Program pokazuje świat dzikich zwierząt, przyrody oraz ludzi, którzy ją chronią. Każdy odcinek to ekspedycja w najbardziej niedostępne i najdziksze miejsca w Polsce.
Odcinek: 131
Sezon: 2
Cykl rozmów z wybitnymi filmowcami zajmującymi się sztuką dokumentu. Bohaterami poszczególnych odcinków są zarówno uznani twórcy tego gatunku, jak i przedstawiciele młodego pokolenia filmowców - dokumentalistów.
Odcinek: 16 Sezon: 1
| PowtórkaSeria podróżnicza popularyzująca wiedzę o ciekawych miejscach w Polsce. Tomasz Bednarek prezentuje atrakcje turystyczne, a także mniej znane zakątki, które warto odwiedzić.
Odcinek: 235
Piotr Matejek, doświadczony płetwonurek, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Eksplorując wody wokół Borneo, staje oko w oko z rekinami, żółwiami, barrakudami, płaszczkami i spotyka Morskich Cyganów.
Odcinek: 4
Państwo Islamskie chce zatrzeć wszelkie ślady starożytnej cywilizacji, która rozwinęła się między Tygrysem a Eufratem. Pisarz Jawad Bashara wraca do kraju, by ratować skarby kultury.
| PowtórkaOdcinek: 2
| PowtórkaPetrus Putifar jest fikcyjnym podróżnikiem i autorem przewodników turystycznych. Odkrywa zabytki do odwiedzenia, muzea, ogrody, miejsca do zwiedzenia, spaceruje po miastach i dzieli się swoimi spostrzeżeniami.
Odcinek: 6
| PowtórkaCykl rozmów z wybitnymi filmowcami zajmującymi się sztuką dokumentu. Bohaterami poszczególnych odcinków są zarówno uznani twórcy tego gatunku, jak i przedstawiciele młodego pokolenia filmowców - dokumentalistów.
Odcinek: 18 Sezon: 1
Opowieść o Konstantym Maciejewiczu, kapitanie Żeglugi Wielkiej, pierwszym dowódcy żaglowca "Dar Pomorza", wykładowcy w szkołach morskich w Tczewie,
Odcinek: 3
| PowtórkaSylwetka profesora Jana Piekałkiewicza, delegata Rządu RP na kraj w latach II wojny światowej, wybitnego działacza politycznego i wielkiego patrioty, zamordowanego przez hitlerowców w 1943 roku.
Film o Jerzym Giedroyciu oraz o założonym przez niego Instytucie Literackim. Dziedzictwo Instytutu zasługuje na ciągłe przypominanie i nowe opracowania.
| PowtórkaMatej Vranič udaje się do serca jednego z naturalnych ekosystemów Europy Środkowej. Przedstawia widzom szczególnie interesujące gatunki zwierząt - od endemicznego proteusa po niedźwiedzie brunatne.
Rozległa czerwona pustynia w centrum Australii. To tu znajdują się wypolerowane kopuły piaskowcowych monolitów Kata Tjuta i Uluru, które zostały wyrzeźbione przez wiatr w ciągu milionów lat.
Odcinek: 5
Każde dziecko w szkole uczy się, że za sukcesem pierwszego lotu samolotem stali bracia Orville i Wilbur Wrightowie. Autorzy zastanawiają się, cz przełomowego czynu dokonał wcześniej ktoś inny.
Cykl rozmów z wybitnymi filmowcami zajmującymi się sztuką dokumentu. Bohaterami poszczególnych odcinków są zarówno uznani twórcy tego gatunku, jak i przedstawiciele młodego pokolenia filmowców - dokumentalistów.
Odcinek: 15 Sezon: 1
Petrus Putifar jest fikcyjnym podróżnikiem i autorem przewodników turystycznych. Odkrywa zabytki do odwiedzenia, muzea, ogrody, miejsca do zwiedzenia, spaceruje po miastach i dzieli się swoimi spostrzeżeniami.
Odcinek: 7
Choć Hans Christian Andersen jest jednym z najbardziej znanych pisarzy, o jego życiu mówi się mało i rzadko - być może ze względu na trudną osobowość Andersena, a może dlatego, że jego biografia nie pasuje do autora baśni dla dzieci.
Twórcy ukazują bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i wybitne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy.
Odcinek: 60
Cykl rozmów z wybitnymi filmowcami zajmującymi się sztuką dokumentu. Bohaterami poszczególnych odcinków są zarówno uznani twórcy tego gatunku, jak i przedstawiciele młodego pokolenia filmowców - dokumentalistów.
Odcinek: 19 Sezon: 1
Lewoccy przybliżają tajniki gospodarowania budżetem przy gromadce dzieci. Po zakupach odwiedzają babcię, mamę Andrzeja. W tym roku Da Cruzowie obchodzą 10. rocznicę ślubu.
Odcinek: 10
Historia heroicznej walki Zuzi Machety i jej rodziny z chorobą powodującą otwarte rany na całym ciele. Dzięki zbiórce pieniędzy dziewczynka poddaje się eksperymentalnemu leczeniu w USA.
Dwie kobiety, matka i córka, mają kłopoty z porozumieniem się. W naprawieniu relacji próbuje pomóc doświadczony terapeuta, profesor Bogdan de Barbaro.
Ewa Straburzyńska przez dwa miesiące, za zgodą zainteresowanych, obserwowała poczynania klientów trzech biur matrymonialnych. Towarzyszyła im wszędzie tam, gdzie spodziewali się znaleźć swój wymarzony ideał.
Odcinek: 4
Wizyta na planie filmu Wojciecha Fiwka pt. "Serce", rozmowa z reżyserem i odtwórcą głównej roli, Adamem Proboszem. Następnie wizyta w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Widzowie zobaczą, jak powstają produkcje o tematyce przyrodniczej.
Odcinek: 1
Cykl programów, w których zasłużone dla Polski osoby opowiadają o jednym epizodzie ze swego życia.
Odcinek: 872
Dokument poświęcony jest postaci pisarza Marka Nowakowskiego. Artysta wspomina dzieciństwo i młodość spędzone w podwarszawskich Włochach, późniejsze zafascynowanie przemianami politycznymi po wojnie.
Figurki z Ćmielowa znajdują się w najważniejszych światowych muzeach sztuki dekoracyjnej. Historia porcelanowych figurek sięga połowy lat pięćdziesiątych XX wieku.
Odcinek: 18
Program prezentuje wydarzenia z historii Polski. Skierowany jest do młodego widza i eksploruje najciekawszą stronę poszukiwań historycznych, porusza się w obszarze mało znanych tematów.
Odcinek: 574
Cykl opowiadający o najważniejszych, najciekawszych filmach wybitnych polskich filmowców zajmujących się sztuką dokumentu. Cykl dokumentalny,
Odcinek: 17 Sezon: 1
Opowieść o dwóch Izraelczykach polskiego pochodzenia: Filipie Rosenau - światowej sławy matematyku i Karolu Beckerze - lewicującym filozofie. Łączy ich fakt, że obaj wyemigrowali z Polski do Izraela.
Monika i Wojtek to niezwykła para. Oboje są niepełnosprawni, wychowują córeczkę Ulę. Każdego dnia walczą o normalne życie. Uzupełniają się we wszystkim, pomagają sobie każdego dnia.
Telemagazyn z wydaniem magazynowym: