Wyścig z czasem

In Time, USA 2011

Proces starzenia się został powstrzymany. Ciało człowieka zaprogramowano na 26 lat życia. By przesunąć datę śmierci, należy zapłacić. Dobiegający krytycznego wieku Will zostaje oskarżony o morderstwo.

 • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Film SF
 • Reżyseria: Andrew Niccol

Wyścig z czasem w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Justin Timberlake jako Will Salas
 • Amanda Seyfried jako Sylvia Weis
 • Cillian Murphy jako Raymond Leon
 • Olivia Wilde jako Rachel Salas
 • Vincent Kartheiser jako Philippe Weis
 • Alex Pettyfer jako Fortis
 • Matt Bomer jako Henry Hamilton
 • Shyloh Oostwald jako Maya

Więcej »

Twórcy

 • Andrew Niccol Scenariusz
 • Andrew Niccol Producent
 • Eric Newman Producent
 • Marc Abraham Producent
 • Arnon Milchan Producent
 • Andrew Z. Davis Producent
 • Bob Harper Producent
 • Amy Israel Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Niedaleka przyszłość. Za sprawą inżynierii genetycznej ludzkości udało się powstrzymać proces starzenia, ale jednocześnie zaprogramowano ciała tak, by ludzie umierali po 26 latach życia. Chcąc przesunąć datę śmierci, należy zapłacić. Najzamożniejsi są praktycznie nieśmiertelni, biedota żebrze o każdą godzinę. Dobiegający krytycznego wieku Will Salas zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, bierze zakładniczkę.

Filmowa wizja przyszłości. Akcja rozgrywa się w 2169 roku. To opowieść o świecie, w którym proces starzenia się został zatrzymany. Niestety, i w tym fantastycznym społeczeństwie nie ma nic za darmo. Rodzący się ludzie są genetycznie zmodyfikowani, każdy z nich ma cyfrowy zegar, który włącza się, kiedy kończą 25 lat. Od tej pory następuje odmierzanie czasu. Za wieczną młodość płaci się, a tu pieniądzem jest właśnie ów czas. Najbogatsi mogą przedłużać swój żywot praktycznie w nieskończoność, tymczasem biedni są zmuszeni żebrać, pożyczać, zarabiać ciężką pracą, albo po prostu kraść, by zyskać choć kilka minut na przetrwanie kolejnego dnia. Świat jest podzielony na strefy czasowe, im wyżej człowiek się znajduje, tym jest biedniejszy. Najbogatsza dzielnica to New Greenwich, w której ludzie mogą żyć przez całe wieki, a w najuboższej Dayton trzeba walczyć o każdą minutę. W dwunastej, robotniczej strefie mieszka wraz ze swoją matką Rachel bohater filmu, Will Salas. Codziennie rano matka i syn budzą się ze świadomością, że ledwie wystarcza im czasu na ich zegarze do przeżycia kolejnego dnia. Jedynie wielogodzinna praca w fabryce pozwala jakoś utrzymać się wśród żywych. Pewnego razu Will ratuje w miejscowym barze z rąk zbirów 105 - letniego Henry'ego Hamiltona, który zdradza mu pewną tajemnicę. Okazuje się, że jest pełno czasu, być żyć dostatecznie długo, ale zachłannie gromadzą go najbogatsi tego świata z New Greenwich. We śnie Will dostaje w prezencie od Henry'ego dodatkowo 116 lat z jego czasu. Zanim zdąży odnaleźć Hamiltona, ten jednak popełnia samobójstwo. Prowadzący śledztwo strażnik czasu, Raymond, niesłusznie uznaje Willa Salasa winnym zabójstwa Hamiltona na tle rabunkowym. Tymczasem Will postanawia natychmiast przenieść się wraz z matką do New Greenwich. Ale Rachel traci swój czas, spłacając pożyczkę i nie ma na autobus. Kiedy zjawia się w końcu w domu, jest już za późno. Zabrakło jej zaledwie kilku sekund. Umiera w ramionach syna. Will wyjeżdża do New Greenwich sam, z nadzieją na nowe, lepsze życie, ale w zamian popada w poważne tarapaty. Na jego tropie jest Raymond.

Komentarze

Skomentuj
 • CCCP (gość)

  Film dla gimbazy!? Akurat!, POpierdolce !! wcale!! Pytanie tylko co się kurwa stało z Timberlake ?! Ani nie śpiewa a robił to przednie ,ani nie gra w filmach, a miał talent!!! Pewnie ćpa ..albo chleje..

  08.06.2022 00:06
 • Obiektywny (gość)

  Nie jestem za Pis bliżej mi do h....Ale wy z PO jesteście żałośni beznadziejni i zdesperowani.Nieudacznicy wszędzie wpierw...politykę za chwile to na papierze toaletowym będziecie swoje polityczne żygowiny wypisywać tonący zawszę brzytwy się chwyta...A są ludzie co mają dosyć wojny Polsko Polskiej wy jako partia Niemiecka ...tego nie zrozumiecie..

  02.05.2022 20:07
 • 2006-2022 (gość)

  PiS jest ostatnią formacją, która powinna zabierać krytyczny głos wobec dobrze wynegocjowanego aneksu do kontraktu gazowego 2006-2022. Nikt inny, a minister skarbu w PiS-owskim rządzie Wojciech Jasiński w 2006 roku tak negocjował, że doprowadził do tego, iż zaczęliśmy płacić 11 proc. więcej za kupowany gaz. To w prostej linii przekłada się na to, że do 2012 roku przez błędy Jasińskiego Polacy wydali 12 miliardów złotych więcej. Ze względu na ograniczony czas do wyrażenia opinii, MSP nie miało możliwości analizy przekazanego projektu Umowy. Niemniej (...) wyrażam zgodę na zawarcie Umowy"- można przeczytać w piśmie z 15 listopada 2006 roku, podpisanym przez Jasińskiego, - Wiadomo, że w 2006 r. Rosjanie mogli nam dyktować zmianę cen, zrobili to i my musieliśmy na to przystać. Mówiliśmy o tym już wtedy, że to niezmiernie trudne warunki negocjacji. Staliśmy pod ścianą, przed zimą, z deficytem ok. 2 mld m sześc. gazu i bez połączeń, którymi można byłoby importować gaz z innych kierunków niż Rosja - mówił były minister skarbu.

  30.04.2022 18:59
 • energetyka24.com/gaz/niekompetencja-naruszanie-prawa-nierzetelnosc-miazdzacy-raport-nik-o-umowach-gazowych-z-2010-roku (gość)

  A propos propagandysty-bajkopisarza z 06.12.2021 19:36 - o jego bajeczce o rzekomym kontrakcie gazowym PiSu na lata 2006-2022, co na to źródła:

  * https://energetyka24.com/gaz/niekompetencja-naruszanie-prawa-nierzetelnosc-miazdzacy-raport-nik-o-umowach-gazowych-z-2010-roku

  * https://energetyka24.com/gaz/thriller-polityczny-bez-zakonczenia-szokujace-kulisy-negocjacji-gazowych-z-2010-roku

  * https://energetyka24.com/gaz/rewolucja-na-jamale-kuriozalna-umowa-z-gazpromem-przechodzi-do-historii-analiza

  * https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/umowy-gazowe-raport-nik-w-calosci-jawny.html

  I pro-platformiarskie (pewnie z wielkim "bulem") to samo:

  * https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nik-ujawnil-raport-o-umowach-gazowych,199,0,2410183.html

  A teraz Putin za te nadmierne zyski od PO, które uzależniło Polskę od rosyjskiego gazu, morduje ukraińskie dzieci, gwałci i morduje ukraińskie kobiety.

  Gdy PiS otrzymało zasądzoną przez szwedzki sąd wpłatę grzywny 1.5 miliarda dolarów od Gazpromu, i zaczęło kupować skroplony gaz od USA o 30 procent tańszy niż ruski gaz z rurociągu, zimowe rachunki za gaz zmniejszyły się u mnie o 1000 zł każdy w porównaniu do analogicznych zimowych rachunków za gaz od Tuska. "Tusk to nasz🇷🇺☠ człowiek w Warszawie".

  21.03.2022 22:26
 • witamy "do @Shadowdg ..." z 06.12.2021 19:36, czyli kłamliwego politruka od Donalda🇩🇪🇷🇺🏴‍☠️ Kłamliwego Putino🇷🇺☠-Merkelowego🇩🇪🏴‍☠️ (gość)

  Zabawne "fakty" podaje ten propagandysta z 06.12.2021 19:36, ostatni raz kłamanie w tak bezczelnym stopniu było w Głosie Robotniczym, Trybunie Ludu i Dzienniku Telewizyjnym.

  Rok ~2010/2011, w reżimowych telewizjach Tuska podają informację: "premier Tusk PODPISAŁ pakiet klimatyczny, od 2019r. będzie pobierana opłata od polskich elektrowni za emisję CO2". Już wtedy za stary byłem do tuskjugend, mózgu mi nie wyprali, więc nie potrzeba mi było mówić tego, czego reżimowe media Tuska "zapomniały" jak zawsze wspomnieć: nie "opłaty", a "kary" oznaczające podwyżki cen prądu, czyli energii, czyli galopująca inflacja i bida z nydzą w Polsce.

  Rok ~2014, znów w reżimowych mediach Tuska informacja: "premier Kopacz PODPISAŁA pakiet klimatyczny". Oho, mało było Niemcom tego, co im podpisał Tusk w 2010r., pewnie znów potrzebowali podpisu "polskojęzycznego" premiera do zwiększenia zakresu niszczenia polskiej gospodarki cenami prądu. I co się okazuje? Pakietami CO2 może teraz handlować każda firma na wolnym rynku, ceny są tak duże przez to, że aktualnie 60% ceny prądu to ten podatek Tuska za prąd.

  I wszystko to Niemcy dostali od Tuska za friko, bez żadnych rekompensat dla Polski.

  21.03.2022 22:16
 • AA (gość)

  Pomysł jakby się wziął z powiedzonek o czasie. W dialogach takich gier słownych jest aż za dużo. Film mało logiczny. Timberlake nie przekonuje - zero emocji.

  21.03.2022 22:11
 • top recenzent

  Dobry film, ale raczej dla nastolatków. Jest kilka nielogiczności w fabule oraz w nakreślonym systemie panującym w przyszłości. Można raz obejrzeć. Poza tym nikt nie jest mordercą, to było samobójstwo (UWAGA SPOJLER)

  21.03.2022 19:56
 • do @Shadowdg @Czer "zapominalscy" (gość)

  Umowę na drogi gaz na lata 2006-2022 podpisał w ciemno minister PiS w 2006 r nawet go nie analizując. Pakiet klimatyczny podpisał w marcu 2007 r. Lech Kaczyński.

  06.12.2021 19:36
 • trol zza wschodniej granicy (gość)

  Film beznadziejny, głupota niespójnego scenariusza bije rekordy, obsada bardzo słaba...

  Do tzw. trola aka gnidy internetowej @"wolna palestyna" udającego "polaka-antysemitę": to wszystko, co jesteś w stanie odpowiedzieć? Czyli "debil" opisał fakty...

  14.11.2021 03:06
 • CCCP (gość)

  powąchajcie moje stopy! Śmierdzo prawda? I co mogę z tym zrobić bo jestęm zdesperowany!

  14.11.2021 00:22
 • Do jony'ego (gość)

  Pacanie, to nie ten film!

  30.10.2021 23:46
 • Wolna Palestyna (gość)

  Film fajny, ogląda się bez bólu, sprawnie. Jeszcze z czasów, kiedy w usraelu potrafili kręcić filmy.

  Do debila, co wyrzeźbił 4 posty - ***** *** !!!!!!

  30.10.2021 16:09
 • @Shadowdg @Czer "zapominalscy" (gość)

  A nie zapytacie o "mniej" istotne dla Polaków sprawy, niż film sprzed 10 lat?...

  Umowa gazowa Tuska z Rosją skrajnie niekorzystna dla Polski wg utajnionego przez Tuska raportu NIK z 2013r. Sąd szwedzki zasądził dla Polski 1.5mld $ odszkodowania od Gazpromu za taką umowę. Opłatę od Gazpromu za przesył gazu przez Polskę - ok. 2.5mld $ rocznie - Tusk de facto umorzył Rosjanom.

  Pakiet "klimatyczny" na Polskę obowiązujący od 2019r. Tusk podpisał Niemcom za darmoszkę. A to najskuteczniejsza metoda robienia z Polski biedy-z-nędzą - tak duże podwyżki cen prądu zawsze powodują lawinę inflacyjną. (A podwyżki cen paliw pod pretekstem kłamstwa, że człowiek ma istotny wpływ na klimat, już Wam Niemcy szykują - też będą potrzebowali do tego podpisu "swojego" premiera w polskim rządzie)

  Czy Tusk to dywersant i sabotażysta państwa polskiego? Czy to nie niemieccy dziennikarze obawiali się, że Tusk będzie postrzegany w Polsce jako "niemiecka agentura"? Czy to nie Rosjanie nazywali go "nasz człowiek w Warszawie"?

  24.10.2021 23:25
 • @Shadowdg @Czer (gość)

  Znak rozpoznawczy gnid internetowych kłamiących za pieniądze, zatrudnianych przez ekipy z PO-2050-PSL-SLD-itp: "Kurski" - nawet pod tymi programami, które są własnością prywatnego producenta, który nimi zarządza. W końcu trzeba się dużo nastukać w klawiaturę, żeby zebrać piątaka z tych 50 groszy za komentarz.

  Akcja standard takich gnid: TVP zmieniło ramówkę, bo zmarł polski aktor i puścili film z nim, więc - uwaga uwaga słowo-klucz propagandowy tej platformiarskiej niemieckiej gebelszczyzny - "Kurski" jest "be". Nawet jeśli film ma 20 lat i jest beznadziejny - ważny jest "przekaz" gebelsowski słowa-klucza.

  Zwracam uwagę Państwa, że charakterystycznie dla Tuskowego twierdzenia, że "polskość to nienormalność", wg. ich plujki internetowej "polskie" to "gówno"...

  24.10.2021 23:13
 • @Shadowdg @Czer - no to o p.Kurskim. (gość)

  W czasie rządów PO TVP przynosiła straty, jak wszystkie spółki skarbu państwa w złodziejskim tuskolandzie. Była likwidowana stopniowo, docelowo miała zostać całkowicie zlikwidowana jako niebezpieczna dla PO w przypadku utraty władzy:

  * https://businessinsider.com.pl/media/straty-i-zyski-tvp/gty7emd

  Po dojściu do władzy PiS TVP, znów tak samo jak wszystkie pozostałe spółki państwowe, "cudownie" przestało przynosić straty, o czym na wstępie niestety dla siebie musiały wspomnieć nawet platformiarskie "zaprzyjaźnione media":

  * https://www.forbes.pl/biznes/wyniki-finansowe-tvp-2017-i-prognoza-2018-place-w-tvp/32dnx29

  * https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tvp-jacek-kurski-juliusz-braun-przychody,238,0,2404078.html

  P.Kurski obejmując stanowisko zapowiedział "TVP Sport" nadawane za darmo. I TVP w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy nadaje "TVP Sport HD" w naziemnej telewizji za darmo - jednak można?

  W czasie rządów PO-PSL cena reklam w TVP była o połowę mniejsza niż cena reklam w prywatnych telewizjach - to też celowe działanie PO. P.Kurski zrównał cenę reklam w TVP z ceną reklam w prywatnych telewizjach - jednak można?

  24.10.2021 23:08
 • @Shadowdg (gość)

  Agencja ratingowa: "Wyniki gospodarcze rządu PiS są 4 razy lepsze niż poprzedniego rządu PO" (wspomnieli też, że wcześniejszy rating był skutkiem kłamstw polityków PO).

  Dobitniej twierdzą o tym raporty GUS, NIK, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, i nawet Komisji Europejskiej, która jest w przeważającej części liberalno-lewicowa.

  Ekipy z PO-2050-PSL-SLD-itp., czyli jedno wielkie "piniędzy [dla Was] nie ma i nie będzie", muszą sobie z Wami radzić inaczej niż swoimi wynikami gospodarczymi i programami gospodarczymi. Coraz intensywniej sypią groszem z pieniędzy, jakie partie polityczne dostają od państwa - czyli z Waszych pieniędzy - tak zwanym farmom plujek internetowych kłamiących za pieniądze:   

  naszeblogi.pl/41923-proceder-werbowania-agentow-trolli-w-sieci

  naszeblogi.pl/comment/113567#comment-113567 (plujkowanie bezpośrednio z Niemiec jest po "5 ojro")

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130641,tajna-instrukcja-PO-przejac-internet.html

  wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-Platformy-od-ponad-dekady

  niepoprawni.pl/blog/kowalsky/czysciciele-internetu-manipulacje-w-sieci

  24.10.2021 23:06
 • Czer (gość)

  Czekam na fajny film ..... a tu gówno Kurskiego

  24.10.2021 22:57
 • Shadowdg (gość)

  I gdzie ten film? Leci jakieś polskie gówno. Kurski coś znów popierdolił?

  24.10.2021 22:41
 • CCCP (gość)

  Sprzedam koło zapasowe do Tarpana!! Tylko poważne linki!!

  05.07.2021 19:51
 • Gwałciciel (gość)

  Film do dupy ...... dobry tylko dla Gimbazy

  21.05.2017 12:05
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.2 Głosów: 115

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×