Anglia Karola Dickensa

Charles Dickens' England, Wielka Brytania 2009

Program prezentuje angielskie miasta i miasteczka, które zainspirowały Karola Dickensa do umieszczenia tam akcji swoich słynnych powieści.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Anglia Karola Dickensa w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program prezentuje angielskie miasta i miasteczka, które zainspirowały Karola Dickensa do umieszczenia tam akcji swoich słynnych powieści. Widzowie zobaczą ponad 100 związanych z Dickensem i jego twórczością miejsc, z których nie wszystkie są ogólnie dostępne do zwiedzania i rzadko były filmowane.

Program odwiedza angielskie miasta i miasteczka, które zainspirowały Karola Dickensa do umieszczenia tam akcji swoich słynnych powieści. Zobaczymy ponad 100 związanych z Dickensem i jego twórczością miejsc, z których nie wszystkie są ogólnie dostępne do zwiedzania i rzadko były filmowane m.in 58 Lincoln's Inn Fields gdzie po raz pierwszy Dickens prowadził odczyty swoich książek i biura w londyńskim Covent Garden, gdzie mieszkał i pracował. Wśród jednych z najbardziej istotnych dla twórczości tego pisarza miejsc był kościół Cooling Church w hrabstwie Kent, którego użył do otwierającego rozdziału powieści "Wielkie nadzieje", dom panny Havisham w Rochester i niemal zapomniane rzymskie łaźnie w Londynie, wykorzystane w powieści "Dawid Copperfield".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×