Białe lwice

White Lions - Born Wild, Austria 2011

Serial opowiada o losach lwiej rodziny zamieszkującej Park Krugera. Ich życie to nieustanna walka o przetrwanie. Największym atutem tego gatunku jest siła charakteru.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Białe lwice w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Serial opowiada o losach lwiej rodziny zamieszkującej Park Krugera. Ich życie to nieustanna walka o przetrwanie. Dorosłe lwice muszą nauczyć młode polowania i przekazać im wszystkie cechy niezbędne do przekształcenia się z bezbronnych kociąt w niebezpieczne drapieżniki. W afrykańskim buszu młode lwice mają niewielkie szanse na przetrwanie. 80% lwów ginie, zanim osiągnie dojrzałość. Największym atutem tego gatunku jest siła charakteru. Lwice są niezwykle zadziorne i z determinacją walczą o swoje.

Druga część dokumentalnej opowieści o lwach, a w szczególności o białych lwicach, niezwykłych, pięknych i dzikich. Park Narodowy Krugera w Południowej Afryce. Tu niezwykła rodzina lwów walczy o przetrwanie. Dwie oddane matki, psotne lwiątka i dwie niezwykłe, białe lwice. Przyszły na świat rok temu, sprostały niełatwym próbom i wiele doświadczyły. Groźne spotkania z innymi lwami i hienami Pierwsze polowanie na bawoły. Atak groźnego lwa, który chce je zabić. Przed nimi kolejny rok, zanim zdobędą samodzielność. Czy im się uda? Park Narodowy Krugera to bogata, choć brutalna kraina dzikich zwierząt. Każda matka boryka się z niezliczonymi trudnościami. Musi utrzymać przy życiu potomstwo, czyli nakarmić i zapewnić mu bezpieczeństwo. Tylko matka zdoła ocalić maluchy przed śmiercią. Wyczuwa zagrożenia, prowadzi, przekazuje doświadczenie. Te samice i ich młode stanęły przed nieoczekiwanymi wyzwaniami. Rok temu ta lwica, którą nazwano Matimba, wydała na świat niezwykłe, białe córki. Otrzymały imiona Shinga i Nkani. Przed siostrami wspaniała przyszłość, jeśli przetrwają. Ich biała sierść rzuca się w oczy. Towarzyszą im dwaj kuzyni i ich matka, Khania. Khania uwielbia zabawę. To ostatni rok pobytu lwiątek w grupie rodzinnej. Gdy Khania będzie znów w okresie godowym, zmusi synów do odejścia. Matka dobrze się spisała, chociaż ich ojciec i obrońca grupy zniknął wkrótce po ich narodzinach. Samice codziennie zmieniają miejsce pobytu rodziny. Lato się kończy. Zielone pozostały tylko wstęgi lasu na brzegach rzeki, która niczym magnes przyciąga spragnione zwierzęta. Tu możemy podziwiać bogactwo przyrody Parku Narodowego Krugera. Sierpień, zima przemieniła busz. Trawy wyschły. Drzewa straciły liście. Wzrok sięga znacznie dalej. Doskonała pora na lekcję polowania.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×