina im drogę znana wszystkim Wiewiórka, która znów histerycznie stara się gromadzić zapasy. Podczas wyprawy wychodzi na jaw, że Manfred walczy z postępującą depresją. Marzy o żonie i dzieciach, ale od dawna nie słyszał o innych mamutach i boi się, że jest ostatnim ze swojego gatunku. Szczęśliwym trafem w dość niezwykłych okolicznościach poznaje mamucią samicę, odrobinę nierozgarniętą Elę (głos Karina Szafrańska), która w dzieciństwie w tragicznych okolicznościach straciła rodzinę i wychowała się z dwoma oposami, Zdzichem (głos Jacek Kawalec) i Edkiem (Krzysztof Szczerbiński). Ela ma w związku ze swoim trudnym dzieciństwem zaburzenia tożsamości, jest bowiem przekonana, że urodziła się oposem. Dołączając jednak do wyprawy w poszukiwaniu łodzi, powoli przekonuje się do Manfreda. Tymczasem w otchłaniach wody, której z powodu odwilży przybywa w zawrotnym tempie, czyhają zahibernowane prehistoryczne potwory, które teraz - odmrożone - szukają czegoś do jedzenia. "Epoka lodowcowa 2 - Odwilż" do kin trafiła cztery lata po sukcesie pierwszej części filmu. Nad efektami specjalnymi i animacją pracowali ponownie specjaliści z Blue Sky Studio.

Komentarze

Skomentuj
 • :) (gość)

  Oglągałam już i jest fajny ten filmu. ciekawe kiedy puszcza trójke?? ;)

  08.10.2010 08:45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×