Wielki test o Koperniku

Wielki test o Koperniku, Polska 2023

W 2023 roku przypada pięćset pięćdziesiąta rocznica urodzin uczonego, który zgodnie z powiedzeniem "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Wielki test związany poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Teleturniej
  • Prowadzący: Anna Popek, Przemysław Babiarz

Wielki test o Koperniku w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Anna Popek
  • Przemysław Babiarz

Twórcy

  • Michał Kalicki Scenariusz
  • Grzegorz Sadurski Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Kopernik był wielkim uczonym, Polacy jednak niewiele o nim wiedzą. Jest on kojarzony głównie z teorią heliocentryczną, choć nie jest to jedyne ważne odkrycie w jego dorobku. Kopernik był wszechstronnie uzdolniony. Bez jego odkryć nie byłoby podstaw ekonomii, strategii wojskowych, geometrii, map. W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin uczonego, który zgodnie z powiedzeniem "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Wielki test związany poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

Programy z cyklu Wielkie Testy to widowiska telewizyjne, które w formie oryginalnego teleturnieju łączą treści edukacyjne i rozrywkowe. Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami odpowiadają na 28 pytań podzielonych na 4 rundy. Przygotowują je eksperci z danej dziedziny. O największym uczonym wszech czasów wiemy naprawdę niewiele. Kojarzony głównie z teorią heliocentryczną, nie tylko wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Mikołaj Kopernik był uczonym wszechstronnym, bez którego traktatów nie byłoby współczesnego świata. Świata, który znamy. Bez jego odkryć nie byłoby podstaw ekonomii, strategii wojskowych, geometrii, nie byłoby map i wielu innych zjawisk, które nas otaczają, a my nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ich odkrycie i opisanie zawdzięczamy Kopernikowi. Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Kopernikańskim, ponieważ w tym roku przypada 550 - lecie jego urodzin. A bez jego geniuszu świat nie ruszyłby. Co posiadamy i z czego korzystamy w dzisiejszych czasach dzięki przełomom, jakich dokonał Mikołaj Kopernik? Jak rozwinęły się dziedziny nauki za sprawą jego odkryć? Tego wszystkiego dowiemy się oglądając Wielki Test o Koperniku. W programie spora dawka wiedzy, ciekawostki, dużo dobrej rozrywki. Wśród uczestników Wielkiego Testu o Koperniku znani aktorzy, muzycy, dziennikarze i sportowcy. Tworzą duety, które zagrają o najwyższą stawkę. Główna nagroda powędruje do wskazanej przez zwycięzców fundacji charytatywnej. Program prowadzą: Anna Popek i Przemysław Babiarz.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×