Czarne złoto

Black Gold, USA 2008

Niedługo wygasa umowa najmu ziemi należącej do Peggy, więc robotnicy próbują dotrzeć do ropy. Tank stara się załagodzić sytuację z Chestonem.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Czarne złoto w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Wielki boom paliwowy w zachodnim Teksasie oznacza wielkie ryzyko, wielkie zyski i nieprzeciętne osobowości w pogoni za ropą naftową. Ludzie tego biznesu na co dzień stawiają na szali ogromne stawki, a także swoje życie podejmując ogromne ryzyko w grze z siłami natury podczas prac wiertniczych. Przy obecnym osłabieniu ekonomicznym stawki są jeszcze wyższe niż zwykle. Pracujący przy wydobyciu ropy ludzie nie mogą pozwolić sobie na błędy, które nie tylko grożą im utratą pracy, ale także utratą życia.

Spadek cen ropy sprawia, że niegdyś tętniący wydobywczym życiem region Teksasu musi przygotować się znaczne pogorszenie się interesów. Platformy są zamykane, coraz mniej jest pracy na rynku, zamykane są przedsiębiorstwa. Jednak jeśli jest ktoś kto potrafi w tym biznesie przynieść zyski nawet w najtrudniejszych czasach to szalony Autry Stephens. Jego 30 szybów w różnych miejscach w Midland wysysa ropę najszybciej jak się da; zespół z '28-go", pod wodzą Oscara Barrerasa to spodziewani liderzy tego procesu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×