Ameryka _ apogeum zła

Inside American Hate, USA 2007

Serial to intrygująca wyprawa w głąb ekstremistycznego podziemia, które, choć praktycznie niewidoczne dla przeciętnych obywateli, staje się coraz poważniejszym zagrożeniem dla demokracji w Ameryce.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Ameryka _ apogeum zła w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Nazistowscy skinheadzi nie ustaną w swym celu: pozbycia się wszystkich kolorowych z USA. Podobne cele wyznacza sobie Ku Klux Klan, ale zamiast kijów baseballowych i ciężkich butów jego narzędziem terroru są materiały wybuchowe i broń palna. Po drugiej stronie barykady stoi Nowa Partia Czarnych Panter, którzy postulaty walki o prawa Afroamerykanów zamienili na hasła czarnego suprematyzmu. Pomimo różnic, czyniących je nieprzejednanymi wrogami, wszystkie te ugrupowania łączy jedno _ podszyty skrajną nienawiścią rasizm.

Są zjednoczeni i fanatyczni, a działając na zupełnym marginesie społeczeństwa ulegają coraz większej radykalizacji. Z jednej strony neonaziści, skinheadzi i członkowie Ku Klux Klanu, z drugiej ekstremistyczna Nowa Partia Czarnych Panter. Wszyscy starają się, by płomień nienawiści płonął jasnym blaskiem w dzisiejszej Ameryce. Nazistowscy skinheadzi nie ustaną w swym celu: pozbycia się wszystkich kolorowych z USA. Podobne cele wyznacza sobie Ku Klux Klan, ale zamiast kijów baseballowych i ciężkich butów jego narzędziem terroru są materiały wybuchowe i broń palna. Po drugiej stronie barykady stoi Nowa Partia Czarnych Panter, odszczepieńcy z szeregów "starej" partii, którzy postulaty walki o prawa Afroamerykanów zamienili na hasła czarnego suprematyzmu. Pomimo różnic, czyniących je nieprzejednanymi wrogami, wszystkie te ugrupowania łączy jedno - podszyty skrajną nienawiścią rasizm. Serial "Inside American Hate" to intrygująca wyprawa w głąb ekstremistycznego podziemia, które - choć praktycznie niewidoczne dla przeciętnych obywateli - staje się coraz poważniejszym zagrożeniem dla demokracji w Ameryce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×