Anna German

Анна Герман. Тайна белого ангела, Rosja/Ukraina/Polska/Chorwacja 2012

Rosyjski serial biograficzny o słynnej polskiej piosenkarce nakręcony we współpracy z Ukrainą, Chorwacją i Polską, który powstał w 2012 roku, w 30. rocznicę jej śmierci.

 • Gatunek: Serial biograficzny
 • Reżyseria: Artem Antonow, Waldemar Krzystek, Aleksander Timienko

Anna German w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Joanna Moro jako Anna German
 • Szymon Sędrowski jako Zbyszek
 • Maria Poroszyna jako Irma Martens, matka Anny
 • Jekatierina Wasiljewa jako babcia Anny
 • Tomasso Ramengi jako Renato

Twórcy

 • Alina Siemieriakowa Scenariusz
 • Danił Judelewicz Muzyka
 • Galina Bałan-Timkina Producent
 • Vlad Riaszyn Producent
 • Artem Antonow Reżyseria
 • Waldemar Krzystek Reżyseria
 • Aleksander Timienko Reżyseria

Opis programu

Serial ukazuje całe życie Anny German od dzieciństwa, które spędziła z matką na zesłaniu w Kirgistanie, przez repatriację do Polski, studia geologiczne we Wrocławiu, debiut w studenckim teatrzyku, międzynarodową karierę, miłość, chorobę i śmierć w wieku lat 46. W postać wokalistki wcieliła się polska aktorka Joanna Moro, a piosenki, które usłyszymy w serialu, to autentyczne nagrania Anny German.

Przedwcześnie zmarła polska piosenkarka o anielskim głosie i iście niepeerelowskim rozmachu kariery była w Rosji bardziej popularna niż w Polsce. Przez niecałe 20 lat udało jej się podbić nie tylko Polskę i ZSRR, ale i rynki zachodnie. Dawała koncerty w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, w Mongolii, NRD, RFN, Czechosłowacji i – szczególnie często – w ZSRR. Śpiewała w siedmiu językach, wydawała płyty po polsku, włosku i rosyjsku... czytaj więcej

Komentarze

Skomentuj
 • oloo (gość)

  Zmarł na szkarlatynę. To była sroga zima - czas, kiedy matka usilnie próbowała odnaleźć męża w obozach. Chyba trzeci odcinek.

  15.07.2015 21:07
 • as (gość)

  Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13. Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13. Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13. Postrzelony 13 Maja. 9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13. Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter. czy to zbieg okoliczności? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić.... Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje....Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie. spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie. odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy. Jeśli tego nie zrobisz stanie się. przeciwność Twojego życzenia.

  06.01.2015 20:13
 • brat Anny (gość)

  Czy ktoś mi wyjaśni, gdzie podział się braciszek, którego w pierwszym odcinku urodziła matka Anny? nie oglądałam całości serialu i mam lukę. Co stało się z tym małym i w którym odcinku?? Proszę o poważne odpowiedzi :)

  06.01.2015 17:46
 • jm (gość)

  bardzo ciekawy i fascynujący serial o losach znanej piosenkarki w poprzednim wieku

  02.02.2014 15:23
 • koń piotrek (gość)

  Ciekawe jaką teraz oglądalność ma powtórkowa Anna Żerrman?

  13.12.2013 13:18
 • ed (gość)

  ddddddd

  05.05.2013 14:00
 • nieuk (gość)

  tak próbując pokusić się o recenzję, To serial świetny....... choć przyznam szczerze, że im dalej tym słabszy. Nie wiem czy to była kwestia kasy czy czego...... Pani Moro średnio pasowała do ostatniego odcinka.... pozostał niedosyt

  03.05.2013 23:36
 • Alina

  Polacy ją znają i jej słuchają. Tyle, że Ci starsi. O Annie German nie mówiło się teraz ani kiedyś, nikt nie mówił o tym jaką była szlachetną osobą. Powiedzie tylko, czy podobałyby się jej piosenki gdybyście nie obejrzeli filmu o niej? Anno-Haniu, o niej zaczęło się mówić dopiero teraz, przy emisji filmu. Zaraz po śmierci było cicho.

  03.05.2013 21:47
 • miki (gość)

  simpleman - w radio jest to co ludzie słuchają. A mnie osobiście śmieszy zachwyt nad Anną German. Gdyby był serial o Niczyporuku to też by były ochy i achy. A tak - masz płyty - słuchaj. Ja nie lubię w radio muzyki którą lubię:-) Bo dobrej muzyki słucha się głośno, po ciemku, leciutko popalając jakieś zioło. Jak mnie się podoba coś super, to mi do słuchania panna nie potrzebna..... Choć są utwory do miłości.

  A co do gustu - Ty masz je kształtować u dzieciaków. Ja swoim "zadaję 2 razy w miesiącu coś ciekawego". I znają od 3 koron po doorsów

  03.05.2013 13:17
 • simpleman (gość)

  Ktoś wcześniej napisał:dlaczego Jej muzyki nie nadaje się w radiu? Ja mam wrażenie,ze dzisiaj nie ma miejsca w mediach na czułości,wrażliwości,sprawiedliwości.Na opowieści o ludziach skromnych i przez swoją skromność,WIELKICH! Takich,którzy mogliby być wzorem postępowania. Natomiast w mediach wiele jest miejsca na ogłupiające sensacyjki,które naiwnie ludzie "łapią". Naiwni,bo naszej "pokichanej" czwartej władzy /mediom/ i pokichanemu naszemu państwu,na tym nie zależy.Bo czyjąż powinno być rolą,by ludzi uwrażliwiać na piękno, normalność? Żyjemy w śmiesznym kraju i jest mi bardzo przykro z tego powodu.

  19.04.2013 14:59
 • zbigniew (gość)

  I powiedzmy sobie szczerze. Te wszystkie swingi czy jazzujące kawałki są owszem dobre w pubie przy piwie, ale prawdziwe piękno i artyzm kryje się w czystym śpiewie. Jeżeli towarzyszy mu odpowiednia interpretacja to już jest pełnia sztuki. To urzekło mnie właśnie w piosenkach Anny German i w tym się zakochałem. Owszem, dobrze ze są te inne formy muzyki, bo to tworzy różnorodność, ale powiedzmy sobie szczerze, czy przy pewnych kawałkach jesteśmy w stanie przenieść się w inny wymiar?... PS czy sądzicie podobnie? Proszę o wypowiedzi na ten temat.

  12.04.2013 13:20
 • zbigniew (gość)

  Gdy byłem młody miałem inny gust. Podobała mi się muzyka pop i rock. Nie doceniałem Anny German. Trudno powiedzieć, że jest mi wstyd. Może żałuję, że jej nie doceniałem, ale trudno polemizować z gustami. Myślę jednak, że nie znałem się na prawdziwej sztuce.Dużo dały mi studia humanistyczne. Anna jest wielką artystką, większą niż Madonna, tylko pewnie mniej komercyjną w negatywnym tego słowa znaczeniu. No i pewne schematy, polegające na tym, że artysta amerykański ma większe wzięcie niż z zewnątrz. Chodzi też o pieniądze włożone w jego rozpropagowanie. Ale powiedzmy sobie szczerze - Anna German stoi w rzędzie takich gwiazd jak Edith Piaf czy Mirey Mathieu - ponadczasowych. I chociaż trudno odmówić talentu Madonnie myślę, że za 20 lat nikt już nie będzie słuchał jej piosenek. Składam całun na dłoniach tej wielkiej artystki. Gdy słyszę "Eurydykę" widzę greckie kolumny, wielką tradycję antyczną i coś czego nie umiem nazwać a co unosi mnie w inny świat. Aniu kocham cię jako artystkę, dla mnie nigdy nie umrzesz. Gdybyś nie uległa wypadkowi twoja kariera byłaby pełniejsza, ale i tak jesteś w sercach milionów. Kochamy cię Aniu, dla nas wielu nigdy nie umrzesz! Ten głos jest rzeczywiście anielski, a ty delikatna i wrażliwa i jest w tobie wszystko co piękne w duszy słowiańskiej. Może to jest ta tajemnica i czar. Ale najpiękniejsze, że unosisz w krainę nieziemską, krainę sztuki, piękna, poezji i pozwalasz nam zaistnieć choć na chwilę w tym innym świecie. PS jestem tylko imiennikiem męża Anny German, to czysta zbieżność.

  12.04.2013 13:13
 • Małgośka (gość)

  oglądam z dużym zainteresowaniem bo jakoś nigdy wcześniej nie było sposobności żeby zapoznać się z życiorysem German, i bardzo mi się podoba. serial w starym stylu, nie za długi, przyzwoicie zagrany - polecam.

  31.03.2013 19:06
 • anna-hania@...

  Trzeba umrzeć by ktoś cię docenił /w sztuce i w prywatnym życiu? ;)

  29.03.2013 16:52
 • sss (gość)

  nagle ją zna hah... żałosne... obudzili sie

  29.03.2013 12:14
 • Lela (gość)

  Znają Polacy, znają tylko nikt jej w radiu nie puszcza. Oby przy okazji serialu jej muzyka wróciła do eteru.

  25.03.2013 21:09
 • Teresa (gość)

  Wreszcie ruszyła kariera Ani tylko zamiast jej dalszego ciągu pokazano nam przegraną z Ukrainą. No nic, poczekamy jeszcze trochę.

  24.03.2013 21:48
 • WG (gość)

  Jak to sie stalo, ze wiekszosc nie zna tworczosci Anny German? Wstyd mi za polakow))

  17.03.2013 12:02
 • Elwis Presley (gość)

  padam przed Anną na kolana !

  15.03.2013 20:11
 • zdzisław (gość)

  film wspaniały a Joanna Moro zjawiskowa - wspaniale zagrała rolę Anny German. Dziękuję Joasiu. Pozdrowienia z Wrocławia

  10.03.2013 10:29
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.1 Głosów: 10

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×