Jestem

Jestem, Polska 2004

Dokument przedstawia codzienne życie w szpitalu trójki rodziców i ich dzieci: mamy Ali chorej na serce i zespół Downa, taty Patrycji cierpiącej na nerki oraz mamy Dawida - chłopca chorego na raka.

 • Czas trwania: 26 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Jestem w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Maciej Adamek Autor
 • Maciej Adamek Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterowie to trójka rodziców i ich dzieci: mama Ali chorej na serce i zespół Downa, tata Patrycji cierpiącej na chorobę nerek oraz mama Dawida - chłopca chorego na raka. Dokument przedstawia ich codzienne życie w szpitalu, dni składające się z drobnych szpitalnych zdarzeń - wspólnych posiłków, zabiegów, zabaw, ale i chwil dramatycznych - kiedy stan dziecka się pogarsza, następuje zaostrzenie dolegliwości czy zbliża się operacja.

Kiedy zachoruje dziecko, rodzice zawsze bardzo to przeżywają. Stres jest tym większy, gdy maluch musi iść do szpitala, niekiedy na wiele tygodni. Jak zostawić go samego w obcym miejscu, wśród obcych ludzi, w dodatku cierpiącego? Szpitale coraz częściej wychodzą naprzeciw rodzinom, które znalazły się w takiej sytuacji i umożliwiają rodzicom przebywanie z chorym dzieckiem na terenie szpitala. Kłopot w tym, że placówki medyczne nie są do tego przystosowane, nie mogą zapewnić matkom i ojcom odpowiednich warunków i pobyt rodziców tam, choć bardzo pomocny dziecku, jest dla nich bardzo wyczerpujący nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Tygodniami, miesiącami, a czasami wręcz latami towarzyszą pociechom w chorobie, porzucając dotychczasowe życie. Rezygnują z pracy, zaniedbują resztę rodziny po to, aby chore dziecko nie czuło się w szpitalu samotne. Często szpital staje się dla dzieci i rodziców drugim domem: tam spędzają większość swojego czasu, tam śpią, jedzą i walczą z chorobą. Bohaterami filmu jest troje rodziców i ich dzieci: mama Ali chorej na serce i zespół Downa, tata Patrycji cierpiącej na nerki oraz mama Dawida - chłopca chorego na raka. Obserwujemy ich codzienne życie w szpitalu, dni składające się z drobnych szpitalnych zdarzeń - wspólnych posiłków, zabiegów, zabaw, ale i chwil dramatycznych - kiedy stan dziecka się pogarsza, następuje zaostrzenie dolegliwości, czy zbliża się operacja. Film Macieja Adamka to piękna, wzruszająca i przejmująca opowieść o miłości, oddaniu, poświęceniu, jakie tylko rodzice potrafią okazać dzieciom.

Komentarze

Skomentuj
 • moni (gość)

  ... napisał:

  Super dokument. Naprawdę polecam.

  TO NIE JEST ŻADEN DOKUMENT!

  20.02.2015 18:56
 • ss (gość)

  również polecam

  18.07.2012 14:02
 • ... (gość)

  Super dokument. Naprawdę polecam.

  17.09.2011 14:39
 • ... (gość)

  Patrycja :(

  15.09.2011 20:11
 • ... (gość)

  które dziecko umarło??

  15.09.2011 10:37

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×