Liberta

Polska 2008

Historia i losy Polaków na emigracji zarobkowej we Włoszech, która często przyjmuje formę współczesnego niewolnictwa. Przez pryzmat kilku bohaterów pokazana jest ciężka praca na włoskich plantacjach.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Liberta w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia i losy Polaków na emigracji zarobkowej we Włoszech, która często przyjmuje formę współczesnego niewolnictwa. Przez pryzmat kilku bohaterów pokazana jest ciężka praca na włoskich plantacjach. Ludzi traktuje się jak towar, a w najlepszym razie jak maszyny. Od kilku lat obiektem handlu ludźmi są Polacy. Światełkiem w tunelu dla polskich robotników najemnych jest Domenico Centrone, honorowy konsul Polski we Włoszech. Na jego plantacjach drzewek oliwkowych, winnicach i polach warzyw nasi rodacy pracują w godziwych warunkach.

Film przedstawia historię i losy Polaków na emigracji zarobkowej we Włoszech, która często przyjmuje formę współczesnego niewolnictwa. Akcja toczy się na południu Włoch. Przez pryzmat kilku bohaterów pokazana jest ciężka praca na włoskich plantacjach. Ludzi traktuje się jak towar, a w najlepszym razie jak maszyny. Każdy towar podlega prawom handlu - ludźmi handluje mafia. Od kilku lat obiektem handlu ludźmi są Polacy... Światełkiem w tunelu dla polskich robotników najemnych jest Domenico Centrone - Honorowy Konsul Polski we Włoszech. Na jego plantacjach drzewek oliwkowych, winnicach i polach warzyw nasi rodacy pracują w godziwych warunkach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×