Nowy Jork - z betonu do zieleni

Fom Big Apple to Green, Francja 2012

W 2007 roku Michael Bloomberg przyjął plan, który zakładał przekształcenie "Wielkiego Jabłka" w "Zielone Jabłko". W ten sposób rozpoczęła się ekologiczna rewolucja w Nowym Jorku.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Nowy Jork - z betonu do zieleni w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2007 roku ówczesny burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg przyjął plan, który zakładał przekształcenie "Wielkiego Jabłka" w "Zielone Jabłko". W ten sposób rozpoczęła się ekologiczna rewolucja w jednym z największych miast świata. Bloomberg postanowił stawić czoła zmianom klimatycznym i problemom związanym z przeludnieniem miasta oraz technologicznym zacofaniem. "PlaNYC" zakładał poprawę jakości wody i powietrza, lepsze wykorzystanie przestrzeni i ziemi, unowocześnienie źródeł energii i publicznego transportu.

W 2007 roku ówczesny burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg przyjął plan, który zakładał przekształcenie "Wielkiego Jabłka" w "Zielone Jabłko". W ten sposób rozpoczęła się ekologiczna rewolucja w jednym z największych miast świata. Bloomberg postanowił stawić czoła zmianom klimatycznym i problemom związanym z przeludnieniem miasta oraz technologicznym zacofaniem. Wszystkie te elementy stały o podstaw stworzenia projektu "PlaNYC". Jego strategicznymi celami były: poprawa jakości wody i powietrza, lepsze wykorzystanie przestrzeni i ziemi, unowocześnienie źródeł energii i publicznego transportu. Był to najbardziej kompleksowy plan, jaki został stworzony przez amerykańskie miasto lub stan w XXI wieku. Już 2007 roku sytuacja w Nowym Jorku była zdecydowanie lepsza niż w ciągu ostatnich dekad. Po tragedii z 2001 roku miasto podniosło się gwałtownie. Bezrobocie i współczynnik przestępczości spadły, a ulice są czystsze. Problemem jest jednak nadal kwestia przeludnienia. Do 2030 roku Nowemu Jorkowi ma przybyć dodatkowy milion mieszkańców. Tym samym pojawi się więcej samochodów i więcej energii będzie potrzeba do zaspokojenia potrzeb nowojorczyków. Plan zakłada m.in. ograniczenia w poruszaniu się samochodami po centrum miasta, budowę parków, sadzenie drzew i modyfikację system dostarczania energii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×