Krew na sprzedaż

Blood Business,

Plazma, coraz bardziej pożądany składnik krwi, kosztuje więcej niż litr benzyny. Wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne do tworzenia drogich leków ciecz stała się wartościowym towarem.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Krew na sprzedaż w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Plazma, coraz bardziej pożądany składnik krwi, kosztuje więcej niż litr benzyny. Wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne do tworzenia drogich leków ciecz stała się wartościowym towarem. Film bada jedną z największych korporacji na tym kwitnącym rynku, z zyskami ponad miliarda euro. Organizują centra darczyńców krwi, głównie w biednych dzielnicach w Stanach Zjednoczonych, płacą dawcom za ich krew. W Europie jest to zabronione. Dla ubogich Amerykanów dar krwi stał się źródłem dochodu.

Plazma, coraz bardziej pożądany składnik krwi, teraz kosztuje więcej niż litr benzyny. Wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne do tworzenia drogich leków ciecz stała się wartościowym towarem. Film bada jedną z największych korporacji na tym kwitnącym rynku, z zyskami ponad miliarda euro. Organizują swoje centra darczyńców krwi, głównie w biednych dzielnicach w Stanach Zjednoczonych, płacą dawcom za ich krew. W Europie jest to zabronione. Dla ubogich Amerykanów dar krwi stał się źródłem dochodu. Stwarza to rzeczywiste zagrożenie, gdyż aby móc oddać krew, kłamią na temat swojego stanu zdrowia i przebytych chorób. Inni darczyńcy oddają swoją krew w nadziei, że pomagają innym, ale w rzeczywistości, nikt nie wie do kogo i gdzie trafia.

Komentarze

Skomentuj
  • WIlhelm (gość)

    Nie udalo mi sie to ogladac w jezyku polskim. Jak i gdzie moglbym to obejrzec ? Prosze usilnie....

    04.02.2019 01:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×