Wielki test o Kosmosie

Wielki test o Kosmosie, Polska 2023

Pytania w tym wydaniu wielkiego testu będą dotyczyć eksploracji Kosmosu i udziału polskich badaczy w tej dziedzinie. Będzie też mowa o technologiach, które powstały dla celów badania wszechświata.

 • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Quiz
 • Prowadzący: Anna Popek, Przemysław Babiarz

Wielki test o Kosmosie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Anna Popek
 • Przemysław Babiarz

Twórcy

 • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

W tym wydaniu wielkiego testu pytania będą dotyczyć wszechświata. Podane zostaną fakty dotyczące eksploracji Kosmosu, będzie też mowa o polskich badaczach, którzy brali udział w ważnych odkryciach. Przedstawione zostaną technologie, które powstały w związku z badaniami przestrzeni kosmicznej i znaleziono dla nich inne, bardziej przyziemne zastosowanie. Wszyscy korzystamy z nich w życiu codziennym. Odcinek powstaje we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii.

Programy z cyklu Wielkie Testy to widowiska telewizyjne, które w formie oryginalnego teleturnieju łączą treści edukacyjne i rozrywkowe. Uczestnicy w studiu odpowiadają za pomocą specjalnych terminali na ponad 30 pytań podzielonych na kilka rund. W "Wielkim teście o kosmosie" przypomnimy najważniejsze odkrycia w eksploracji kosmosu i udział w nich polskich badaczy, a także sprawdzimy, jakie technologie kosmiczne są wykorzystywane obecnie w życiu codziennym na ziemi. W studiu TVP test będą rozwiązywać w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. A każdy z widzów może odpowiadać na pytania online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Odcinek powstaje we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×