Chirurgia plastyczna w starożytności

Ancient Plastic Surgery, Wielka Brytania 2004

Wnikliwe poszukiwanie śladów stosowania chirurgii kosmetycznej i leczniczej w starożytnych cywilizacjach Egiptu, Indii i Rzymu.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Chirurgia plastyczna w starożytności w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Chirurgię plastyczną uważa się za jeden z cudów współczesnej nauki. Wiadomo, że paląca potrzeba dokonywania zabiegów chirurgicznych na rannych w czasie II wojny światowej żołnierzach, podobnie jak rozwój anestezjologii i coraz powszechniejsze leczenie antybiotykami przyspieszyły postęp chirurgii plastycznej i jej niemal powszechne zastosowanie dzisiaj. Mimo tego jednak, brytyjska chirurg Natasza Hidvegi była zaskoczona, kiedy dowiedziała się, że technika stosowana przez nią podczas operacji nosa pacjenta powstała 3000 lat temu w Indiach.

Chirurgię plastyczną uważa się za jeden z cudów współczesnej nauki. Wiadomo, że paląca potrzeba dokonywania zabiegów chirurgicznych na rannych w czasie II wojny światowej żołnierzach, podobnie jak rozwój anestezjologii i coraz powszechniejsze leczenie antybiotykami przyspieszyły postęp chirurgii plastycznej i jej niemal powszechne zastosowanie dzisiaj. Mimo tego jednak, brytyjska chirurg Natasza Hidvegi była zaskoczona, kiedy dowiedziała się, że technika stosowana przez nią podczas operacji nosa pacjenta powstała 3000 lat temu w Indiach. Tak oto rozpoczyna się jej podróż po świecie i w czasie w poszukiwaniu śladów stosowania chirurgii kosmetycznej i leczniczej w starożytnych cywilizacjach Egiptu, Indii i Rzymu.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×