Archiwum zbrodni

Archiwum zbrodni, Polska 2017

Seria dokumentalna prezentująca historie z annałów polskiej kryminalistyki: seryjne morderstwa, rabunki, fałszerstwa, porwania dla okupu. Tajniki pracy zdradzają policyjni laboranci i śledczy.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Archiwum zbrodni w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Mieczysław Szewłoga Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Serial dokumentalny prezentujący historie z annałów polskiej kryminalistyki: seryjne morderstwa, zuchwałe rabunki, fałszerstwa, porwania dla okupu. W każdym z odcinków przedstawiona jest szczegółowa rekonstrukcja zbrodni, które niegdyś wstrząsnęly opinią publiczną. Tajniki pracy zdradzają policyjni laboranci i śledczy. Serial prezentuje unikalne materiały z archiwów policyjnych oraz autentyczne dowody zabezpieczone przez prokuratorów.

Opowiemy o zapomnianej już, a głośnej w całej Polsce sprawie z 1983 r. Dwaj młodzi ludzie chcieli zdobyć broń, a później przy jej użyciu uciec na Zachód. Skończyło się tragicznie. Zastrzelili oficera MO Marka Chałamuszkę. Później zaczęła się śmiertelna obława, w czasie której w wyniku strzelaniny rannych zostało kilku kolejnych milicjantów. "Uciekinierzy" zostali schwytani, a w 1984 r. przed Sądem Wojewódzkim w Słupsku odbył się ich proces. Jeden ze sprawców, Ryszard Magierski został skazany na karę śmierć i powieszony. W odcinku wystąpi m.in. prokurator Pietkiewicz, który prowadził śledztwo. W archiwum TVP Szczecin odnaleźliśmy już relację z "pokazowego" pogrzebu zastrzelonego milicjanta oraz śledztwa.

Komentarze

Skomentuj
 • K,K (gość)

  czy Andrzej S. mieszkał kiedyś w Szczecinie ?

  16.01.2015 20:20
 • czytelnik. (gość)

  ale bzdury wypisują aż się czytać nie chce dzisiejszej nocy jak ogladałam ten program to był rok 1976 a nie jak tu pisze 1977 pan miał na imię Andrzej S. a nie Marek Szpilka. Obecnie wiem że nazywa sie Andrzej D. Nie mieszka pod Lublinen i nie jest nauczycielem tylko przebywa w zakładzie karnym jak sie nie myle to do chwili obecnej za inne przewinienia morał jest taki ze media kłamią pozdrawiam czytelniczka

  26.08.2013 15:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×