Całkiem niezła historia

Janek widzi świętych, Polska 2023

Cykl reporterski tworzony przez najlepszych dziennikarzy z oddziałów TVP o tematyce społecznej opowiadający o ciekawych inicjatywach, ludziach i miejscach.

  • Czas trwania: 13 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Całkiem niezła historia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Cykl reporterski o tematyce społecznej opowiadający o ciekawych inicjatywach, ludziach i miejscach. Warto zwolnić dosłownie i w przenośni. Zjechać z autostrady, zboczyć z głównej ulicy, zabłądzić wśród podwórek po to by poznać z pozoru zwyczajne życie mieszkających na uboczu społeczności.

Janek Markiewicz (lat 25) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Maluje obrazy olejne, robi ilustracje, sitodruki, kolaże oraz graffiti. Interesuje go sztuka uliczna. Jego prace odnoszą się do jego duchowości. Przedstawiają świętych ze współczesnymi atrybutami (czapka baseballówka, szerokie spodnie, bluzy z kapturem) wkomponowanych w łódzką codzienność - bloki, kamienice. Temat modlitwy podejmuje w stylu graffiti, gdzie Matka Boska, symbol krzyża, gołąb oraz modlący się wierni wpisani są niczym komiks uzupełniony tekstem w murze. Oto jak Janek łączy dwa interesujące go pola: duchowość oraz sztukę uliczną.

Komentarze

Skomentuj
  • Janusz (gość)

    Dr inż. Ryszard Dulski najprawdziwszy pasjonat. Prywatnie człowiek o niezłomnych zasadach, godny najwyższego uznania.

    10.09.2020 23:52

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×