Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zatoka Puck przegrana

Maciej Manecki
Były chęci, były nadzieje i na tym się skończyło. Zatoka Puck przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:4 (0:0) i nie będzie w przyszłym sezonie grać w nowej drugiej lidze. Zresztą już pierwszy barażowy mecz między obu zespołami - w minioną sobotę w Pucku - przegrany 0:1 pokazał, że faworyt jest tylko jeden.

Piłkarze Zatoki jeszcze jakoś trzymali się w pierwszej połowie, jednak po przerwie czterokrotnie zostali skarceni. W 48. minucie Arkadiusz Jarymowicz a 180 sekund później Ferdinand Chifon pokonali Kamila Biecke i szczecinianie już poczuli się drugoligowcami. Emocje powróciły po kwadransie, bo kontaktową bramkę strzelił Błażej Adamus (69. minuta). Jednak gospodarze dość szybko skutecznie odpowiedzieli golem Macieja Ropiejki (74.) a potem jeszcze zespół z Pucka dobił Chifon (84.).

W ostatnim meczu sezonu Zatoka grała w składzie: Biecke - Treppa (54. Laskowski), Michalski, Komorowski, Semak (70. Dobrzyński), Bloch (77. Rytlewski), Adamus, Stępień, Smarzyński, Zieliński (79. Kobylarz), Hartman.

- Najważniejsze jest zwycięstwo i awans. To był nasz cel i teraz wszyscy się cieszymy z naszego sukcesu - podsumował Mariusz Kuras, trener Pogoni.