Co Ty wiesz o broni?

Co Ty wiesz o broni?, Polska

Widzowie przekonają się, co ma wspólnego karabin M16 z prezerwatywą. Ponadto prowadzący testują Rosomaka, czyli wizytówkę polskiego wojska na misji w Afganistanie.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Prowadzący: Krzysztof Pluta „Wir”

Co Ty wiesz o broni? w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Krzysztof Pluta „Wir”

Opis programu

ZwińRozwiń

W wielu filmach akcji bohater trafiony kulą wychodzi bez szwanku dzięki kamizelce kuloodpornej. Widzowie dowiedzą się czy rzeczywiście czynią one ludzi nieśmiertelnymi. Aby się o tym przekonać, starszy sierżant Krzysztof Pluta "Wir" strzela do najpopularniejszych obecnie kamizelek i porównuje efekty eksperymentu. Ponadto w programie kulisy pracy sapera.

To będzie wystrzałowy program! W roli głównej - wszelkiej maści broń: pistolety, karabiny, rewolwery, strzelby. Sprawdzimy, jakie są mity na ich temat, oraz czy to, co oglądamy w filmach gangsterskich, jest adekwatne do rzeczywistości. To temat ciężkiego kalibru, ale nie dla prowadzącego, który jest ekspertem w dziedzinie militariów. Starszy sierżant Krzysztof Pluta "Wir" pokaże, jak działają poszczególne modele broni, obali mity i przedstawi ciekawostki z nimi związane. Będziemy odtwarzać i analizować sytuacje znane ze srebrnego ekranu - sprawdzimy, co jest w filmach prawdą, a co fikcją. Poznacie również interesujące fakty i historie związane z poszczególnymi rodzajami broni. Zaprezentujemy możliwości między innymi kałasznikowa, colta czy thompsona, a wszystko zostanie okraszone cytatami z filmów, w których znaczącą rolę odegrała broń. Jednym z najczęściej powtarzanych mitów w filmach akcji jest niekończąca się amunicja - bohaterowie wystrzeliwują pociski seriami bez potrzeby zmiany magazynka - starszy sierżant Krzysztof Pluta ""Wir"" pokaże, jak jest naprawdę. Przywołamy kultowe sceny by sprawdzić, których filmowców fantazja poniosła najbardziej... Przekonamy się też, co ma wspólnego symbol wojny w Wietnamie: karabin M16 z … prezerwatywą i przetestujemy Rosomaka, czyli wizytówkę polskiego wojska na misji w Afganistanie."

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×