Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od przegranej do triumfu: Czarne Panterki odwracają losy meczu na Milionowej!

Dariusz Kuczmera
20 kwietnia, mimo kapryśnej pogody i licznych wyzwań, jakie niosła ze sobą ostatnia seria meczów, piłkarki AKS SMS Łódź pokazały, co znaczy prawdziwa determinacja i umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami. Spotkanie z drużyną WAP Warszawa na boisku przy ulicy Milionowej 12 zapowiadało się jako trudny test dla Czarnych Panterek, które w ciągu tygodnia zmagały się z kontuzjami i przeciążeniami - informuje prezes AKS SMS Piotr Stępień.

Początkowo oczekiwania były wysokie, z nadziejami na szybkie i liczne bramki. Jednakże, po pierwszej połowie, z wynikiem 1-2 dla gości, nastroje w szatni były mieszane. To właśnie w takich chwilach widać charakter drużyny i umiejętności trenerskie.
Po motywacyjnej rozmowie i zmianie taktyki gry, druga połowa to była już całkowita dominacja Czarnych Panterek. Zmiana podejścia, zdecydowanie na dłuższe podania i adaptacja do wymuszonych warunków pogodowych, okazały się kluczowe. Drużyna AKS SMS Łódź zdominowała rywala, zdobywając ostatecznie siedem bramek i zamykając mecz wynikiem 7-2.

Trener Jan Hamera, mimo niepewnych chwil w pierwszej połowie, mógł być dumny z wyniku końcowego i z zaangażowania swoich zawodniczek. Wśród bohaterek tego dnia znalazły się: Antonina Pawlak, Milena Terka – autorka hat-tricka, Maja Prusińska, która skutecznie wykorzystała rzut karny, Roksana Baranowska oraz kapitanka Barbara Zdunek, która pieczętowała wygraną drużyny swoim golem. Każda z nich przyczyniła się do tego, że zespół może cieszyć się z kolejnych zdobytych trzech punktów.

Czarne Panterki mają teraz dwutygodniową przerwę, ale już za trzy tygodnie znów podejmą rywalizację na własnym boisku przy Milionowej 12. Z takim zaangażowaniem i zdolnością do przekuwania trudności na sukces, kibice z pewnością mogą oczekiwać kolejnych emocjonujących spotkań. Należy też wspomnieć o zmianie, która zaszła w tabeli – drużyna ma więcej bramek strzelonych niż straconych – co cieszy i motywuje do dalszej pracy - kończy prezes AKS SMS Piotr Stępień.