Dickens w Ameryce

Dickens in America, Wielka Brytania 2004

Literacki "film drogi", opowiadający o mało znanej i dość kontrowersyjnej pasji jaką Dickens darzył USA i Kanadę. Jej odzwieciedlenie znalazło miejsce w książce jego autorstwa "American Notes".

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Dickens w Ameryce w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Literacki "film drogi", opowiadający o mało znanej i dość kontrowersyjnej pasji jaką Dickens darzył USA i Kanadę. Jej odzwierciedlenie znalazło miejsce w książce jego autorstwa "American Notes". Miriam Marygolyes odtwarza XIX wieczną podróż Dickensa przez Amerykę, odkrywając co zmieniło się w USA od czasu pobytu pisarza, a co pozostało bez zmian. Podróż rozpoczyna od londyńskiego Victoria and Albert Museum i Charles Dickens House w Londynie.

Literacki "film drogi", serial opowiadający o mało znanej i dość kontrowersyjnej pasji jaką Dickens darzył USA i Kanadę. Jej odzwieciedlenie znalazło miejsce w książce pisarza "American Notes". Znana angielska aktorka, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego Miriam Marygolyes wyrusza śladami amerykańskiej podrópży Dickensa wiodącej przez: Boston, Lowell, Worcester, New Haven, Hartford, West Point, New York, Washington, Philadelphia, Cincinnati, Pitsburg, Lebanon, St Louis, Niagara, Toronto i Montreal. Serial proponuje zajmujące i pełne humoru spojrzenie na postać samego Karola Dickensa, jego relacje z amerykańskim kontynentem, a także współczesny obraz dzisiejszego USA.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×