- streszczenia odcinków

Niemcy 2014

Sezon 7

 • Konstantin planując prezent na urodziny Nataszy prosi Marlene, by tak wykonała dla niej naszyjnik. Ta jednak ma wątpliwości, czy się na to zgodzić. Xaver planuje urządzić parapetówkę.

 • Doris wyczuwa, że z Wernerem jest coś nie tak. Michaelowi uspokaja Marlene po nieudanej próbie debiutu w roli piosenkarki. Ta jednak wraca na scenę i gra koncert fortepianowy.

 • Podczas wyjazdu do Monachium Marlene wybierają się z Mandy do nocnych klubów. Werner chce udowodnić Charlotte swoją miłość i redaguje oświadczenie o rezygnacji z hotelu Fürstenhof.

 • Julius żąda od Charlotte wyjaśnień, co dziewczyna czuje do Wernera. Marlene by uciec myślami po odnalezieniu bransoletki, postanawia wybrać się na wspólną wycieczkę z Michaelem.

 • Xaver namawia Martina, żeby ten wprowadził się do jego mieszkania. Gdy Martin i Kira spotykają się wieczorem i przygotowują się na pchli targ, Xaver czuje się niczym piąte koło u wozu. A w Pianobar odbywa się tymczasem potańcówka.

 • Marlene jest przeszczęśliwa i zachwycona - zaczęła chodzić! Razem z Nataszą, Konstantinem i Michaelem urządza radosne party w Pianobar i zamierza jak najlepiej spędzić następny dzień.

 • Gdy Hildegard prosi o wolny wieczór, André postanawia sprawdzić, jak poważne są zamiary jego córki, co do realizacji pomysłu o produkcji musztardy. W kuchni ma jej pomóc Sabrina.

 • Werner wraca bardzo zadowolony z wyjazdu do Monachium. Udało mu się pozyskać dobrych klientów. W hotelu Fürstenhof odbędą się dwie konferencje dużych towarzystw ubezpieczeniowych. Tymczasem Marlene postanawia kontynuować terapię w tempie, które jej odpowiada.

 • Natasza próbuje przekonać Marlene, żeby zwiększyła liczbę ćwiczeń terapeutycznych. Marlene w końcu się zgadza. Charlotte przekonuje Juliusa, że naprawdę pragnie wyjść za niego za mąż. W związku z tym rezygnuje z wyjazdu z Wernerem do Monachium.

 • Niklas orientuje się wreszcie, że Julia jest związana z Sebastianem. Friedrich oferuje synowi pracę - chce, by zastępował André podczas jego urlopu. Niklas odmawia. Zamierza opuścić "Fürstenhof", ostatecznie jednak zmienia zdanie. Pobyt tutaj to jedyna szansa, by bliżej poznać siostrę. Paulina i Leonard żegnają się z przyjaciółmi i rodziną, wsiadają do swojego cadillaca i kierują się w stronę szczęśliwej przyszłości.

 • Julia i Niklas dowiadują się, że są rodzeństwem. Na szczęście nikt się nie dziwi, że się nie rozpoznali. Dla Julii staje się jasne, że chcąc ratować życie brata, nadal musi grać rolę Sophie. Niklas twierdzi, że zdarzenie nad jeziorem nie miało dla niego żadnego znaczenia. Zraniona dziewczyna marzy o tym, by móc wyznać mu prawdę. Tymczasem pomiędzy Niklasem a ojcem odżywają dawne konflikty. Po wspaniałej nocy poślubnej Leonard i Paulina rankiem rozpakowują prezenty. Friedrich przygotował dla nich szczególną niespodziankę.

 • Werner udziela Leonardowi i Paulinie romantycznego ślubu w hotelu "Fürstenhof". Wzruszona ceremonią Julia próbuje skontaktować się z nieznajomym. Gdy ten pojawia się w "Fürstenhofie" jest przeszczęśliwa. Udaje im się nawet razem zatańczyć.

 • Patrycja prosi Friedricha, by popilnował przez jeden wieczór Mili. Leonard cieszy się, że będzie mógł zobaczyć się ze swoją małą siostrą przyrodnią. Zgodnie z tradycją mężczyzna nie spędza nocy przedślubnej ze swoją przyszłą żoną. Ale Paulina nie wytrzymuje. Tak bardzo tęskni za narzeczonym, że rankiem idzie do Leonarda. Julia jest zafascynowana spotkanym mężczyzną, zresztą on nią również. Podczas spotkania nad jeziorem flirtują i nawet się całują. Romantyczne chwile przerywa dzwonek telefonu.

 • Patrycja próbuje otruć Sebastiana. Wkrótce jednak oboje przekonują się, że są do siebie bardzo podobni i jednoczą siły. Julia nic nie podejrzewa i jest szczęśliwa, gdy brat wreszcie rozpoczyna terapię finansowaną przez Friedricha. Nad brzegiem jeziora Julia spotyka nieznajomego, który pomaga jej znaleźć w wodzie zaginiony klejnot.

 • Patrycja ukrywa przed Sebastianem, że znalazła zdjęcie Julii i Sophie. Ten mimo wszystko obawia się, że kobieta odkryje prawdę. Na razie jej poszukiwania informacji o tajemniczym sobowtórze Sophie nie przynoszą rezultatów. Nieoczekiwanie Sebastian orientuje się, że Patrycja miała w dniu śmierci Sophie wypadek samochodowy. Julia opowiada Leonardowi, że od chwili, gdy przeżyła tsunami w Tajlandii, nie przypomina sobie wielu rzeczy z przeszłości. Gdy Leonard wręcza jej stare pamiętniki siostry, dziewczyna przekonuje się, że rodzina Stahlów jest o wiele bardziej sympatyczna, niż przedstawiła to zawsze Sophie.

 • Gdy Friedrich zwalnia Patrycję ze stanowiska specialisty ds. PR "Fürstenhofu", kobieta znów zaczyna swoje gierki. Intryguje przeciwko jego rzekomej córce i jej partnerowi. Zaczyna śledzić Sebastiana. Udaje jej się niepostrzeżenie przejrzeć rzeczy rodzeństwa. Leonard i Paulina nie mogą doczekać się swojego wesela, choć radość zakłóca im troska o Sophie. Wszystko wskazuje na to, że nie jest szczęśliwa.

 • Po przewiezieniu Sebastiana do szpitala, Julia stara się trzymać jak najdalej od "Fürstenhofu". Zdaje sobie sprawę, że będzie jej trudno wcielić się w skórę Sophie. Sebastian uspokaja siostrę. Tymczasem Leonard i Paulina są w siódmym niebie i postanawiają przeprowadzić się do Wiednia. Werner namawia kobietę, by ta odsprzedała mu swoje udziały w "Fürstenhofie". Jednak Paulina informuje go stanowczo, że jej udziałami zajmie się Coco.

 • Mimo że Friedrich nie zamierza walczyć o prawo do opieki nad Milą, Leonard jest nieprzejednany i nadal nie chce zaprosić ojca na swój ślub. Paulinie udaje się jednak pogodzić ojca z synem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie złe samopoczucie kobiety i towarzyszące temu nudności. Patrycja denerwuje się wieścią o szczęśliwym powrocie Sophie do domu. Przecież ją przejechała!

 • Julia nie potrafi wyznać Friedrichowi, że nie jest jego prawdziwą córką. Tymczasem Sebastian zapewnia go, że to on namówił Sophie, by pogodziła się z rodziną. Friedrich jest przeszczęśliwy, że odzyskał córkę. Julia czyni Sebastianowi wymówki i zapewnia go, że nie ma najmniejszego zamiaru podawać się za Sophie. Nawet jeśli miałoby mu to uratować życie. Żąda od brata, żeby poszedł razem z nią w miejsce, gdzie pochował Sophie. W drodze do lasu Sebastian słabnie. Paulina chce, żeby Leonard pogodził się wreszcie z ojcem.

 • Patrycja jest coraz bardziej niespokojna. Denerwuje się brakiem wiadomości o wypadku i o śmierci Sophie. Obawia się, że dziewczyna przeżyła i chce wraz z Milą potajemnie opuścić "Fürstenhof". Friedrichowi udaje się udaremnić ucieczkę Patrycji. Paulina opowiada Leonardowi o lukratywnej ofercie szefa jury. Leonard nie ma nic przeciwko wspólnej przeprowadzce do Wiednia. Ich postanowienie o ślubie w kręgu najbliższych pozostaje bez zmian.

Nowsze

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Burza uczuć w telewizji

ZwińRozwiń

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×