Cyrkowe historie

Circus Stories, Niemcy 2011

Za wspaniałymi widowiskami na arenie cyrkowej kryje się żmudna praca zwierząt i ich treserów. Widzowie zobaczą kulisy przygotowań do najbardziej spektakularnych show na świecie.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Cyrkowe historie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Za wspaniałymi widowiskami na arenie kryje się żmudna praca zwierząt i ich treserów. Znajomość psychiki lwów i tygrysów, wiedza o sposobach komunikacji słoni, tajemnice nawyków koni - ta wiedza jest dzisiaj niezbędna dla cyrkowych specjalistów. Techniki postanowili oni zdradzić widowni, pozwalając kamerom wejść za kulisy przygotowań do najbardziej spektakularnych show na świecie. Dzięki opiniom ekspertów i zdjęciom realizowanym w zwolnionym tempie, twórcy serialu dokładnie przeanalizowali przebieg zapierających dech w piersiach sztuczek.

Twórcy tej serii szukają odpowiedzi na pytanie w czym tkwi sekret porozumiewania się ludzi i zwierząt, a przede wszystkim podglądają relacje pomiędzy przedstawicielami ich dzikich gatunków i trenerami tych zwierząt. Przeprowadzane są różne eksperymenty: sprawdza się reakcję słonia, który nagle widzi siebie w wielkim lustrze, podpatruje lwy i tygrysy uczestniczące w ciekawym zadaniu związanym ze zdobywaniem pożywienia, bada poziom hormonu stresu u drapieżników polujących na swoje ofiary. Morsy "chwalą się" niewiarygodną umiejętnością zachowana balansu ciała, a dostojne konie, nieco nerwowe zebry czy mądre osiołki, ale także psy i koty udowadniają, że posiadają niezwykłe umiejętności poznawcze.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×