„Kres niewinności" odcinek 3. Wolicki dowodzi akcją pacyfikowania studentów. Nie wie, że wśród młodzieży jest jego syn!

Michał Skuza
Michał Skuza
materiały prasowe TVP
„Kres niewinności" odcinek 3. - Milicja i ormowcy szykują atak na studentów. Akcją dowodzi Wolicki, który nie ma pojęcia, że w tłumie jest jego syn. W powstałym tumulcie Janek i Hania tracą się z oczu. Dziewczyna trafia na milicyjny dołek. Z kolei pobity Wolicki dociera później do rodzinnego domu.

„Kres niewinności"

8 marca 1968 roku to nie był w Warszawie zwykły Dzień Kobiet. Na dziedzińcu Uniwersytetu zaczyna się atak ormowców, milicjantów i aktywu robotniczego na studentów. Akcją dowodzi Wolicki, który nie ma bladego pojęcia, że wśród pacyfikowanych jest jego syn. Młodzież jest bez szans z rządowymi bojówkami, a w powstałym tumulcie Janek i Hania tracą się z oczu. Dziewczyna trafia na milicyjny dołek. Z kolei pobity Wolicki dociera później do rodzinnego domu.

Tymczasem Dunin będący świadkiem wydarzeń pisze rzetelny artykuł o zamieszkach. Na drodze publikacji reportażu staje naczelny. Służby są coraz brutalniejsze. Przekonuje się o tym przesłuchiwana młoda Bielska. Przeczuwając najgorsze Janek chce poruszyć niebo i ziemię, aby ją znaleźć. Wkrótce i on może mieć kłopoty, bo trafia w milicyjne ręce, kiedy bierze udział w kolejnej studenckiej manifestacji. W tym samym czasie ojciec Wolickiego orientuje się, że syn czynnie uczestniczył w protestach i ten fakt, może być wykorzystany w partyjnych wojenkach przeciwko niemu.

Obsada serialu „Kres niewinności”

W rolach głównych wystąpią m.in.: Ignacy Liss, Vanessa Aleksander, Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Mikołaj Kubacki.

O czym opowiada „Kres niewinności”?

„Kres niewinności” to historia trudnej miłości dwojga młodych ludzi – Janka (Ignacy Liss) i Marty (Vanessa Aleksander) na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się w 1968 roku w Polsce. W styczniu studenci wychodzą na ulice zaprotestować przeciwko zakazowi wystawiania „Dziadów” (30 stycznia 1968 r.), a po przemówieniu Władysława Gomułki 19 marca 1968, nasilają się represje i masowa emigracja obywateli pochodzenia żydowskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn