Pokonać barierę dźwięku

Supersonic: The Great Adventure, Francja 2019

Widzowie zobaczą osiągnięcia konstruktorów lotniczych i pilotów, którzy bili kolejne rekordy prędkości i wysokości, a, także jak przebiegała rywalizacja amerykańskich, europejskich i radzieckich inżynierów.

 • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Sébastien Koegler, Thomas Risch

Pokonać barierę dźwięku w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Sébastien Koegler Reżyseria
 • Thomas Risch Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Przegląd nadzwyczajnych osiągnięć konstruktorów lotniczych i pilotów, którzy bili kolejne rekordy prędkości i wysokości. Od Chucka Yeagera, który jako pierwszy przekroczył barierę dźwięku, przez słynne myśliwce ponaddźwiękowe, po nowe projekty NASA i prywatne przedsięwzięcia. Widzowie zobaczą, jak przebiegała rywalizacja amerykańskich, europejskich i radzieckich inżynierów, a także muzea lotnictwa i ośrodki badawcze.

Przegląd nadzwyczajnych osiągnięć konstruktorów lotniczych i pilotów, którzy bili kolejne rekordy prędkości i wysokości. Od Chucka Yeagera, który jako pierwszy przekroczył barierę dźwięku, przez słynne myśliwce ponaddźwiękowe, po nowe projekty NASA i prywatne przedsięwzięcia, mające na celu skrócenie drogi nad Atlantykiem do 3,5 godziny. Zobaczymy, jak przebiegała rywalizacja amerykańskich, europejskich i radzieckich inżynierów. Przypomnimy takie samoloty, jak Lockheed SR-71 Blackbird, North American X-15 i MiG-23. Opowiadając historię naddźwiękowych maszyn, odwiedzimy muzea lotnictwa i ośrodki badawcze, pracujące m.in. dla NASA, sił powietrznych USA czy francuskiej marynarki wojennej.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×