Brzydula

Brzydula, Polska 2009

"BrzydUla" to serial komediowy powstały na licencji kolumbijskiej telenoweli "Yo soy Betty, la fea". Opowiada o niezbyt urodziwej, ale bardzo mądrej dziewczynie, która rozpoczyna pracę w domu mody i zakochuje się w swoim szefie.

 • Gatunek: Serial obyczajowy
 • Reżyseria: Wojciech Smarzowski, Robert Wichrowski, Filip Zylber

9

Ocena redakcji

Polska "BrzydUla" wciąga. Historia o mądrej, ale niedbającej o wygląd zewnętrzny dziewczynie, która nagle trafia do świata przepełnionego pięknymi i bogatymi ludźmi wzrusza, bawi, ale i skłania do refleksji. Co ciekawe, mocnymi punktami całej produkcji są role drugoplanowe. Małgorzata Socha jako Violetta oraz Jacek Braciak w roli Pshemko rozwalają na łopatki.

Brzydula w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Julia Kamińska jako Ula Cieplak
 • Jacek Braciak jako projektant Pschemko
 • Filip Bobek jako Marek Dobrzański, syn Krzysztofa
 • Maja Hirsch jako Paulina Febo, narzeczona Marka Dobrzańskiego
 • Małgorzata Socha jako Violetta Kubasińska, przyjaciółka Pauliny, rywalka Uli
 • Łukasz Garlicki jako Sebastian Olszański, przyjaciel Marka Dobrzańskiego
 • Weronika Książkiewicz jako modelka Klaudia Nowicka

Twórcy

 • Wojciech Smarzowski Reżyseria
 • Robert Wichrowski Reżyseria
 • Filip Zylber Reżyseria

Opis programu

Serial komediowy, oparty na najlepszych wzorach – kolumbijski pierwowzór "Yo soy Betty, la fea" przebojem zdobył liczne rynki, a na jego podstawie co i rusz powstają mutacje narodowe, z których najbardziej znana jest wersja amerykańska z Americą Ferrerą w roli głównej.

W polskiej "BrzydUli" główną bohaterką jest Ula (Julia Kamińska) - dobra i mądra, ale niezbyt urodziwa. Ma aparat na zębach, wielkie okulary i szpecącą grzywkę. Mieszka z opiekuńczym i wspierającym ją ojcem (Marek Włodarczyk) i rodzeństwem. Gdy pewnego dnia dostaje pracę w domu mody "Febo&Dobrzański", od razu zakochuje się w przystojnym szefie, Marku Dobrzańskim (Filip Bobek), który ma narzeczoną - Paulinę Febo(Maja Hirsch).

Powiernikiem Uli jest przyjaciel Maciek (Krzysztof Czeczot). W korporacji pozna ciemne strony natury ludzkiej, ale w ostateczności nie tylko nie straci swojej tożsamości, ale też wpłynie dobroczynnie na otoczenie.

Recenzje

 • Polska "BrzydUla" wciąga. Historia o mądrej, ale niedbającej o wygląd zewnętrzny dziewczynie, która nagle trafia do świata przepełnionego pięknymi i bogatymi ludźmi wzrusza, bawi, ale i skłania do refleksji. Co ciekawe, mocnymi punktami całej produkcji są role drugoplanowe. Małgorzata Socha jako Violetta oraz Jacek Braciak w roli Pshemko rozwalają na łopatki.

  9/10

 • Polska "BrzydUla" wciąga. Historia o mądrej, ale niedbającej o wygląd zewnętrzny dziewczynie, która nagle trafia do świata przepełnionego pięknymi i bogatymi ludźmi wzrusza, bawi, ale i skłania do refleksji. Co ciekawe, mocnymi punktami całej produkcji są role drugoplanowe. Małgorzata Socha jako Violetta oraz Jacek Braciak w roli Pshemko rozwalają na łopatki.

  9/10

Komentarze

Skomentuj
 • Brzydula to jedyny, dobry serial stacji TVN. (gość)

  Inne seriale z tej stacji są beznadziejne, wogóle TVN jest dziadostwem, ale Brzydula jest wyjątkiem. Uważam,że serial Brzydula jest całkiem niezły. Moją ulubioną postacią jest Marek. To nie Ula, lecz właśnie Marek jest siłą napędową w tym serialu. Marek mimo swoich wad potrafi ocenić ludzi nie tylko po pozorach i nie tylko po wyglądzie, że jest czuły, wrażliwy, bystry, inteligentny. A był, jaki był, bo tak został wychowany, nie znał innego życia i jak sam stwierdził, dopóki nie poznał Uli, w ogóle nie wiedział, że tacy ludzie istnieją. Marka ujęła Ula swoim oddaniem, uczciwością, pracowitością i tym, że zafałszowała dla niego raport. Tak, to z pewnością świadczy o tym, że Marek jest bardzo dobrym człowiekiem. Jego uczucie do Uli potem było bardzo wzruszające, jak Marek się patrzy na Ulę z uczuciem, kiedy dotarło do niego co stracił. Filip Bobek znakomicie zagrał tę postać, on jak i Julia Kamińska zagrali super, czuć było pomiędzy nimi chemię. Moją ulubioną postacią komediową jest Adam Turek, ale czasami mi go szkoda, bo siedzi pod tym potwornym Aleksem jak myszka i musi ciągle udawać kogoś kim nie jest, ale przez to jest bardzo zabawny. Kolejną z ulubionych postaci komediowych jest Pshemko. Jacek Braciak w tej roli jest naprawdę bardzo dobry. Małgorzata Socha również świetnie zagrała w tym serialu. Violetta Kubasińska zawsze poprawia mi humor. (Dasz wiarę?). Odcinki przed przemianą Uli (1-188) były o wiele lepsze.Odcinki po przemianie Uli były słabsze, strasznie mnie ta Ula wtedy denerwowała i jeszcze ten wkurzający Piotr, jakby nie te odcinki to by ten serial na pewno wylądował w mojej czołówce ulubionych seriali komediowych, bo ten serial jest wciągający, ciekawy i momentami bardzo zabawny i wzruszający. Odcinki przed przemianą Uli (1-188)- 8/10. Odcinki po przemianie Uli (189-235)- 4/10. Ale i tak uważam,że "BrzydUla" to wzruszająco-zabawna historia o pięknej i niepowtórzonej miłości, którą można oglądać wiele razy. Ocena za cały serial: 6/10.

  12.12.2017 16:26
 • Brzydula to jedyny, dobry serial stacji TVN. (gość)

  Inne seriale z tej stacji są beznadziejne, wogóle TVN jest dziadostwem, ale Brzydula jest wyjątkiem. Uważam,że serial Brzydula jest całkiem niezły. Filip Bobek i Julia Kamińska zagrali super, czuć pomiedzy nimi chemię. Moją ulubioną postacią jest PSHEMKO. Jacek Braciak w tej roli jest naprawdę bardzo dobry. Małgorzata Socha również świetnie zagrała w tym serialu. Violetta Kubasińska zawsze poprawia mi humor. (Dasz wiarę?). Adam Turek również stanowi funkcję komediową w tym serialu, ale czasami mi go szkoda, bo siedzi pod tym potwornym Aleksem jak myszka i musi ciągle udawać kogoś kim nie jest, ale przez to jest bardzo zabawny. Początkowe odcinki, kiedy Ula była jeszcze brzydka były o wiele lepsze. Odcinki po przemianie Uli były słabsze, strasznie mnie ta Ula wtedy denerwowałai jeszcze ten wkurzający Piotr, jakby nie te odcinki to by ten serial na pewno wylądował w mojej czołówce ulubionych seriali komediowych, bo ten serial jest wciągający, ciekawy i momentami bardzo zabawny i wzruszający. Na tvnplayer powtarzam sobie ten serialik, ale przez te odcinki z odmienioną Ulą Cieplak serial ten nie jest w moim rankingu ulubionych seriali komediowych, ale i tak uważam,że "BrzydUla" to wzruszająco-zabawna historia o pięknej i niepowtórzonej miłości, którą można oglądać wiele razy.

  Moja ocena: 6/10

  21.08.2017 16:24
 • Brzydula to jedyny, dobry serial stacji TVN. (gość)

  Inne seriale z tej stacji są beznadziejne, wogóle TVN jest dziadostwem, ale Brzydula jest wyjątkiem. Uważam,że serial Brzydula jest całkiem niezły. Filip Bobek i Julia Kamińska zagrali super, czuć pomiedzy nimi chemię. Moją ulubioną postacią jest PSHEMKO. Jacek Braciak w tej roli jest naprawdę bardzo dobry. Początkowe odcinki, od kiedy Marek i Ula całkowicie już sobie ufają, jest między nimi prawdziwa przyjaźń, a Marek nie wie o jej uczuciu były o wiele lepsze. Odcinki po przemianie Uli były słabsze, strasznie mnie ta Ula wtedy denerwowała, jakby nie te odcinki to by ten serial na pewno wylądował w mojej czołówce ulubionych seriali komediowych, bo ten serial jest wciągający, ciekawy i momentami zabawny i na tvnplayer powtarzam sobie ten serialik, ale przez te nowe, irytujące odcinki serial ten nie jest w moim rankingu ulubionych seriali komediowych, ale i tak uważam,że Brzydula to fajny serial.

  09.08.2017 10:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.7 Głosów: 7

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×