Teatr Telewizji

Lato, Polska 2022

Doktor Leon i młodsza od niego żona prowadzą sanatorium. Jednym z pensjonariuszy jest młody Jan, który podkochuje się w doktorowej. Chłopak dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę.

 • Czas trwania: 73 minut, Gatunek: Spektakl teatralny
 • Reżyseria: Jan Englert

Teatr Telewizji w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 23.05.2022 21:00

  TVP 1

 • Poniedziałek 30.05.2022 21:00

  TVP 1

Multimedia

Obsada

 • Jan Englert jako Doktor
 • Dominika Kluźniak jako Maja
 • Beata Ścibakówna jako Lili
 • Agnieszka Suchora jako pani Gianetti
 • Michalina Łabacz jako Erystyna
 • Ewa Wisniewska jako pani Pouchard
 • Marcin Franc jako Torup

Twórcy

 • Piotr Wojtowicz Zdjęcia
 • Jan Englert Reżyseria
 • Milenia Fiedler Montaż
 • Piotr Moss Muzyka
 • Jan Englert Scenariusz
 • Arkadiusz Kośmider Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Akcja spektaklu rozgrywa się podczas upalnego lata w sanatorium, prowadzonym przez doktora i jego dużo młodszą żonę. W ich związku nie dzieje się najlepiej. Powodem problemów małżeńskich jest nie tylko chorobliwa zazdrość Leona, ale przede wszystkim uwodzicielski sposób bycia Mai. Jednym z pensjonariuszy jest młody Jan, który podkochuje się w doktorowej. Chłopak dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę. To dodaje mu odwagi, by wyznać miłość uwielbianej kobiecie.

Trzyaktowa komedia polskiego dramaturga Tadeusza Rittnera (1873 - 1921) z początku XX wieku, ukończonaw 1913 roku. Jej poetykę określa z jednej strony realizm obyczajowo - psychologiczny, z drugiej zaś poetyckanastrojowość i symbolika. Główny temat utworu, który pozornie jest melodramatem, stanowią starcia marzeńz rzeczywistością, iluzji z prawdą. Jego bohaterowie - podobnie jak u Czechowa - więcej skrywają niż mówią, wciąż tęsknią za czymś lepszym, ważniejszym i wciąż poszukują wielkiej miłości. Akcja rozgrywa się podczas upalnego lata w sanatorium, prowadzonym przez dojrzałego doktora i jego dużo młodszą żonę. W ich związkunie dzieje się najlepiej. Powodem małżeńskich problemów jest nie tylko chorobliwa zazdrość i bezgraniczna miłość Leona, ale przede wszystkim uwodzicielski sposób bycia Mai. Pozornie w placówce panuje spokój i nic złego się nie wydarza. Widz obserwuje wczasowo - leniwe życie pensjonariuszy sanatorium. Jest wśród nich młody Jan Torup, który podkochuje się w doktorowej. Chłopak dowiaduje się o swej nieuleczalnej chorobiei rychłej śmierci. Fakt ten dodaje mu odwagi do wyznania miłości uwielbianej kobiecie. Wyzwala w nim uśpioną siłę i powoduje, że z dnia na dzień staje się innym człowiekiem.

Komentarze

Skomentuj
 • Ruski "top recenzent" z 25.04.2022 19:12 się zdradził ze swoim kacapstwem (gość)

  Ruskie trole uaktywnily się tutaj od 2021r., specyficznie przeszkadza im polski rząd w Polsce, woleliby "ich człowieka w Warszawie" Tuska - tego, który chciał sprzedać im polski rynek paliwowy wraz z Lotosem i zawrzeć umowę gazową do 2037r po cenach o 30% wyższych niż reszta Europy, ale UE pozwoliła "tylko" do 2022r. (a pierwotnie nowa umowa była planowana do 2014r., bo wtedy miał być uruchomiony gazoport).

  16.05.2022 21:58
 • top recenzent

  "Teatr telewizji" i wszystko jasne. Reżyser wzięty z łapanki w śląskich familiokach, scenograf z PFRON, a niszowe samouki alias aktorzy są wypożyczani na godziny ze szpitala psychiatrycznego oddział "Z" jak "zlikwidować".

  25.04.2022 19:12
 • Aa (gość)

  https://www.facebook.com/311584398858654/posts/5631696776847363/

  21.03.2022 10:11
 • Rządy Tuska🇩🇪🏴‍☠️ i SKUTKI jego "osiągnięć" zubażały statystycznego Polaka lekko licząc o 50 000 zł w skali 10 lat. (gość)

  Gros z tego to rachunki za energię i dalekosiężne skutki wysokich cen energii. I wygląda na to, że NAJGORSZE dopiero przed nami...

  26.02.2022 18:40
 • Czy to nie rosyjscy dziennikarze nazywali Tuska🇩🇪🏴‍☠️ "nasz🇷🇺☠ człowiek w Warszawie"? (gość)

  O "osiągnięciach" gospodarczych rządów Tuska🇩🇪🏴‍☠️ nie wspomną specjalnie szkolone na "komentatorów" internetowych partyjniaki z PO🇩🇪🏴‍☠️ i zatrudniani przez nich kłamcy🤑internetowi, bo to jest dla nich bardzo drażliwy temat. Agencja ratingowa podnosząc o 0.4% rating dla Polski stwierdziła: "rządy PiS🇵🇱 są 4 RAZY LEPSZE niż rządy PO🇩🇪🏴‍☠️, nasz wcześniejszy rating był błędny na skutek kłamstw niektórych polityków PO🇩🇪🏴‍☠️". Później ta sama agencja podniosła rating o cały 1% - czy teraz określiliby wyniki gospodarcze PiS🇵🇱 na 14 razy lepsze niż PO🇩🇪🏴‍☠️? Na to wygląda... Przyrost PKB w Polsce w 2021r. był najwyższy w Europie.

  Na pewno kłamcy🤑internetowi z PO🇩🇪🏴‍☠️ nie napiszą, jak Tusk🇩🇪🏴‍☠️ zniszczył cenę polskiej🇵🇱energii w interesie Niemców i Rosjan jednocześnie. Czyżby za stołek w Brukseli z PENSJĄ 40 000 - 50 000 deutsche🇩🇪ojro miesięcznie (nie mylić z emeryturą), na który pobiegł tak szybko, że był na miejscu zanim kartki z biurka w kancelarii polskiego premiera zdążyły dolecieć do podłogi? Czyżby nie mógł się go już doczekać?

  A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ wybudować gazociąg do Norwegii. Zamiast tego UTAJNIŁ raport NIK z 2013r., który twierdził: "umowa Tuska🇩🇪🏴‍☠️ z rosyjskim Gazpromem była skrajnie niekorzystna dla Polski". Polska płaciła Rosjanom za gaz najdrożej w Europie. Sąd szwedzki zasądził dla Polski 1.5 miliarda dolarów odszkodowania (!!!) od Gazpromu🇷🇺 za umowę Tuska🇩🇪🏴‍☠️, którą określił jako "sprzeczną z wszelkimi zasadami wolnego handlu".

  A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ zablokować zapisami w traktatach unijnych interes niemiecko-rosyjski NordStream🇷🇺☠🇩🇪. Zamiast tego UMORZYŁ (!!!) Rosjanom🇷🇺☠ opłatę za przesył gazu przez Polskę - grubo ponad 2 miliardy złotych rocznie. * (Nie tak dawno premier Morawiecki🇵🇱 skutecznie zablokował traktatami unijnymi kolejny interesik niemiecko-rosyjski. Czy to Merkel🇩🇪 wykopała Tuska🇩🇪🏴‍☠️ z jego wygodnego stołka w Brukseli z powrotem do Polski? Czy to z powodu tej blokady w wykonaniu polskiego🇵🇱premiera Morawieckiego🇵🇱?) *

  A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ wybudować a nie "budować" gazoport. Zamiast tego pozwolił go zablokować rosyjskim gazociągiem - statki z największym tonażem nie wpłyną do gazoportu.

  A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ wybudować a nie "budować" elektrownię atomową. A mógł Tusk🇩🇪🏴‍☠️ po prostu NIE PODPISAĆ unijnego PODATKU na polski🇵🇱prąd (aktualnie 60% CENY PRĄDU to podatek zatwierdzony przez Tuska🇩🇪🏴‍☠️), bo miał takie unijne PRAWO i to BEZ ŻADNYCH konsekwencji dla Polski, ale po prostu WOLAŁ z tego prawa NIE SKORZYSTAĆ.

  Czy Tusk🇩🇪🏴‍☠️ to dywersant i sabotażysta państwa polskiego🇵🇱? Czy to nie niemieccy️ dziennikarze obawiali się, że Tusk🇩🇪🏴‍☠️ będzie postrzegany w Polsce jako "niemiecka🇩🇪️ agentura🏴‍☠️"? Czy to nie jego nazywali "lokaj Merkel"? Czy to nie rosyjscy dziennikarze nazywali go "nasz🇷🇺☠ człowiek w Warszawie"? Czy Tusk🇩🇪🏴‍☠️ to marionetkowy🇩🇪🇷🇺 polityk? Czy to nie on rzucił żarcik na zebraniu wierchuszki PO🇩🇪🏴‍☠️: "nie ma co ukrywać, platforma powstała po to, żeby ludziom z platformy żyło się lepiej"???...

  26.02.2022 18:39
 • a te "zapowiedzi" to z telemagazynu? (gość)

  bo wszędzie indziej jak zwykle było zgodnie ze stanem faktycznym...

  26.02.2022 00:21
 • O CO CHODZI W METODZIE "gosc'a" z 21.02.2022 21:14 i innych tego typu (gość)

  * wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-Platformy-od-ponad-dekady

  Hasło wyznaczone przez "pijarowców" Tuskowej🇩🇪🏴‍☠️ PO🇩🇪🏴‍☠️ chórkom specjalnie szkolonych partyjniaków i zatrudnionych kłamców🤑internetowych: "TVP🇵🇱 zmieniło program/późno coś puściło, bo Kurski🇵🇱/PiS🇵🇱 źle rządzi".

  O CO CHODZI W TEJ METODZIE wydał jeden mało bystry członek chórku z PO🇩🇪🏴‍☠️ podpisujący się "Won z pisem (gość)" w swoim komentarzu z "16.01.2022 23:05" w:

  * https://www.telemagazyn.pl/serial/lekarka-z-rajskiej-wyspy-decyzja-2938541/odc2/

  >> "KOBIETKI mam nadzieję, że W PRZYSZYĆ WYBORACH ZAGŁOSUJECIE WŁAŚCIWIE, w TVN nikt nie robi ludzi w c****!! ***** ***" <<

  Komentowany serial był przeznaczony dla widowni damskiej. Cytat jest z oryginalną - chamską i na koniec wulgarną - pisownią członka chórku z PO🇩🇪🏴‍☠️ zwracającego się w ten sposób do kobiet.

  Jego koledzy z chórku szybko "zadbali", żeby ta ICH WPADKA przeszła do części tzw. starszych komentarzy, a gazetka (de facto czyjego nadal właściciela?) "zadbała" tam, żeby starszych komentarzy nie dało się odczytać (przycisk "Starsze" nie przechodzi tam na kolejną stronę komentarzy, tylko na ostatni czwarty, niekomentowany odcinek serialu). Sprytne?...

  26.02.2022 00:17
 • gosc (gość)

  Bałagan jak zwykle. Co innego w zapowiedziach z co innego w realu. Czy macie jakieś władze , które coś kontrolują?

  21.02.2022 21:14
 • kosc (gość)

  Kożuchowską? Aktorka jak każda inna, sfrustrowany ćwoku.

  30.01.2022 15:08
 • gosc (gość)

  Informuję wszystkich zainteresowanych, że aktualnie oglądamy sztukę Zapolskiej : Ich czworo. Szkoda tylko ze obsadzono w tej sztuce Kożuchowską: kwiki, krzyki i bełkot. Cóż za upadek sztuki aktorskiej!

  17.01.2022 21:50
 • gosc (gość)

  Co za bełkot!!!!

  07.06.2021 18:55
 • Komi (gość)

  tytuł tego teatru to "Ambasador", słabo prowadzona sekcja teatru. Brak poprawnych tytułów, inne strony przeglądu telewizji podają poprawnie. Duży cios dla teleMagazynu :/

  17.05.2021 22:19
 • Ja (gość)

  Ja też czekałam na Norymbergę, tchórze

  10.05.2021 21:07
 • gosc (gość)

  Wszystkim zainteresowanym przypominam, że dzisiaj mamy spektakl "Norymberga" .... a te oszołomy wstawiające te "kretyńskie" opisy wyssane z palca POZDRAWIAM ze specjalną troską.

  10.05.2021 16:10
 • P.S. (gość)

  Tu i teraz oglądam spektakl w TVP Kultura i nie wiem,co oglądam.Nie podano nigdzie tytułu i wykonawców owej sztuki. Czy to jest normalne ? Proszę to pytanie traktować, jako retoryczne.

  04.05.2021 20:48
 • ~PARAGRAF (gość)

  Ktoś wybitnie nieodpowiedzialny,tchórzliwie podpisujący się nickiem"🤑 polska-presse 🤑 (gość) - faszysta dokonuje tak haniebnego wpisu: "🤑 "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!" 🤑" - nawet trudno to nazwać jakimkolwiek żartem. Dziwić może tylko,że takie wpisy nie są natychmiast usuwane lub w ogóle dopuszczane do publikacji. Wstyd i hańba dla Polaków, którzy doskonale wiedzą,jak złowrogie są to słowa. Żądam,bezzwłocznego ich usunięcia !

  04.05.2021 20:42
 • 🤑 polska-presse 🤑 (gość)

  🤑 "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!" 🤑

  15.04.2021 01:38
 • 👁

  tvp.pl: "ożenek",

  naziemna.info (najlepsza formuła programu tv na smartfuna): tak samo,

  tuner w telewizorze (tylko tu widać, kiedy naprawdę stacja tv zmieniła ramówkę z nienacka): tak samo.

  telemagazyn@polska-presse: "badyle" i pod spodem chórek płatnych troli PO wersja 2050.

  oni tak specjalnie?

  13.04.2021 21:31
 • jur (gość)

  Jak zwykle nie wiadomo co będzie na planie. Różne stacje proponują w tym samym czasie dla TV Kultura różne tytuły. Tak, to jest już stało się regułą, że nic "nie wiadomo". Proponuję nie podawać żadnej propozycji programu TV. Co będzie to będzie .... nawet w komunie pilnowano "programu". WSTYD!!! I tak nie wierzę że ktoś z decydentów czyta nasze wpisy.

  06.04.2021 19:57
 • Podpis* bez konotacji (gość)

  Dziś (29 marca 2021) oglądamy "Tango" Mrożka z Teatru Narodowego. Program najlepiej sprawdzać bezpośrednio na stronie https://www.tvp.pl/program-tv. Tu nigdy nic się nie zgadza.

  29.03.2021 21:30
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 4.7 Głosów: 3

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×