Kacper Kozłowski strzelił gola w meczu z Ajaxem Amsterdam. Udane pożegnanie Polaka z ligą holenderską

Bartosz Głąb
Kacper Kozłowski (Vitesse) strzelił gola w meczu z Ajaxem.
Kacper Kozłowski (Vitesse) strzelił gola w meczu z Ajaxem. ESPN
Kacper Kozłowski zdobytą bramką pożegnał się z tym sezonem ligi holenderskiej. Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w 78. minucie prestiżowego meczu z Ajaxem Amsterdam. Jego Vitesse Arnhem zremisowało 2:2 i spadło z Eredivisie. Polak był do holenderskiej drużyny tylko wypożyczony z Brighton & Hove.

Kacper Kozłowski z golem w meczu ligi holenderskiej

Polski zawodnik od 2022 roku jest zawodnikiem angielskiego Brighton & Hove Albion. Jednak w ekipie z Premier League jeszcze nie dostał szansy debiutu. Najpierw został wypożyczony do belgijskiego Union Saint-Gilloise, a od sierpnia 2022 roku dwukrotnie Mewy wypożyczały go do holenderskiego Vitesse Arnhem.

W pierwszym sezonie Polak strzelił w Eredivisie 2 gole i zaliczył 5 asyst. Do ostatniej kolejki obecnego sezonu wydawało się, że jego bilans będzie identyczny. Jednak 20-latek zabłysnął w meczu z niebyle kim, bo z Ajaxem Amsterdam, który w tym borykał się z wieloma problemami.

W ostatniej kolejce ligi holenderskiej zdegradowane już Vitesse Arnhem zagrało u siebie z ekipą ze stolicy kraju, która była zdecydowanym faworytem spotkania. Do 78. minuty utrzymywał się remis 1:1, ale wtedy po znakomitym kontrataku, bramkę dla gospodarzy zdobył Kacper Kozłowski. Ajax w końcówce zdołał wyrównać i mecz zakończył się podziałem punktów.

Polak teraz wróci z wypożyczenia do Brighton & Hove Albion, ale niewiele wskazuje na to, by wreszcie dostał szansę debiutu w pierwszym zespole. Jego kontrakt z angielskim klubem obowiązuje do czerwca 2026 roku. Dwa i pół roku temu Mewy za nastoletniego piłkarza zapłaciły Pogoni Szczecin aż 11 mln euro.