Odkrycia starożytności

Ancient Discoveries, Wielka Brytania 2002

Serial analizuje aspekty nowoczesnego życia, które uważamy za właściwe wyłącznie naszym czasom i sięga do mitów, aby odkryć prawdziwe dziedzictwo starożytności.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Odkrycia starożytności w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Serial analizuje aspekty nowoczesnego życia, które uważamy za właściwe wyłącznie naszym czasom i sięga do mitów, aby odkryć prawdziwe dziedzictwo starożytności. Komputer to urządzenie typowe dla współczesnych czasów. Pierwszy elektryczny sprzęt tego typu pojawił się dopiero w czasach II wojny światowej, pierwszy mechaniczny zaledwie sto lat wcześniej. Jednakże już 2200 lat temu starożytni Grecy posiadali maszyny, które potrafiły dokonywać dokładnie takich samych kalkulacji.

Żyjemy dziś w świecie niewyobrażalnym nawet dla naszych pradziadków. Wieku zaawansowanej technologii, ponaddźwiękowych samolotów, superkomputerów i inteligentnych maszyn. Od czasów rewolucji przemysłowej postęp cywilizacyjny posuwa się w niesamowitym tempie pozostawiając dawne cywilizacje daleko z tyłu. Czy naprawdę? Ten serial analizuje trzy aspekty nowoczesnego życia, które uważamy za właściwe wyłącznie naszym czasom i sięga do... mitów aby odkryć prawdziwe dziedzictwo antycznego świata - dużo bardziej skomplikowane i dużo bardziej nowoczesne niż moglibyśmy się tego spodziewać. Dlaczego jednak, mimo tego, rewolucja przemysłowa nie nastąpiła 2000 lat wcześniej?

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×